• خانه
  • اخبار
  • ابزار جدید انویدیا با استفاده از هوش مصنوعی تصاویر دو بعدی را به صحنه های سه بعدی تبدیل می کند

ابزار جدید انویدیا با استفاده از هوش مصنوعی تصاویر دو بعدی را به صحنه های سه بعدی تبدیل می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
ابزار جدید انویدیا با استفاده از هوش مصنوعی تصاویر دو بعدی را به صحنه های سه بعدی تبدیل می کند

انویدیا با ابزار جدید خود به نام NeRF که مبتنی بر هوش مصنوعی است، تصاویر دو بعدی را به صحنه های رندر سه بعدی تبدیل می کند.

انویدیا ابزار جدیدی به نام NeRF برای ایجاد تصاویر سه بعدی با استفاده از هوش مصنوعی معرفی می کند. انویدیا نام این دستگاه را از تکنیک میدان های تابشی عصبی انتخاب کرده است. این تکنیک محصول دانشگاه کالیفرنیا برکلی و مرکز تحقیقات گوگل و دانشگاه کالیفرنیا است.

در این فناوری با نگاشت رنگ و شدت نور تصاویر دو بعدی می توان با اتصال تصاویر از زوایای مختلف با استفاده از هوش مصنوعی صحنه های سه بعدی تولید کرد. با این تکنیک علاوه بر تصاویر، موقعیت دوربین نیز اطلاعاتی را ایجاد خواهد کرد.

تاکنون ابزارهای مختلفی برای تبدیل تصاویر دو بعدی به سه بعدی ساخته شده است که همگی برای فرآیند تصویربرداری زمان خواهند داشت. به گفته انویدیا، ابزار جدید Essen می‌تواند این مدل‌ها را سریع‌تر و دقیق‌تر کند. بنابراین زمان فرآیند رندر نزدیک به صفر است.

علاوه بر این، با تسریع این تکنیک، علاوه بر کاربرد آسانتر، دامنه کاربرد آن را نیز گسترش خواهد داد. ایشا سالیان از انویدیا می گوید: «برنامه های مهم Instant NeRF را می توان برای ایجاد آواتار یا صحنه در دنیای مجازی استفاده کرد. همچنین می توان از آن برای ایجاد شرکت کنندگان در کنفرانس ویدیویی یا طراحی نقشه های دیجیتال سه بعدی استفاده کرد. این فناوری همچنین می تواند بر روی تصاویر دو بعدی برای آموزش درک اندازه و شکل اشیاء رباتیک و ماشین های خودران استفاده شود. علاوه بر این، در معماری و سرگرمی برای ایجاد محیط های دیجیتال واقعی و محتوای بیشتر استفاده خواهد شد.