• خانه
  • اخبار
  • آیفون 16 با دوربین زیر نمایشگر عرضه خواهد شد

آیفون 16 با دوربین زیر نمایشگر عرضه خواهد شد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
آیفون 16 با دوربین زیر نمایشگر عرضه خواهد شد

اگرچه هنوز آیفون 14 وارد نشده است، اما اکنون می بینیم که در مورد آیفون 16 صحبت می کنیم. اگرچه آینده را نمی توان پیش بینی کرد، اما همچنان می توان از منابع آگاه برای درک برنامه های شرکت های بزرگ استفاده کرد. طبق اخبار و شایعات به نظر می رسد آیفون 16 با دوربین زیر نمایشگر عرضه خواهد شد. اس ترنجی با من باش.

آیفون 16 با دوربین زیر صفحه نمایش چگونه است؟!

اگر از طرفداران آیفون هستید، احتمالاً از خود پرسیده اید که آیا آیفون 14 ارزش صبر کردن را دارد یا خیر. اما آیا تا به حال فکر کرده اید که اگر دو سال دیگر برای آیفون 16 صبر کنید چه اتفاقی می افتد؟ به گفته مینگ چی کو، تحلیلگر اپل، اپل فناوری UDC را تا سال 2024 معرفی خواهد کرد و Face ID را در زیر صفحه نمایش معرفی خواهد کرد.

اگر اپل تصمیم نگیرد مانند گذشته عرضه آیفون اس را برای یک سال به تعویق بیاندازد، امسال سالی است که انتظار داریم آیفون 16 را ببینیم. فناوری UDC به دوربین سلفی اجازه می دهد تا زیر صفحه نمایش قرار گیرد تا شما نمی توان به راحتی در یک نگاه دید. چندین شرکت از جمله سامسونگ و زد تی ای قبلا گوشی هایی را معرفی کرده اند که از این فناوری استفاده می کنند.

آیفون 16 با دوربین زیر صفحه نمایش

با این حال، در حال حاضر، این راه ایده آل برای کاهش فضای صفحه نمایش اشغال شده توسط دوربین جلو نیست. از آنجایی که نمایشگر اجازه نمی دهد مقداری نور به سنسور دوربین برخورد کند، دوربین های سلفی که از این فناوری پشتیبانی می کنند اغلب بسیار کسل کننده یا تیره می شوند و در حالی که شرکت ها از الگوریتم های پردازش برای جبران استفاده می کنند، هرگز راه حل کاملی نخواهند بود. . این مشکل برای Face ID بیشتر خواهد بود، زیرا سنسورها برای اسکن چهره شما و باز کردن قفل گوشی به نور مناسب نیاز دارند.

مینگ چی کو به بهبودهایی در دوربین جلویی آیفون اپل از سال 2024 اشاره می‌کند، اما مشخص نیست که آیا او می‌گوید این چیزها اتفاق می‌افتد یا فقط نشان می‌دهد که آنها مهم هستند. ایده اصلی این است که آیفون تمام صفحه اپل در سال 2024 عرضه خواهد شد. این آیفون های رده بالا در سال 2024 از دوربین جلوی زیر صفحه و همچنین Face ID زیر صفحه استفاده خواهند کرد. شرایط کم نور برای کیفیت دوربین جلو و ISP مضر است و این الگوریتم برای بهبود کیفیت بسیار مهم است.

این یکی از راه‌های تنظیم فناوری UDC است

سری آیفون 14 در حال حاضر در مرحله رونمایی و عرضه توسط اپل قرار دارد و یکی از بحث های مهم در مورد این دستگاه های جدید اپل، بحث برش صفحه نمایش آنها است. اپل دوربین های جلو و سنسورهای Face ID را در یک شیار نسبتا بزرگ قرار داده است که منجر به از بین رفتن بخشی از صفحه نمایش می شود. سازندگان تلفن های اندرویدی چندین سال است که از برش های سوراخ دار، دوربین های پاپ آپ و فناوری UDC به عنوان راهی برای به حداکثر رساندن فضای صفحه نمایش استفاده می کنند.

خانواده آیفون 14 و هر آنچه که باید در مورد آنها بدانید

البته لازم به ذکر است که این یک مقایسه مستقیم نیست، زیرا اکثر گوشی های اندرویدی از فناوری تشخیص چهره مشابه با Face ID اپل استفاده نمی کنند، بنابراین نیازی به سنسورهای جلوی زیادی ندارند، اما این باعث نشده که طرفداران اپل به من توجه کنند. همچین چیزی میخوای چنین طراحی خاص و زیبایی برای آیفون و با توجه به این شایعات در نهایت می تواند اجرا شود، زیرا کاشفان گفته اند که برخی از مدل های آیفون 14 دارای قطعاتی برای دوربین جلو و سنسورهای Face ID هستند.

مطابق با TechRadarاین اولین قدم اپل خواهد بود، اما با توجه به اینکه Face ID اپل بسیار بزرگ است، احتمالاً آنقدر که انتظار دارید فضای صفحه نمایش را ذخیره نمی کند. بنابراین شاید باید آن را گامی به سمت نمایشگر بدون شکاف آیفون در نظر بگیریم. اگر مینگ چی کو درست می گوید، اپل بدیهی است که به دنبال راه بهتری برای مخفی کردن دوربین های جلویی خود است، و حتی اگر UDC راه حلی نباشد که اپل در نهایت تصمیم می گیرد، حداقل به نظر می رسد این شرکت از الزامات طرفداران آگاه است. .