• خانه
  • اخبار
  • اتحاد فناوری 674 هزار دلار کمک مالی برای تقویت فعالیت سرمایه گذاری خطرپذیر در ایالت واشنگتن دریافت کرد

اتحاد فناوری 674 هزار دلار کمک مالی برای تقویت فعالیت سرمایه گذاری خطرپذیر در ایالت واشنگتن دریافت کرد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
اتحاد فناوری 674 هزار دلار کمک مالی برای تقویت فعالیت سرمایه گذاری خطرپذیر در ایالت واشنگتن دریافت کرد

اتحاد فناوری 674 هزار دلار کمک مالی برای تقویت فعالیت سرمایه گذاری خطرپذیر در ایالت واشنگتن دریافت کرد
لورا رادرمن، مدیر عامل اتحادیه فناوری، در ضیافت ناهار وضعیت فناوری سازمان در مرکز شهر سیاتل در اوایل سال جاری. (عکس از brooztechnology/Todd Bishop)

اتحاد فناوری، یک گروه غیرانتفاعی که از کسب‌وکارهای فناوری و مؤسسات تحقیقاتی در ایالت واشنگتن حمایت می‌کند، کمک مالی 674874 دلاری از اداره توسعه اقتصادی وزارت بازرگانی ایالات متحده دریافت کرده است تا به استارت‌آپ‌ها کمک کند تا از صندوق‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر شرکت‌ها پول جمع‌آوری کنند.

این پول به برنامه Enterprise Capital Alliance این گروه اختصاص می‌یابد که سرمایه شرکت‌ها را با استارت‌آپ‌های ایالت واشنگتن مرتبط می‌کند.

شرکت‌ها، از جمله غول‌های مایکروسافت و آمازون در منطقه سیاتل، سرمایه‌های خود را اداره می‌کنند که در شرکت‌های کوچک‌تر سرمایه‌گذاری می‌کنند.

داده‌های PitchBook نشان می‌دهد که در سال 2021، 58 قرارداد سرمایه‌گذاری خطرپذیر شرکتی برای استارت‌آپ‌های مستقر در واشنگتن، 70 درصد افزایش نسبت به سال گذشته، اما کمتر از سایر ایالت‌ها، از جمله کالیفرنیا (934)، نیویورک (285)، ماساچوست (194)، و تگزاس (81).

در طول دوره پنج ساله بین سال‌های 2016 و 2021، استارت‌آپ‌های ایالت واشنگتن 237 قرارداد VC شرکتی منعقد کردند، در مقایسه با 4321 معامله در کالیفرنیا و 1224 در نیویورک.

واشنگتن عموماً از نظر کل سرمایه گذاری خطرپذیر از این ایالت ها عقب است. در سه ماهه دوم سال جاری، استارت آپ های کالیفرنیایی در مجموع 1080 معامله را بستند. نیویورک 467 معامله را گزارش کرد. بر اساس PitchBook، و ایالت واشنگتن 120 معامله داشتند.

اما اتحاد فناوری، که در سال 1997 آغاز به کار کرد، معتقد است که ایالت آن باید دلارهای سرمایه گذاری شرکتی بیشتری را با توجه به رهبری منطقه در بخش هایی مانند هوافضا و علوم زیستی جذب کند.

لورا رادرمن، مدیرعامل اتحادیه فناوری، به افزایش تعداد سرمایه گذاری های صندوق های سرمایه گذاری خطرپذیر شرکت ها در سال های اخیر اشاره کرد.

او به brooztechnology گفت: «ما می‌خواهیم مطمئن شویم که ایالت واشنگتن بیشتر از این عقب نخواهد ماند زیرا این بخش به رشد خود ادامه می‌دهد.

رودرمن، نماینده سابق ایالت واشنگتن که در سال 2019 به عنوان مدیرعامل شرکت کرد، افزود که صندوق‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر شرکتی اغلب به طور متفاوتی نسبت به سرمایه‌گذاران خصوصی تصمیم می‌گیرند و افرادی که تصمیم می‌گیرند بیشتر از سرمایه‌های خطرپذیر سنتی متفاوت هستند.

او گفت: «این می‌تواند به فرصت‌هایی برای طیف وسیع‌تری از استارت‌آپ‌ها منجر شود، بنابراین مهم است که ایالت واشنگتن عقب نماند».