• خانه
  • اخبار
  • آیا Kindle Scribe می تواند جایگزین نوت بوک زرد شود؟ نکاتی برای یادداشت برداری با دستگاه جدید آمازون

آیا Kindle Scribe می تواند جایگزین نوت بوک زرد شود؟ نکاتی برای یادداشت برداری با دستگاه جدید آمازون

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
آیا Kindle Scribe می تواند جایگزین نوت بوک زرد شود؟ نکاتی برای یادداشت برداری با دستگاه جدید آمازون

آیا Kindle Scribe می تواند جایگزین نوت بوک زرد شود؟ نکاتی برای یادداشت برداری با دستگاه جدید آمازون
Kindle Scribe: اولین کتابخوان الکترونیکی آمازون که به کاربران اجازه می دهد روی صفحه بنویسند. (عکس ها توسط brooztechnology/Todd Bishop)

برای سال‌ها، جایگزین‌های تکنولوژیکی مختلفی را برای نوت‌بوک زرد مطمئنم امتحان کرده‌ام: Microsoft Word و Google Docs، OneNote در تبلت سرفیس، Evernote در وب و گوشی‌های هوشمند، Samsung Galaxy Note Plus با قلم، و موارد دیگر.

اما برای من، هیچ چیز مانند هنر قدیمی خط خطی کردن روی کاغذ به عنوان یک روش طبیعی برای یادداشت برداری وجود ندارد. من همیشه به بلوک زرد خوب قدیمی، با تمام کاستی های آنالوگ آن، برمی گردم.

آیا Kindle Scribe آمازون متفاوت خواهد بود؟

برای فهمیدن این موضوع، یک کیندل اسکریب 32 گیگابایتی (اولین کتابخوان الکترونیکی آمازون که می‌توانید روی آن بنویسید)، با انتخاب گزینه قلم برتر، در مجموع 390 دلار یا تقریباً 430 دلار با مالیات، پیش‌سفارش دادم. همانطور که قول داده بودم در روز انتشار به دستم نرسید (چند روز تاخیر)، اما اکنون چند روز از Scribe استفاده کرده ام تا تصمیم بگیرم آن را نگه دارم یا برگردانم.

تا الان پاره شدم در اینجا صفحه‌ای از یادداشت‌های Kindle Scribe است که تجربیات من (و سایر مشاهدات تصادفی) را خلاصه می‌کند، که در زیر توضیح خواهم داد (برای هر کسی که نمی‌تواند خط خطی‌های من را رمزگشایی کند).

آیا Kindle Scribe می تواند جایگزین نوت بوک زرد شود؟ نکاتی برای یادداشت برداری با دستگاه جدید آمازون
صفحه یادداشت‌های Kindle Scribe از Kindle Scribe صادر شد.

حرفه ای ها

نوشتن: نوشتن تقریباً به اندازه نوشتن روی کاغذ رضایت بخش است. اصطکاک کافی روی صفحه جوهر الکترونیکی وجود دارد که باعث می شود احساس کنید در حال خراشیدگی هستید. هرگونه تأخیر جوهر آنقدر اندک است که به سختی قابل مشاهده است. این به ویژه در مقایسه با صفحه نمایش LCD در تبلت های استاندارد قابل توجه است تقریبا مثل چیز واقعی

گزینه های قلم مجازی: آمازون طیف گسترده ای از ضخامت های جوهر مجازی را ارائه می دهد. من بر روی “نازک” به عنوان وزن قلم ترجیحی من حل و فصل کردم. برای مرجع، این همان چیزی است که من برای نوشتن سند بالا استفاده کردم.

آیا Kindle Scribe می تواند جایگزین نوت بوک زرد شود؟ نکاتی برای یادداشت برداری با دستگاه جدید آمازون
منویی که گزینه های مختلفی را برای ضخامت جوهر مجازی Kindle Scribe ارائه می دهد.

سخت افزار قلم: به نظر می‌رسد که قلم ممتاز ارزشش را دارد، عمدتاً به دلیل پاک‌کن داخلی، به این معنی که می‌توانید به سادگی قلم را برگردانید تا چیزی را پاک کنید، نه اینکه حالت پاک کردن را به صورت دستی از منوی روی صفحه انتخاب کنید. دکمه قابل تنظیم که به طور پیش‌فرض روی نشانگر قرار می‌گیرد، افزودنی خوبی است، اما اپلیکیشن killer پاک کن است.

ادغام کتاب الکترونیکی: اگرچه این دلیل اصلی امتحان کردن دستگاه نیست، مزیت رقابتی اصلی آمازون در این بازار سابقه طولانی آن در کتاب های الکترونیکی است. توانایی نوشتن یادداشت ها در حین خواندن کتاب یک امتیاز خوب است، هرچند بدون اشکال نیست (به زیر مراجعه کنید).

