• خانه
  • اخبار
  • اتاق مشترک با بودجه 52 میلیون دلاری از “پلتفرم هوشمند برای رشد جامعه” رونمایی کرد.

اتاق مشترک با بودجه 52 میلیون دلاری از “پلتفرم هوشمند برای رشد جامعه” رونمایی کرد.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
اتاق مشترک با بودجه 52 میلیون دلاری از "پلتفرم هوشمند برای رشد جامعه" رونمایی کرد.

اتاق مشترک با بودجه 52 میلیون دلاری از "پلتفرم هوشمند برای رشد جامعه" رونمایی کرد.
(اسکرین شات از اتاق مشترک)

پس از دو سال آزمایش و 52 میلیون دلار بودجه، اتاق مشترک نرم افزار خود را در طبیعت راه اندازی می کند.

استارت آپ سیاتل روز پنجشنبه «پلتفرم هوشمند برای رشد جامعه» خود را در دسترس همه شرکت ها قرار داد و جزئیات بیشتری از محصول را فاش کرد.

اتاق مشترک که در سال 2020 توسط چهار دامپزشک فنی سیاتل تأسیس شد، هدف آن کمک به شرکت‌ها برای ایجاد کانالی بهتر بین سازمان‌های خود و افراد جامعه است. این برنامه با برنامه های ارتباطی مانند Slack، Twitter، Discord و غیره ادغام می شود. ایده این است که با اتصال مصرف کنندگان و جستجوی بازخورد محصول، «جامعه» به یک مزیت رقابتی تبدیل شود.

این شرکت در حال آزمایش نرم افزار خود با تعداد انگشت شماری از مشتریان از جمله Asana، Confluent، HubSpot و دیگران است. لیندا لیان، مدیرعامل اتاق مشترک گفت که این استارتاپ “تعدادی معامله شش رقمی” انجام داده است. بازار هدف آن گسترده است، شامل همه اندازه ها و صنایع مختلف. این شرکت یک سطح رایگان ارائه می دهد. یک سطح تیمی که از 1250 دلار در ماه شروع می شود و یک سطح سازمانی سفارشی.

به گفته Liane، مشکلی که اتاق مشترک سعی در حل آن دارد این است که روش ارزیابی و پذیرش نرم افزار به طور اساسی تغییر کرده است. شرکت ها به طور فزاینده ای تحت تأثیر جوامع مصرف کنندگان و قهرمانان خود قرار می گیرند که بازخورد خود را از طریق کانال های تعامل مختلف ارائه می دهند.

اما این شرکت ها راه آسانی برای استخراج این همه نظرات و عمل به آنها ندارند. اینجا جایی است که اتاق مشترک وارد می شود – “سیگنال با شدت بالا” نحوه توصیف لیان چیزی است که ارائه می دهد.

لیان گفت: “شما نمی توانید نحوه تعامل کاربران یا جامعه خود را با شما کنترل کنید.” ما همه این تعاملات و مکالمات جامعه را به هم مرتبط می کنیم و آنها را با استفاده داخلی از محصولات و داده های درآمد ترکیب می کنیم.

اتاق مشترک با بودجه 52 میلیون دلاری از "پلتفرم هوشمند برای رشد جامعه" رونمایی کرد.
بنیانگذاران اتاق مشترک، از چپ به راست: تام کلینپیتر. ویرج مودی; فرانسیس لو؛ و لیندا لیان (عکس از اتاق مشترک)

لیان گفت که هیچ «راه حل فعلی» برای رقابت با اتاق مشترک وجود ندارد، اما اشاره کرد که چندین استارتاپ از این دست وجود دارد. او گفت: «فضای ما خیلی زود است.

همچنین گزینه های نرم افزار رایگان بی شماری برای انجمن ها و پلتفرم های موجود مانند Stack Overflow و ZenDesk وجود دارد که به جمع آوری بازخورد از جامعه و مشتریان کمک می کند.

لیان گفت: «ما اساساً معتقدیم که جامعه شما به طرق مختلف با شما در ارتباط است. “این می تواند یک انجمن باشد، می تواند اجتماعی باشد. ما در مورد هیچ یک از اینها قاطع نیستیم. ما واقعاً همه این مکان‌ها را در یک دید متمرکز از جامعه و تیم‌های حمایت از توسعه‌دهندگان به هم وصل می‌کنیم تا جامعه را در همه این سیلوها و سیستم‌های مختلف ببینیم.»

لیان یکی از همکاران سابق در Madrona Venture Group و مدیر ارشد بازاریابی محصول در خدمات وب آمازون است. دیگر بنیانگذاران اتاق مشترک عبارتند از:

  • معمار ارشد تام کلین پتر، اخیراً یک مهندس ارشد در Dropbox است که در سال 2012 یک استارتاپ را برای پخش موسیقی به غول ابری فروخت.
  • مدیر طراحی، فرانسیس لو، طراح است که 10 سال را در فیس بوک سپری کرده است.
  • مدیر فنی ویرج مودی قبلاً مدیر مهندسی دراپ باکس و مشاور فنی مدیر عامل استارتاپ Convoy در سیاتل بود.

سال گذشته، این شرکت کارن نگ، مدیر عامل سابق مایکروسافت و گوگل را به عنوان معاون تولید استخدام کرد و در ماه فوریه جیک راندال، مدیر عامل قدیمی Okta را به عنوان مدیر عملیاتی استخدام کرد.

The Common Room، فینالیست استارت آپ سال brooztechnology، یک سال پیش در دور سری B به رهبری گریلاک، 32.3 میلیون دلار جمع آوری کرد. سایر حامیان عبارتند از Index Ventures; Madrona Venture Group; Next Play Ventures; 01 مشاوران; و تعدادی از سرمایه گذاران فرشته، از جمله جاش سیلورمن، مدیر عامل Etsy. دیک کاستولو، مدیرعامل سابق توییتر؛ و النا دونیو، مدیر عامل سابق Axiom.