• خانه
  • اخبار
  • آینده مراقبت از سرطان: تحقیقات پیوند مؤسسات سیاتل، کلینیک های فرد هاچ

آینده مراقبت از سرطان: تحقیقات پیوند مؤسسات سیاتل، کلینیک های فرد هاچ

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
آینده مراقبت از سرطان: تحقیقات پیوند مؤسسات سیاتل، کلینیک های فرد هاچ

آینده مراقبت از سرطان: تحقیقات پیوند مؤسسات سیاتل، کلینیک های فرد هاچ
پل رمزی، مدیر عامل UW Medicine (سمت چپ) و تام لینچ، رئیس و مدیر مرکز سرطان فرد هاچینسون. (عکس از brooztechnology / شارلوت شوبرت)

بر اساس تلاش جدیدی که روز جمعه اعلام شد، تحقیقات سرطان سیاتل با کلینیک ها و بیمارستان های منطقه ادغام خواهد شد.

پل رمزی، مدیر اجرایی دانشکده پزشکی دانشگاه واشنگتن گفت: “این آینده مراقبت از سرطان و تحقیقات سرطان است.”

رمزی در مصاحبه ای با brooztechnology قبل از کنفرانس مطبوعاتی روز جمعه، که از یک مرکز جدید “تک” برای تحقیقات و مراقبت از سرطان بزرگسالان، مرکز سرطان فرد هاچینسون، پرده برداری کرد، صحبت کرد. این مرکز نتیجه تجدید ساختار روابط بین دانشگاه واشنگتن، مرکز کودکان سیاتل و مرکز تحقیقات سرطان فرد هاچینسون است که با نام جدید، همراه با صلاحیت های توسعه یافته کار خواهد کرد.

مرکز جدید نظارت بر مراقبت‌های بالینی سرطان بزرگسالان در UW Medicine و ساختاری برای هماهنگی بیشتر تحقیقات و مراقبت‌ها را فراهم می‌کند.

مرکز تحقیقات سرطان فرد هاچینسون تقریباً 50 سال پیش تأسیس شد و به پنج بخش تحقیقاتی افزایش یافته است. و اگرچه “تحقیق” دیگر بخشی از نام موسسه نیست، کار این واحدها ادامه خواهد داشت و علم همچنان محور است. مرکز جدید همان رئیس و مدیر تام لینچ را دارد و همچنین رسماً به نام مستعار معروف «فرد هاچ» پایبند است.

رهبران UW و Fred Hutch در رویداد روز جمعه گفتند که هدف مرکز جدید تسریع اکتشافات علمی در پیشگیری، تشخیص، درمان و درمان سرطان است. رمزی و لینچ در مصاحبه ای اطلاعات بیشتری در مورد این سرمایه گذاری ارائه کردند که بیش از دو سال است در حال آماده سازی بوده است.

رمزی گفت: «با همکاری یکدیگر می‌توانیم طیف کاملی از ادغام تحقیقات، آموزش بالینی و آموزشی و طیف کامل مراقبت‌های بالینی دلسوزانه، از پیشگیری از سرطان تا درمان سرطان را پوشش دهیم.»

لینچ افزود: “ما در حال معرفی یک برنامه سرطان در سطح جهانی در UW Medicine هستیم.”

این ارتباطات پیوندهای سازمانی ایجاد شده به عنوان بخشی از اتحاد سرطان سیاتل (SCCA) را که در سال 1998 توسط فرد هاچ، UW و کودکان سیاتل ایجاد شد، بازبینی می کند. سال آینده، هر هشت سایت اتحادیه به عنوان مرکز سرطان فرد هاچینسون تغییر نام خواهند داد.

تغییرات کلیدی عبارتند از نظارت جدید فرد هاچ بر مراقبت از سرطان UW Medicine و ادغام بالینی برنامه تحقیقات سرطان فرد هاچ در سیستم پزشکی UW. طبق وب سایت مرکز، Seattle Children’s “به کار مستقل” فرد هاچ جدید ادامه خواهد داد، اما با او همکاری نزدیک خواهد داشت.

لینچ گفت که تعاملات علمی زیادی در حال حاضر بین مؤسسات سیاتل در حال انجام است، اما ساختار جدید به یافته ها کمک خواهد کرد. و این نه تنها به نفع بیماران خواهد بود، بلکه می تواند از اکوسیستم استارت آپ منطقه ای حمایت کند.

«تجاری‌سازی این فناوری و در دسترس قرار دادن آن برای بیماران، اولویت بزرگی برای هاچ است. لینچ گفت: “همیشه بوده، همیشه خواهد بود.” فرد هاچ منبع ثابت محصولات جدید مانند شرکت های سلول درمانی Juno Therapeutics، Lyell Immunopharma و اخیرا Affini-T Therapeutics است. لینچ گفت که با تشدید هم افزایی نهادی، توافق جدید پتانسیل تشویق فعالیت بیشتر را دارد.

رمزی گفت که فضا برای افزایش هم افزایی از جمله محققان UW و مراکز نوآوری وجود دارد. او خاطرنشان می کند که موسسه براتمن باتی توسط فرد هاچ، UW و کودکان سیاتل تاسیس شده است. موسسه طراحی پروتئین UW شرکت هایی مانند A-Alpha Bio، Icosavax و Cyrus Biotechnology راه اندازی کرده است و تحقیقات آن پیامدهایی برای درمان سرطان دارد. رمزی گفت: «ما همیشه برنامه ریزی تجاری و استراتژیک را با هم انجام می دهیم. ما استفاده از این همکاری ها را تسریع خواهیم کرد.»

