منو سایت

  • خانه
  • اخبار
  • اتحادیه اروپا (EU) به مالک جدید توییتر هشدار داده است که از قوانین پیروی نکند

اتحادیه اروپا (EU) به مالک جدید توییتر هشدار داده است که از قوانین پیروی نکند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
اتحادیه اروپا (EU) به مالک جدید توییتر هشدار داده است که از قوانین پیروی نکند

اتحادیه اروپا به طور غیرمستقیم به ایلان ماسک، مالک جدید توییتر نسبت به نقض قوانین اتحادیه اروپا هشدار داده است.

به گزارش سرویس خبری فناوری و فناوری تکنا، تیری برتون از داخل اتحادیه اروپا در گفت و گو با فایننشال تایمز ضمن استقبال از رعایت قوانین خطاب به ایلان ماسک گفت.

علیرغم مالکیت ایلان ماسک بر توییتر، این شبکه اجتماعی همچنان باید مقررات اتحادیه اروپا را بپذیرد و از آن پیروی کند. مهمترین قانون قانون خدمات دیجیتال است که از انتشار اطلاعات نادرست جلوگیری می کند و به شدت اجرا می شود. شرکت هایی مانند توییتر وظیفه دارند مطالب و کالاهای غیرقانونی را از پلتفرم خود حذف کنند و نحوه عملکرد آن را توضیح دهند.

توییتر نیز مانند سایر شرکت های اینترنتی باید این قوانین را اتخاذ کرده و در سرویس های دیجیتال اجرا کند تا از انتشار محتوای نادرست جلوگیری کند. این قانون همچنین تبلیغات محدود به افراد زیر سن قانونی را ممنوع می‌کند و انتشار محتوای تبلیغاتی هدفمند برای گروه‌های قومی خاص مانند وابستگی سیاسی، مذهب یا گرایش جنسی ممنوع است.

قانون خدمات دیجیتال به طور کلی فعالیت های آفلاین غیرقانونی را ممنوع می کند. در صورت تخلف از این ضوابط، شرکت ها به میزان 6 درصد از درآمد سالانه جریمه خواهند شد. مشخص نیست که ایلان ماسک چگونه به چنین هشدارهایی پاسخ خواهد داد.