منو سایت

  • خانه
  • اخبار
  • آینده مرکز شهر سیاتل: دلایلی برای امید، نگرانی – و فرصتی برای تغییر برای بهتر شدن

آینده مرکز شهر سیاتل: دلایلی برای امید، نگرانی – و فرصتی برای تغییر برای بهتر شدن

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
نظر: شرکت های فناوری باید از ترفندهای ارزان دست بردارند و برای حمایت از حقوق بشر بیشتر تلاش کنند

نظر: شرکت های فناوری باید از ترفندهای ارزان دست بردارند و برای حمایت از حقوق بشر بیشتر تلاش کنند
مرکز شهر سیاتل. (تصویر فایل brooztechnology / Kurt Schlosser)

بر اساس برخی آمار، مرکز سیاتل در حال بازگشت است. ساکنان قبل از همه گیری به صورت نقدی بازگشتند. گردشگری، مطمئناً در بازار Pike Place، شبیه زمان شلوغ آن است. و ترافیک تقریباً به همان بدی سال 2019 است.

اما داده های دیگر داستان بسیار متفاوتی را بیان می کنند. جنایت های خشونت آمیز در مرکز شهر سیاتل از سال 2017 دو برابر شده است، به طوری که منطقه بین المللی و راهروهای خیابان های 3 و 2 در نزدیکی Pike and Pine در بین خطرناک ترین بلوک های شهر قرار گرفته اند. یک مطالعه اخیر نشان داد که تنها یک نفر از هر چهار بازدید کننده از این مرکز احساس امنیت می کند.

و اکثریت قریب به اتفاق ده‌ها هزار کارگر مرکز شهر که در سال 2020 برای کار از راه دور ترک کردند، در خارج از دفتر و خارج از مرکز باقی می‌مانند.

با این داده های بد و دلگرم کننده جایگزین در پس زمینه، انجمن مرکز سیاتل گزارش سالانه خود را در مورد وضعیت مرکز در روز پنجشنبه با یک سوال کلیدی منتشر کرد: آیا آینده مرکز سیاتل در حال صعود است یا دقیقا برعکس؟

پاسخ، همانطور که در گزارش خود DSA مشخص است، پیچیده است.

جان اسکولز، رئیس و مدیر عامل DSA گفت: ما نمی توانیم شرایط خیابان سوم را عادی کنیم. بی سابقه ای از مردم بدون محافظت در مرکز شهر زندگی می کنند و برخی از محله ها سرقت خرده فروشی و جنایات خشونت آمیز بی سابقه ای را تجربه می کنند.

اما اسکولز که در روز پنجشنبه در رویداد سالانه DSA در سیاتل – اولین رویداد شخصی خود در نوع خود در دو سال گذشته – صحبت می کرد، خاطرنشان کرد که مرکز شهر که 50 درصد از درآمد مالیاتی تجاری شهر را تولید می کند، به نظر آماده بازگشت است.

هزاران نفر از ساکنان که در طول همه گیری از مرکز فرار کرده بودند، بازگشته اند. بسیاری از این شرکت‌ها در مرکز، که در زمان رشد کووید-19 کارگران را به خانه فرستادند، در دو سال گذشته رشد کرده‌اند و شروع به بازگشت کارگران کرده‌اند. تقریباً 170 کسب و کار جدید در سطح خیابان در این محله افتتاح شده است.

بر اساس گزارش این گروه، ترافیک گردشگران در تابستان 2021 تقریباً در سطح سال 2019 بوده است.

سارا نلسون، که اخیراً به عضویت شورای شهر سیاتل انتخاب شده است، گفت که چیزی وجود دارد که می توان به آن خوش بین بود. درست است، او گفت که مرکز شهر شروع به بازگرداندن صدها کسب و کار که از سال 2020 تعطیل شده اند، کرده است. اما اکنون شهر باید تلاش کند تا محله را دوباره برای ساکنان و کارگران ایمن کند.

شرکت‌های فناوری که رشد سیاتل را تقویت کرده‌اند و درد فزاینده آن را تشدید کرده‌اند، تمایلی به بازگشت به مرکز شهر ندارند. برخی از روسای فناوری گفته اند که هرگز باز نخواهند گشت.

یک هفته پیش، آمازون به برخی از کارمندان خود در این مرکز گفت که به دلیل جنایتی که اخیراً در اطراف دفتر در مرکز شهر سیاتل در خیابان پاین 300 رخ داد، در جای دیگری کار کنند.