اندازه صفحه نمایش: صفحه نمایش 10.2 اینچی یک نقطه شیرین است: به اندازه کافی کوچک برای قابل حمل بودن، اما به اندازه کافی بزرگ برای تایپ بدون احساس محدودیت. و به طور کلی یادداشت های من هستند مسیر در این قالب در دسترس تر از پراکنده شدن در اطراف دفتر من در نوت بوک ها و نوت بوک های کاغذی مختلف است.

منفی

رویکردهای متناقض برای حاشیه نویسی: با برخی از فرمت‌های فایل (مانند فایل‌های PDF وارداتی)، می‌توانید مستقیماً در بالای صفحه خط‌نویسی کنید. در موارد دیگر (مانند کتاب های الکترونیکی)، به جای آن از «یادداشت چسبنده» استفاده می کنید که در پنجره ای در پایین صفحه باز می شود. بله، این کار فضای بیشتری را نسبت به تایپ در فیلدها فراهم می کند، اما خوب است که در هر شرایطی، بدون توجه به فرمت فایل یا سناریو، این گزینه را داشته باشید.

عدم مدیریت اولیه فایل: آیا می خواهید یک صفحه جدید بین دو صفحه موجود درج کنید؟ یک صفحه را از یک دفترچه به دفتر دیگر منتقل کنید؟ برش و چسباندن مجموعه ای از دست خط؟ به جای ارسال یک نوت بوک کامل، یک صفحه را به اشتراک بگذارید؟ اینها برخی از کارهایی است که نمی توانید در Kindle Scribe انجام دهید.

چرخش ناخواسته صفحه: مانند بسیاری از دستگاه‌های هم نوع خود، آمازون به جای دادن نوعی ورودی ناوبری، از فناوری رد کف دست برای تشخیص اینکه چه زمانی دست شما روی صفحه قرار گرفته است، استفاده می‌کند. اما چیزی در مورد نحوه نگه داشتن یا حرکت دست من هنگام تایپ باعث می شود که دستگاه گاهی اوقات صفحه را ناخواسته برگرداند. من هنوز دارم سعی می کنم بفهمم که دقیقاً چه کاری انجام می دهم تا این اتفاق بیفتد.

آیا Kindle Scribe می تواند جایگزین نوت بوک زرد شود؟ نکاتی برای یادداشت برداری با دستگاه جدید آمازون
از طریق ایمیل در Kindle Scribe به اشتراک بگذارید.

از طریق ایمیل به اشتراک بگذارید و به Kindle ارسال کنید: برای انتقال اسناد بین Kindle Scribe و رایانه یا دستگاه، فایل‌های PDF را به Notebook ایمیل می‌کنید یا با استفاده از Send to Kindle فایل‌ها را برای Scribe ارسال می‌کنید. این ابزار از آخرین باری که از آن استفاده کردم، بسیار بهبود یافته و ساده شده است، اما این فرآیند چند مرحله‌ای یکی از نقاط ضعف آمازون را نشان می‌دهد که سیستم عامل رایانه شخصی یا پلتفرم گوشی هوشمند خود را ندارد تا به صورت بومی با آن یکپارچه و همگام شود.

عمر باتری؟ من روز شنبه این دستگاه را به طور کامل شارژ کردم و تا اواسط هفته 50 درصد بود. آمازون می گوید که برای تایپ کردن، یک بار شارژ باید تا سه هفته بر اساس نیم ساعت تایپ در روز، با خاموش شدن بی سیم و تنظیم نور روی سطح روشنایی 13، دوام بیاورد. من به وای فای وصلش کردم و بله در تستم بیش از نیم ساعت در روز ازش استفاده کردم. سعی می کنم وای فای را خاموش کنم و ببینم در روزها و هفته های آینده چطور پیش می رود.

یادداشت های چسبنده هنگام صادرات شکسته می شوند: به عنوان یک آزمایش، یک صفحه وب را با استفاده از افزونه مرورگر به Kindle Scribe فرستادم. من آن را با استفاده از ویژگی یادداشت‌های چسبنده ذکر شده در بالا علامت‌گذاری کردم و هر یادداشت به یک قطعه متن خاص پیوند خورده است. اما هنگام اشتراک‌گذاری صفحه حاشیه‌نویسی شده در رایانه من، پی‌دی‌اف به دست آمده یادداشت‌های چسبنده را از متن مرتبط جدا کرد و همه آن‌ها را در انتهای سند قرار داد و به سختی متوجه شد که درباره چه چیزی هستند.

