• خانه
  • اخبار
  • اتحادیه اروپا به زودی همه شرکت ها را ملزم خواهد کرد که از پورت USB-C در همه دستگاه های خود استفاده کنند

اتحادیه اروپا به زودی همه شرکت ها را ملزم خواهد کرد که از پورت USB-C در همه دستگاه های خود استفاده کنند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
اتحادیه اروپا به زودی همه شرکت ها را ملزم خواهد کرد که از پورت USB-C در همه دستگاه های خود استفاده کنند

اعضای اتحادیه اروپا این هفته با اکثریت قاطع از قانونی حمایت کردند که شرکت های فناوری تحت رهبری اپل را مجبور به انجام این کار می کند پورت USB-C به طور گسترده در تمام دستگاه های آنها که در اروپا فروخته می شود در دسترس است.

وادار کردن اتحادیه اروپا به استفاده از پورت USB-C در همه دستگاه‌ها

این پیشنهاد که به عنوان یک دستورالعمل شناخته می‌شود، از همه تولیدکنندگان لوازم الکترونیکی مصرفی که دستگاه‌های خود را در اروپا می‌فروشند، ملزم می‌کند که همه گوشی‌های جدید، تبلت‌ها، لپ‌تاپ‌ها، دوربین‌های دیجیتال، هدفون، گوشی‌ها، کنسول‌های بازی و کنسول‌های بازی را شامل شوند. USB-C را تجهیز کنید. صرف نظر از سازنده، استثنائات فقط برای دستگاه‌هایی اعمال می‌شود که برای ارائه پورت USB-C بسیار کوچک هستند، مانند ساعت‌های هوشمند، ردیاب‌های سلامتی و برخی تجهیزات ورزشی. این اولین “پورت مشترکاین در جهان خواهد بود و به ویژه اپل را تحت تأثیر قرار خواهد داد، زیرا اکنون به طور گسترده از پورت لایتنینگ به جای USB-C در بسیاری از دستگاه های خود از جمله آیفون استفاده می کند.

چرا اتحادیه اروپا اپل را مجبور به استفاده از USB-C نمی کند که لزوما خبر خوبی است؟

کمیته بازار داخلی و حمایت از مصرف کننده در اروپا روز چهارشنبه با 43 رای موافق و تنها دو رای مخالف به این قانون رای مثبت داد. که در بیانیه مطبوعاتینمایندگان پارلمان اروپا می گویند این اقدام باعث آن شده است کاهش زباله های الکترونیکی، به پایداری محصول توجه کنید و استفاده از دستگاه های مختلف آسان تر است خواهد بود.

نمایندگان پارلمان اروپا همچنین تمایل خود را برای ارائه اطلاعات واضح و برچسب گذاری شده در مورد دستگاه های جدید در مورد گزینه های شارژ آنها و اینکه آیا یک محصول دارای شارژر است یا خیر، ابراز کردند. آنها استدلال می کنند که این به جلوگیری از سردرگمی کمک می کند و تصمیمات خرید را برای مصرف کنندگانی که چندین دستگاه دارند و همیشه به شارژرهای اضافی نیاز ندارند، تسهیل می کند. به عنوان مثال، اپل شارژر را از تمام مدل های جدید آیفون از سال 2020 با سری آیفون 12 حذف کرد.

وادار کردن اتحادیه اروپا به استفاده از پورت USB-C در همه دستگاه‌ها

وادار کردن اتحادیه اروپا به استفاده از پورت USB-C در همه دستگاه‌ها

علاوه بر این، نمایندگان پارلمان اروپا از کمیسیون اروپا خواستند تا یک استراتژی برای اطمینان از قابلیت همکاری بین راه حل های شارژ بی سیم تا سال 2026 ارائه کند تا از پراکندگی و کاهش ضایعات اطمینان حاصل کند، راحتی مصرف کننده را تضمین کند و از گرفتار شدن مصرف کنندگان در تصمیم گیری ها جلوگیری کند. مشخص نیست که آیا این شامل سیستم شارژ اپل MagSafe برای آیفون و ایرپاد می شود یا خیر. زیرا این دستگاه ها بر اساس استاندارد شارژ بی سیم Qi هستند.

در سال 2018 کمیسیون اروپا تلاش کرد در این مورد به تصمیم نهایی برسد اما به قانون تبدیل نشد. در آن زمان اپل هشدار داد تحمیل یک پورت شارژ مشترک در صنعت، نوآوری را خفه می کند و زباله های الکترونیکی ایجاد می کند زیرا مصرف کنندگان مجبور به استفاده از کابل های جدید هستند. اتحادیه اروپا سال گذشته تلاش های خود را از سر گرفت و کمیسیون اروپا نسخه جدیدی از این دستورالعمل را منتشر کرد. برای اجرا، پارلمان اروپا باید این لایحه را در ماه آینده قبل از بحث درباره دستورالعمل نهایی با تک تک کشورهای عضو اتحادیه اروپا تصویب کند.

نظر شما چیه؟ آیا از استفاده از یک پورت خاص برای همه دستگاه ها استقبال می کنید یا فکر می کنید ادعای اپل برای خفه کردن نوآوری با این رویکرد حیاتی است؟