• خانه
  • اخبار
  • آیفون 15 اپل بالاخره به جای لایتنینگ به پورت USB-C مجهز می شود

آیفون 15 اپل بالاخره به جای لایتنینگ به پورت USB-C مجهز می شود

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
آیفون 15 اپل بالاخره به جای لایتنینگ به پورت USB-C مجهز می شود

مینگ چی کو، تحلیلگر مشهور و قابل اعتماد اپل، امروز اعلام کرد که این شرکت پورت نورپردازی خود را به همه یا احتمالا برخی از مدل های آیفون 15 اختصاص داده است. کنار گذاشتن و این سری که قرار است در نیمه دوم سال 2023 معرفی شود به USB-C مجهز می شود.

سری آیفون 15 اپل را به درگاه USB-C مجهز کنید

پس از عرضه آیفون 5، اپل پورت لایتنینگ را در آیفون حفظ کرد. در حالی که تقریباً کل صنعت در حال مهاجرت به USB-C است. کو امروز ج توییت وی با بیان اینکه مطالعات اخیر بر روی زنجیره تامین اپل نشان می دهد که این شرکت در سال 2023 پورت لایتنینگ را به نفع USB-C کنار خواهد گذاشت، همچنین خاطرنشان کرد که USB-C سرعت انتقال اطلاعات آیفون را بهبود می بخشد و همچنین سرعت شارژ این دستگاه را افزایش می دهد. .

اپل قبلا اعلام کرده بود او از لایتنینگ آیفون برای “آینده قابل پیش بینی” استفاده می کند و ادامه می دهد که انتقال به USB-C برای تجارت و نوآوری اپل مضر است. اکنون به نظر می رسد که این شرکت لحن خود را تغییر داده است و یکی از دلایل اصلی احتمالی تغییر موقعیت است فشار اتحادیه اروپا بستگی به سیاست فعلی آنها دارد.

اتحادیه اروپا به تصویب قوانین جدیدی ادامه می دهد که اپل را مجبور می کند USB-C را در تمام آیفون ها، آی پدها و ایرپادهای فروخته شده در این قاره بپذیرد. چنین قانونی، در صورت تصویب، اپل را ملزم می‌کند که مدل‌های ویژه طراحی‌شده مجهز به USB-C را به اروپا ارسال کند و در عین حال بقیه جهان را به پورت لایتنینگ متصل نگه دارد، یا USB-C را برای همه محصولات جهانی خود بپذیرد.

سری آیفون 15 اپل را به درگاه USB-C مجهز کنید

سری آیفون 15 اپل را به درگاه USB-C مجهز کنید

اکثر آیپدهای اپل اکنون دارای یک پورت USB-C برای سرعت انتقال سریعتر از وسایل جانبی مانند دوربین هستند. برای عکاسان و کارگردانان، پورت لایتنینگ یک مشکل بزرگ برای انتقال فایل های ویدئویی و تصاویر بزرگ است. با این حال، مهاجرت به درگاه USB-C این جریان را تسهیل می‌کند، انتقال فایل را تسهیل می‌کند و توسط اکوسیستم گسترده‌تری از لوازم جانبی USB-C پشتیبانی می‌شود.

گمانه زنی های اولیه این بود که اپل پورت لایتنینگ را روی آیفون تا زمانی که گوشی به طور کامل شارژ شود قرار خواهد داد. هیچ بندری وجود ندارد نگه می دارد که در این صورت تنها به بارگیری و انتقال فایل ها به MagSafe متکی است. MagSafe اولین بار در سال 2020 با آیفون 12 معرفی شد، بنابراین هنوز یک فناوری نسبتا جدید است. فشار اتحادیه اروپا ممکن است اپل را مجبور کرده باشد که در مورد حرکت خود به سمت دستگاهی بدون پورت تجدید نظر کند و از شرکت بخواهد قوانین احتمالی آینده را دنبال کند و آیفون را به USB-C مجهز کند.

نظر شما در مورد تجهیزات آیفون 15 اپل به عنوان اولین گوشی هوشمند این شرکت با پورت USB-C استاندارد چیست؟