آیا Kindle Scribe می تواند جایگزین نوت بوک زرد شود؟ نکاتی برای یادداشت برداری با دستگاه جدید آمازون
صفحه اصلی Kindle Scribe آمازون، در یک پایه روی جلد با یک خودکار ممتاز.

پنل سمت چپ: من مطمئن هستم که دلایل فنی خوبی برای پانل ضخیم در یک طرف وجود دارد، و می‌دانم که در سناریوهای خواندن خاص (مانند Kindle Oasis) مفید است، اما برای اهداف من، حداقل بر اساس تجربیات من، غیرضروری به نظر می‌رسد. دستگاه تا لحظه من یک قاب باریک دور تا دور را ترجیح می دادم.

توصیه ها

  • من صفحات وب را در رایانه خود به فایل های PDF تبدیل کردم و سپس آنها را با استفاده از صفحه وب Send to Kindle به Kindle Scribe فرستادم تا مستقیماً در بالای صفحه به جای استفاده از افزونه مرورگر Send to Kindle برای ارسال صفحه وب، حاشیه نویسی کند.
  • با قلم پریمیوم Kindle Scribe، مدتی طول کشید تا بفهمم که قرار دادن انگشت اشاره خود در سمت صاف به جلوگیری از فعال شدن تصادفی دکمه قابل تنظیم (که به طور پیش فرض برجسته کننده است) کمک می کند.
  • اگر به صورت آنلاین در روزنامه ها مشترک شوید، بسیاری از آنها نسخه های PDF هر شماره را ارائه می دهند. من روزنامه ها را در رایانه خود دانلود می کنم و سپس آنها را به Scribe می فرستم، که به اندازه کافی بزرگ است تا قبل از بزرگنمایی، تیترها را ببینم. هنگامی که بر ناوبری مسلط شدید، روش خوبی برای خواندن مقاله است.
  • به همین ترتیب، صفحه نمایش برای خواندن کتاب های PDF به اندازه کافی بزرگ است که می تواند در صفحه نمایش های Kindle کوچکتر چالش برانگیز باشد. با در نظر گرفتن این موضوع نگاهی دیگر به Google Books انداختم.
  • بعد از اینکه دستگاه را گرفتم یک جلد (که بین 60 تا 100 دلار متغیر است) خریدم. آنها ارزان نیستند، اما قابلیت روشن شدن فوری را اضافه می کنند، به محض باز شدن درب دستگاه، علاوه بر محافظت از آن در برابر آسیب و ایجاد یک پایه تاشو، دستگاه را بیدار می کند. آنها به صورت مغناطیسی متصل می شوند و هنگامی که درپوش را اشتباه باز می کنید، دستگاه ممکن است به طرز ناخوشایندی سقوط کند. اگرچه به نظر می رسد ارزش آن را دارد.
  • من یاد می‌گیرم که به‌جای قرار دادن دسته‌ای از مطالب در یک نوت‌بوک در طی یک دوره زمانی، یادداشت‌های فردی Kindle Scribe را برای موضوعات خاص ایجاد کنم، که رویکرد معمول من با نوت‌بوک‌های زرد است. این یک تغییر ذهنیت است، اما به اشتراک گذاری و صادرات دقیقا همان چیزی را که می خواهم آسان می کند.

نتیجه

ذکر این نکته ضروری است که تحقیقات من در این مقوله کامل نیست. من از رقبای موجود Kindle Scribe، به ویژه reMarkable 2 استفاده نکرده ام.

اما سوال در ابتدا اساسی‌تر بود: آیا Kindle Scribe می‌تواند جایگزین یک نوت بوک شود؟ برای من، پاسخ در حال حاضر این است شاید. چیزهای زیادی برای دوست داشتن و چند چیز وجود دارد که مرا به فکر وادار می کند.

بسیاری از معایب این پتانسیل را دارند که حداقل با به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری آینده برطرف شوند. توانایی جابجایی، تنظیم مجدد و صادرات صفحات منفرد در لیست من بالا خواهد بود. با توجه به اخراج های اخیر در بخش دستگاه ها و خدمات آمازون، من روی آن حساب نمی کنم. آمازون به طور طبیعی از افشای نقشه راه محصول خود خودداری کرد.

من به استفاده از Kindle Scribe برای چند هفته ادامه خواهم داد و قبل از اینکه پنجره بازگشت من در پایان ژانویه منقضی شود، آخرین تماس را برقرار خواهم کرد. در ضمن، امیدوارم تجربه من تا اینجا به دیگرانی که در فکر چیزی مشابه هستند کمک کند. هرگونه بازخورد، سؤال یا بینش را به [email protected] ایمیل کنید.