• خانه
  • اخبار
  • اجاره دفتر فناوری در سیاتل کاهش یافته است زیرا املاک و مستغلات برای تأثیر اخراج ها آماده می شود.

اجاره دفتر فناوری در سیاتل کاهش یافته است زیرا املاک و مستغلات برای تأثیر اخراج ها آماده می شود.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
اجاره دفتر فناوری در سیاتل کاهش یافته است زیرا املاک و مستغلات برای تأثیر اخراج ها آماده می شود.

اجاره دفتر فناوری در سیاتل کاهش یافته است زیرا املاک و مستغلات برای تأثیر اخراج ها آماده می شود.
متا ساختمان اداری خود را در 333 Arbor Blocks در سیاتل اجاره می کند. (عکس فایل brooztechnology/مونیکا نیکلزبرگ)

طبق گزارش جدید CBRE، اشغال ساختمان‌های اداری مرکز شهر سیاتل در نوامبر گذشته نسبت به سال گذشته از 15 تا 20 درصد به 35 تا 60 درصد افزایش یافته است.

این گزارش می‌گوید که تنها تعداد کمی از مستاجرین فناوری در سه ماهه چهارم سال گذشته قراردادهای اجاره جدیدی را در این مرکز امضا کردند، زیرا فعالیت لیزینگ به سمت شرکت‌های خدمات حرفه‌ای، حقوقی و مالی سوق داده شد.

اتخاذ سیاست های کاری ترکیبی در شرکت های فناوری به بازار املاک تجاری ضربه سختی زده است. بر اساس گزارش جدید JLL، مجموع جای خالی در منطقه سیاتل در سه ماهه چهارم سال گذشته به 16.7 درصد رسید که بالاترین سطح در بیش از یک دهه گذشته برای مرکز فناوری است.

و اکنون با اخراج های گسترده در بخش فناوری، نیاز به دفاتر فیزیکی ممکن است بدتر شود.

چندین غول فناوری تصمیم گرفته اند فضای اداری را کنار بگذارند. متا در این ماه گفت که یک ساختمان 6 طبقه در نزدیکی مرکز شهر سیاتل و یک فضای 325000 فوت مربعی در نزدیکی Bellevue را اجاره می دهد، در حالی که مایکروسافت اجاره خود را برای یک فضای 561494 فوت مربعی در مرکز شهر Bellevue تمدید نخواهد کرد.

آمازون حداقل 2300 شغل را در منطقه سیاتل تعدیل می کند و سیاتل تایمز این ماه گزارش داد که این شرکت حدود 2000 کارمند را از یک ساختمان اداری در مرکز شهر بیرون می کشد.

به عنوان بخشی از طرح بازسازی خود که در 4 ژانویه اعلام شد، Salesforce اعلام کرد که 10 درصد از نیروی کار خود را کاهش می دهد و ردپای املاک و مستغلات خود را کاهش می دهد.

از آنجایی که شرکت ها به ارزیابی مجدد نیازهای فضایی خود ادامه می دهند و چشم انداز اقتصادی مبهم باقی می ماند، انتظار می رود [Seattle-area] در گزارش JLL اشاره شده است که بازار دفتر مستاجر پسند باقی بماند و در دسترس بودن همچنان رو به افزایش باشد.

اجاره دفتر فناوری در سیاتل کاهش یافته است زیرا املاک و مستغلات برای تأثیر اخراج ها آماده می شود.
نرخ کلی جای خالی برای بازار اداری سیاتل. (نمودار JLL)

رهبران املاک و مستغلات می گویند هنوز خیلی زود است که بگوییم آیا اخراج کارکنان در بخش فناوری منجر به کاهش بیشتر فعالیت های لیزینگ می شود یا خیر.

حتی با وجود اخراج‌های اخیر، بسیاری از کسب‌وکارها هنوز پایگاه کارکنان بسیار بیشتری نسبت به سطوح قبل از همه‌گیری دارند.

تیم هریسون، مدیر تحقیقات شمال غربی اقیانوس آرام در JLL، در ایمیلی گفت: «از لحاظ نظری، متراژ مربع آنها به ازای هر کارمند هنوز در پایین ترین حد خود قرار دارد.

هریسون اشاره کرد که اخراج کارکنان در واقع می تواند به یک کار اجباری برای بازگرداندن کارمندان به دفتر تبدیل شود.

او گفت: «من فکر می‌کنم شش ماه آینده بسیار گویای این است که سیاست‌های بازگشت به دفتر چقدر سخت‌گیرانه خواهند بود و چه تعداد کارمند از ترس اخراج‌های احتمالی شروع به بازگشت به دفتر خواهند کرد. واضح است که این امر مستقیماً بر میزان استفاده از فضایی که این شرکت‌ها اجاره کرده‌اند یا ساخته‌اند تأثیر می‌گذارد.»

شرکت ها همچنان در حال افتتاح دفاتر جدید هستند. متا اخیراً به منطقه اسپرینگ Bellevue گسترش یافته و قصد دارد در تابستان امسال ساختمان جدیدی به نام ساختمان X در ردموند، واشنگتن افتتاح کند.

مایکروسافت در حال توسعه مجدد بزرگ دفتر مرکزی اصلی خود در ردموند است – اگرچه این شرکت اخیراً به brooztechnology تأیید کرده است که جدول زمانی برخی ساختمان‌ها را به عقب می‌اندازد و می‌گوید که می‌خواهد مطمئن شود که فضاهای داخلی منعکس کننده نیازهای کارکنان و نیازهای فضای اداری است. در دوره جدید کار ترکیبی.

آمازون به طور مشابه تابستان گذشته اعلام کرد که کار بر روی چندین برج اداری جدید در مرکز شهر Bellevue را متوقف می کند تا تعیین کند که چگونه پلان های طبقه اداری باید تنظیم شود تا نیازهای جدید کارکنان را منعکس کند.