• خانه
  • اخبار
  • ابزار امنیتی متن باز جدید گوگل برای نرم افزارهای متن باز معرفی شد

ابزار امنیتی متن باز جدید گوگل برای نرم افزارهای متن باز معرفی شد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
ابزار امنیتی متن باز جدید گوگل برای نرم افزارهای متن باز معرفی شد

گوگل ابزار امنیتی جدیدی را برای نرم افزارهای متن باز معرفی کرده است که می تواند در کاهش حملات سایبری موثر باشد.

به گزارش سرویس فناوری و فناوری خبری تکنا، نرم افزار منبع باز جدید گوگل با نام Open Source Software می تواند به عنوان یک بسته امنیتی برای پروژه های مصرف کننده مورد استفاده قرار گیرد. با توجه به اینکه مهاجمان سایبری به اهداف زیادی مانند نرم افزار منبع باز علاقه مند هستند و تعداد حملات سایبری علیه ارائه دهندگان منبع باز به سرعت در حال افزایش است. از این بسته های امنیتی می توان در پروژه ها استفاده کرد.

بسیاری از زنجیره های تامین نرم افزار از منبع باز استفاده می کنند، بنابراین تعداد حملات سایبری علیه این فروشندگان سالانه 650 درصد افزایش می یابد. علاوه بر گوگل، شرکت هایی مانند OpenSSF و بنیاد لینوکس به دنبال ابتکارات امنیتی جدید برای کمک به حملات سایبری منبع باز هستند. پیش از این، مایکروسافت راه حل جدیدی برای امنیت سایبری معرفی کرده بود.

از آنجایی که Google از سرویس Cloud Build برای ساخت بسته های امنیتی خود استفاده می کند، می توان از آن با سازگاری قابل تأیید استفاده کرد. از سوی دیگر، این شرکت به منظور تمرکز بیشتر بر امنیت سایبری، مشارکت جدیدی را با یک پلتفرم امنیتی برای توسعه دهندگان به نام SNYK راه اندازی کرده است. سرویس Assured OSS همچنین باید با ادغام راه حل های SNYK به مشتریان هر دو شرکت خدمات ارائه دهد.