رمزی و لینچ گفتند، اما بیماران اولین کسانی هستند که از این تغییرات سود می برند. در قلب این تغییر، دهه‌ها تحقیق و توسعه فناوری‌هایی است که درک مولکولی تومورها را آشکار می‌کنند.

با پیشرفت توافق‌نامه جدید، بیماران و پزشکان به اکتشافات آزمایشگاهی که می‌توانند تومورهایشان را فهرست‌بندی و مشخص کنند، به آزمایش‌های بالینی و درمان‌های مناسب‌تر برای سرطانشان دسترسی بیشتری خواهند داشت. لینچ گفت: ادغام داده‌های بیمار همچنین به این معنی است که اطلاعات مربوط به نتایج بیمار را می‌توان راحت‌تر به محققان بازگرداند تا بتوانند اثرات استراتژی‌های مختلف درمانی را درک کرده و آنها را مطالعه کنند.

“ما در بحبوحه یک انقلاب عظیم در علم داده هستیم. و هیچ یک از اینها تفاوتی ایجاد نمی کرد اگر ما توانایی های علم داده ای را که در سیاتل داریم را نداشتیم، “لینچ افزود. همچنین به دلیل این توانایی برای ارتباط با برخی از بهترین علوم داده در جهان، این تاریخچه زیادی برای سیاتل دارد.

این تاریخ زیادی برای سیاتل است.

به گفته لینچ، اطلاعات مولکولی هر بیمار، از جمله اینکه کدام ژن در تومورهای آنها فعال است، معمولاً پتابایت داده تولید می کند. و موسسات در حال ایجاد ظرفیت برای جمع آوری این داده ها و ارائه آن در قالب قابل استفاده توسط پزشکان هستند.

مراکز سرطان در سراسر جهان به این مدل نزدیک‌تر شده‌اند و این توافق باعث تسریع این روند در منطقه سیاتل می‌شود. لینچ گفت: «این یک داستان ملی است، اما یک داستان سیاتل است.

در سیاتل، درک داده‌ها از تلاش‌های اخیر SCCA و UW Medicine برای یکپارچه‌سازی سیستم‌های پرونده الکترونیک سلامت در حال افزایش است. رمزی گفت که این پروژه حدود 190 میلیون دلار هزینه دارد و 70 سیستم جداگانه را به یک سیستم تبدیل می کند. سیستم یکپارچه جدید امکان بازخورد سریع بین نتایج کلینیک و آزمایشگاه را فراهم می کند و همچنین امکان تبادل سوابق با یک سیستم جداگانه در سیاتل کودکان وجود خواهد داشت.

این توافق همچنین کلینیک‌های UW در سراسر ایالت را با سیستم Fred Hutch پیوند می‌دهد و گروه بیمارانی را که می‌توانند به راحتی در آزمایش‌های بالینی ثبت‌نام کنند، گسترش می‌دهد. رمزی و لینچ همچنین ادغام بیشتر تیم های کارآزمایی بالینی را در آینده متصور هستند.

لینچ گفت: “ما قصد داریم مطمئن شویم که نیازهای همه مردم در ایالت واشنگتن را برآورده می کنیم، از جمله افرادی که از لحاظ تاریخی در تحقیقات سرطان نقش نداشته اند.” رمزی افزود، سازمان جدید “لنز واقعاً متمرکز بر عدالت سلامتی دارد.”

منطقه بزرگتر خارج از کشور نیز سود می برد. UW Medicine از طریق یک سازمان آموزش پزشکی با پیوندهای تحقیقاتی، از جمله واشنگتن، وایومینگ، آلاسکا، مونتانا و آیداهو (WWAMI) به منطقه ای از پنج ایالت مرتبط است. در آینده، رمزی این را به عنوان “تبدیل شدن بیشتر به یک شبکه تحقیقاتی مبتنی بر جامعه” می بیند.

لینچ گفت که به عنوان بخشی از این توافق، Fred Hutch و Seattle Children’s جدید بیشتر روی سرطان کودکان سرمایه گذاری خواهند کرد. سیاتل کودکان نقطه کانونی برای مراقبت از سرطان کودکان خواهد بود و پیوند مغز استخوان به یک مرکز جدید در حال ساخت در کودکان منتقل می شود.

به عنوان بخشی از این تغییر، فرد هاچ یک هیئت مدیره جدید 13 نفره را معرفی کرد. نه نفر از جامعه سیاتل و چهار نفر از رهبران UW و فرد هاچ هستند: لینچ، رمزی، نانسی دیویدسون، مدیر بخش بالینی فرد هاچ، و لیزا براندنبورگ، رئیس بیمارستان ها و کلینیک ها در UW Medicine. Kathy Suras-Smith، معاون ارشد و مشاور ارشد شرکت بیوتکنولوژی NanoString Technologies مستقر در سیاتل، رئیس هیئت مدیره است. او قبلاً در هیئت امنای مرکز تحقیقات سرطان فرد هاچینسون خدمت می کرد.

UW و Fred Hutch به‌عنوان بیمارستان‌هایی با مدیریت جداگانه و دارای مجوز فعالیت خواهند کرد و هیچ تغییری در تیم‌های بیمار در طول انتقال ایجاد نخواهد شد و مراقبت‌ها ادامه خواهد یافت.