ابزار جدید گوگل برای تشخیص زبان بدن با استفاده از امواج رادار

ابزار جدید گوگل برای تشخیص زبان بدن با استفاده از امواج رادار

بخش محصولات و فناوری گوگل (ATAP) محصول جدیدی را در یک نوآوری جدید با هدف شناخت زبان بدن افراد معرفی کرده است.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و فناوری تکنا، نوآوری جدید گوگل امکان تشخیص حرکات بدن و زبان بدن با استفاده از امواج رادار را فراهم می کند. با این فناوری رایانه ها می توانند حرکات افراد را شناسایی کرده و با رادار به آنها پاسخ دهند. به عنوان مثال، وقتی پشت میز کار می کنید، ممکن است رایانه شما تصمیم بگیرد که پیامی با صدای بلند اعلام نکند. یا مثلاً وقتی کاربر جلوی تلویزیون بلند می شود، فیلم به طور خودکار متوقف می شود، این فناوری در واقع راهی برای رایانه ها برای درک رفتار اجتماعی انسان در آینده است.

البته تماشای حرکات افراد از طریق کامپیوتر ممکن است کمی ناخوشایند به نظر برسد. اما از آنجایی که این فناوری از هیچ دوربینی استفاده نمی کند، می تواند از نگرانی مردم در مورد آن بکاهد. گوگل در این نوآوری به جای دوربین از رادار استفاده می کند. به نظر می رسد که بخش فناوری پیشرفته گوگل در چند سال گذشته بر روی آن تمرکز کرده است. مهندسان این بخش قصد دارند خدماتی را برای پاسخگویی به رایانه ها و کشف رفتار و نیازهای کاربران با استفاده از سیستم رادار توسعه دهند.

در این پروژه مهندسان تیم ATAP از حسگرهای انفرادی استفاده خواهند کرد. البته تغییراتی هم در آن ایجاد می کنند. به عنوان مثال، داده های حسگر برای تشخیص حرکات انسان و همچنین راه حل های کامپیوتری به جای کنترل مستقیم استفاده خواهد شد.