• خانه
  • اخبار
  • ابزار دسترسی Play Store برای ویندوز 11 یک بدافزار است، از آن استفاده نکنید

ابزار دسترسی Play Store برای ویندوز 11 یک بدافزار است، از آن استفاده نکنید

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
ابزار دسترسی Play Store برای ویندوز 11 یک بدافزار است، از آن استفاده نکنید

در دنیای مجازی معمولا هکرها و مهاجمان از ایمیل های محبوب برای فریب کاربران استفاده می کنند. به عنوان مثال، زمانی بود که واتس اپ جعلی حدود یک میلیون دانلود داشت. یک مورد مشابه اخیرا اتفاق افتاده است. زیرا ابزار دسترسی Play Store برای ویندوز 11 بدافزار است و نباید از آن استفاده کنید. اس ترنجی با من باش.

ابزار دسترسی به فروشگاه Play برای ویندوز 11

شاید یکی از محبوب ترین افزونه های ویندوز 11 در آخرین به روز رسانی آن، پشتیبانی محلی از برنامه های اندروید باشد. با این حال، بسیاری از کاربران از مسدود شدن دسترسی به بسیاری از برنامه ها شگفت زده شدند. زیرا ویندوز فقط به کاربران اجازه می دهد آنها را از اپ استور آمازون دانلود کنند. البته این فروشگاه دارای مجموعه محدودتری از اپلیکیشن های محبوب است.

اگر وارد جعبه ابزار Windows Powershell شوید. در تلاش برای رفع این مشکل، برخی از توسعه دهندگان نرم افزار فرصت طلب ابزارهای شخص ثالث را در GitHub منتشر کرده اند که به کاربران امکان دسترسی مستقیم به فروشگاه Google Play را می دهد. البته این تنها مزیت چنین نرم افزارهای به ظاهر مفیدی نیست و می تواند MS Office را فعال کند، سرعت سیستم عامل شما را افزایش دهد و مزایای بصری بسیار دیگری داشته باشد. از قضا، این برنامه در واقع به بسیاری از وعده های جسورانه ای که می دهد عمل می کند.

ابزار دسترسی به فروشگاه Play برای ویندوز 11

مطابق با PhoneArenaمانند بسیاری از چیزهایی که برای واقعی بودن بیش از حد خوب هستند، این برنامه چیزی بیش از یک ترفند هوشمندانه است. هشدار به مصرف کنندگان در این واقعیت نهفته است که این ابزار اساساً یک اسب تروا است. به گفته محققان امنیتی، این برنامه پس از نصب، اسکریپت های مخرب را اجرا می کند و اطلاعات حساسی مانند موقعیت مکانی کاربر را جمع آوری می کند. نیازی به گفتن نیست که این بدافزار مخفی برای کسانی که از آن استفاده می کنند یک خطر امنیتی بزرگ ایجاد می کند.

خوشبختانه این ابزار پس از انقضای حقایق از GitHub حذف شد. برای کسانی که قبلاً آن را به اشتباه روی سیستم خود نصب کرده اند، Bleeping Computer راهنمای خوبی برای مراحل بعدی برای حل مشکل شما خواهد بود. نکته مثبت این است که جعبه ابزار Windows Powershell نه اولین و نه آخرین در نوع خود است. بسیاری از کاربران قربانی بدافزارهایی می شوند که ادعا می کنند قابلیت های معجزه آسایی دارند.

حتی پیروی از جامع ترین لیست اقدامات، مانند به روز نگه داشتن برنامه آنتی ویروس و دانلود نرم افزار از منابع مطمئن، نمی تواند امنیت کامل شما را تضمین کند. با این حال، یک قانون کلی وجود دارد و آن این است که وقتی یک برنامه کارهای زیادی را به صورت رایگان انجام می دهد، باید به آن مشکوک باشید.