• خانه
  • اخبار
  • اتحادیه در آلاباما بار دیگر به رفتار آمازون در آستانه برگزاری دومین انتخابات انبار اعتراض کرده است

اتحادیه در آلاباما بار دیگر به رفتار آمازون در آستانه برگزاری دومین انتخابات انبار اعتراض کرده است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
اتحادیه در آلاباما بار دیگر به رفتار آمازون در آستانه برگزاری دومین انتخابات انبار اعتراض کرده است

اتحادیه در آلاباما بار دیگر به رفتار آمازون در آستانه برگزاری دومین انتخابات انبار اعتراض کرده است
مرکز پیاده سازی آمازون (تصویر یک فایل brooztechnology)

برای دومین بار، این اتحادیه که در تلاش است کارگران یک انبار آمازون در بسمر، آلاباما را سازماندهی کند، به رفتار این غول فناوری در آستانه انتخابات اعتراض کرد. اتحادیه خواستار یک جلسه استماع برای تعیین اینکه آیا نتایج باید دوباره لغو شود یا خیر.

اتحادیه خرده‌فروشی‌ها، عمده‌فروشی‌ها و فروشگاه‌های بزرگ (RWDSU) روز پنج‌شنبه به شورای ملی کار اعتراض کرد. در یک بیانیه مطبوعاتی آمده است که آمازون “در حق کارمندان خود برای رای دادن در انتخابات آزاد و منصفانه دخالت می کند – حقی که تحت بند 7 قانون کار ملی محافظت می شود.”

در انتخابات هفته گذشته آمازون با 993 رای موافق در مقابل 875 رای مخالف پیوستن به اتحادیه رای داد. اما 416 برگه رای مورد رقابت قرار گرفت و از آنجایی که این تعداد به اندازه کافی بزرگ است که بر نتیجه تاثیر بگذارد، NLRB جلسه استماع برگزار می کند تا تصمیم بگیرد که آیا هر یک از برگه های رای مورد مناقشه باید باز و شمارش شود یا خیر.

این دومین بار در یک سال بود که به نظر می رسید اتحادیه در بسمر به سمت شکست پیش می رود. کارمندان در آوریل گذشته در انباری به نام BHM1 با 1798 رای موافق در مقابل 738 رای مخالف پیوستن به RWDSU دادند.

درخواست برای برگزاری دومین انتخابات پس از آن مطرح شد که NLRB اعلام کرد که آمازون “با ایجاد نوعی بی نظمی در روند انتخابات مانع انتخاب آزادانه و منطقی کارمندان می شود”. NLRB گفت یک صندوق پستی در جلوی ورودی اصلی آمازون نصب شده بود و کارمندان به اشتباه در مورد حمایتشان از اتحادیه در جلسات اجباری مصاحبه شده بودند.

در ماه اوت، یک افسر استماع NLRB حکم داد که آمازون فراتر از دستورالعمل‌های قابل قبول رفته است و به اشتباه کارگران انبار Bessemer را علیه ادغام انبار تحت فشار قرار داده است. این مقام مسئول در گزارشی توصیه کرد که انتخابات تکرار شود.

باز هم، مقامات اتحادیه از نحوه عمل آمازون در طول فرآیند ناراضی بودند.

استوارت آپلبام، رئیس RWDSU، در بیانیه‌ای گفت: «کارگران آمازون از یک نبرد غیر ضروری طولانی و تهاجمی برای متحد شدن در محل کار متحمل شده‌اند و آمازون هر کاری که ممکن است برای انتشار اطلاعات نادرست و تقلب انجام می‌دهد. «این شرکت در انتخابات اول قانون را زیر پا گذاشت و در این انتخابات مجدد نیز این کار را انجام داد، بدون شک. ما به پاسخگویی آمازون ادامه خواهیم داد و اطمینان حاصل می کنیم که صدای کارگران شنیده می شود.

پتانسیل انتخابات جدید ممکن است به این بستگی داشته باشد که آیا مدیر منطقه ای NLRB موافق است که نتایج انتخابات باید لغو شود زیرا “رفتار کارفرما فضای سردرگمی، اجبار و/یا ترس از سرکوب را ایجاد می کند و بنابراین مانع از کارمندان می شود. “آزادی انتخاب.” RWDSU گفت.

RWDSU برای ارائه ایرادات خود که به تفصیل در سند در پایان این داستان آمده است، درخواست دادرسی کرد.

نتایج و مناقشات در بسمر تا کنون قبل از پیروزی تاریخی اتحادیه در استاتن آیلند، نیویورک، جایی که کارگران یک مرکز اجرایی دیگر به پیوستن به اتحادیه کارگری آمازون رای دادند، به پس‌زمینه برگشته است. نتیجه یک پیروزی قابل توجه برای جنبش کارگری و یک شکست برای غول تکنولوژی پس از سالها مقاومت موفق در برابر کارگران سازمان یافته در عملیات داخلی خود بود.

آمازون هفته گذشته اعلام کرد که می تواند اعتراضات خود را به نتیجه نیویورک ارائه کند.

آمازون در بیانیه ای اعلام کرد: ما از نتیجه انتخابات استیتن آیلند ناامید هستیم زیرا معتقدیم که رابطه مستقیم با شرکت برای کارمندان ما بهترین است. ما از توانایی‌های خود، از جمله ارائه اعتراضات بر اساس نفوذ نامناسب و ناروا NLRB، که ما و سایرین (از جمله فدراسیون ملی خرده‌فروشی و اتاق بازرگانی ایالات متحده) در این انتخابات شاهد بوده‌ایم، قدردانی می‌کنیم.»

اعتراض اتحادیه به رفتار آمازون که بر انتخابات بسمر، آلاباما تأثیر می گذارد:

(تابع () {var scribd = document.createElement (“script”)؛ scribd.type = “text / javascript”؛ scribd.async = true؛ scribd.src = “https://www.scribd.com/javascripts/ embed_code / inject.js “; var s = document.getElementsByTagName (“اسکریپت”)[0]; s.parentNode.insertBefore (scribd, s); }) ()