نلسون گفت که رفع آن باید اولویت اصلی شهر باشد. او پرسید: «چند کارفرما باید تعطیل شوند زیرا کارمندانشان احساس امنیت نمی کنند؟ ما باید تیم های پلیس را به جامعه بازگردانیم.»

حاضران خاطرنشان کردند که این آسان نخواهد بود. سیاتل در چهار سال گذشته نزدیک به یک سوم نیروی پلیس خود را به دلیل بازنشستگی، کار پلیس در جاهای دیگر، تغییر شغل و نارضایتی از شورای شهر سابق از دست داده است. نلسون، اسکولز و دیگران استدلال می کنند که شهر نمی تواند انتظار داشته باشد که مرکز شهر بدون هجوم پلیس احساس امنیت بیشتری کند.

نلسون گفت: «این یک مشکل برای ایمنی کارگران است. امنیت عمومی نیز یک موضوع عدالت است».

مارک دونس، مدیر اجرایی اداره منطقه ای بی خانمان های کینگ، اضافه کرد و به عنوان یک موضوع عدالت، این مسئله تنها توسط پلیس قابل حل نیست. سازمان Dones تلاش جدیدی را رهبری می کند که با کمک های مالی آمازون، مایکروسافت، استارباکس و دیگران حمایت می شود تا به شدت کمپینگ بی خانمان ها در مرکز شهر را کاهش دهد.

با توجه به تعداد چادرها در مرکز – داده های گزارش نشان می دهد که جمعیت چادرهای مرکز در دسامبر 2021 900٪ بیشتر از سال 2019 بوده است. – دانز گفت که انتقال جمعیت به جای دیگر کمکی نمی کند یا تصمیم زیادی می گیرد.

دونز که در یک جلسه میزگرد با نلسون صحبت کرد، گفت که رسیدگی به مشکلات جمعیت خالی از سکنه شهر، رویکردی ظریف، همراه با صبر و تمایل مدنی برای ماندن بر روی میز، حتی زمانی که اختلافات بروز می کند، خواهد داشت.

دونز گفت که مردم چادرها و مناطق خالی از سکنه را می بینند و آن را با جنایت مرتبط می دانند. او گفت: «ما باید از این داستان دست بکشیم که قهرمانان و شرورانی هستند.

نظر: شرکت های فناوری باید از ترفندهای ارزان دست بردارند و برای حمایت از حقوق بشر بیشتر تلاش کنند
شهرنشین ریچارد فلوریدا روز پنجشنبه در رویداد انجمن مرکز سیاتل در سیاتل سخنرانی کرد. (عکس از brooztechnology / جان کوک)

اما علیرغم همه صحبت‌ها و داده‌هایی که هدفشان بازگرداندن این مرکز به وضعیت قبل از همه‌گیری بود، یکی از کارشناسان گفت ممکن است اصلاً هدف نهایی نباشد.

ریچارد فلوریدا، نویسنده، پروفسور، کارشناس شهری و سخنران اصلی گفت که سیاتل این فرصت را دارد که مرکز خود را به سمت بهتر شدن و بهتر شدن تغییر دهد.

او گفت که اولاً، مرکز سیاتل نباید به عنوان مکانی برای کارگران روزمزد در فناوری و سایر مشاغل دیده شود. درعوض، فلوریدا استدلال می‌کند که مرکز شهر مدرن باید بیشتر از کار صرفاً در مورد اجتماع و اتصال باشد.

مرکز شهر سیاتل با 90000 نفر ساکن به یکی از بزرگترین محله های مسکونی آن تبدیل شده است. باید روی امکانات رفاهی واقع در محله های دیگر کار کند، جایی که مردم مانند پارک ها و فضاهای باز می مانند و با خرده فروشی مخلوط می شوند.

او گفت که افسانه ماندگار کار از راه دور این است که این کارگران در خانه می مانند. خیلی وقت ها برای کار و بودن با مردم به کافه یا «محل سوم» می رفتند. او گفت که آینده این مرکز این است که آن را به مکانی برای اقامت مردم تبدیل کند، نه مکانی که مردم فقط در آن کار کنند.

او گفت: سیاتل در موقعیت ایده آلی برای ایجاد این تغییر قرار دارد.