• خانه
  • اخبار
  • آیا کیمی کالا را تحویل می دهد؟ Thriller با هدف استفاده از الکسا، سیری … و ذخیره فناوری سیاتل است

آیا کیمی کالا را تحویل می دهد؟ Thriller با هدف استفاده از الکسا، سیری … و ذخیره فناوری سیاتل است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
آیا کیمی کالا را تحویل می دهد؟ Thriller با هدف استفاده از الکسا، سیری ... و ذخیره فناوری سیاتل است


آیا کیمی کالا را تحویل می دهد؟ Thriller با هدف استفاده از الکسا، سیری ... و ذخیره فناوری سیاتل است
زوئی کراویتز یک تکنسین سیاتل در کیمی را به تصویر می کشد. (عکس سرگرمی برادران وارنر / کلودت باریوس)

باز هم، صحنه فناوری سیاتل زمینه را برای فیلم پرمخاطب HBO Max فراهم می کند – اما این بار جدی است.

فیلم هیجان‌انگیز تک‌نوآر برنده اسکار توسط کارگردان استیون سودربرگ، «کیمی»، فیلم‌هایی مانند «پنجره عقب» و «مکالمه» را در یک افسانه به تصویر می‌کشد که همچنین نشان دهنده انزوای حیرت‌انگیز ناشی از همه‌گیری کووید-19 و ترس‌ها است. دستگاه های هوشمند که می توانند بر هر حرکت ما نظارت کنند.

Zoe Kravitz کارمندی در یک استارت آپ فناوری در سیاتل را به تصویر می کشد که یک بلندگوی هوشمند و دستیار صوتی هوش مصنوعی به نام Kimi را به بازار عرضه می کند. این استارت‌آپ در حال آماده شدن برای یک IPO است که نوید سودهای کلان را می‌دهد، اما وقتی شخصیت کراویتز از طریق فهرستی از فایل‌های صوتی که کیمی قادر به درک آن‌ها نبود کار می‌کند، به طور تصادفی با قطعه‌ای مواجه می‌شود که نشان می‌دهد جنایتی مرتکب شده است. تلاش های او برای رسیدن به حقیقت، یک تعقیب جاسوسی کلاسیک را با برخی پیچش های تکنولوژیکی اضافی تحریک می کند.

این یک داستان بسیار تاریک تر از Superintelligence است، کمدی رمانتیک 2020 با بازی ملیسا مک کارتی در نقش تکنسین سیاتل و جیمز کوردون در نقش استاد هوش مصنوعی.

آیا کیمی با دستیاران صوتی هوش مصنوعی مناظره خواهد کرد؟ آیا فیلم به طور دقیق فضای سیاتل را منعکس می کند؟ آیا به اندازه الکسای آمازون نویز ایجاد می کند یا به اندازه Fire Phone از کار می افتد؟ نشانه‌های اولیه متفاوت است: برای مثال، در وب‌سایت Rotten Tomatoes، اجماع انتقادی مثبت است (90%)، در حالی که رتبه‌بندی مخاطبان کاملاً مثبت است (55%).

برای گرفتن حکم از صفر، به کارشناسانی مراجعه کردیم که به ما در درک حقایق، ساختگی‌ها و بیهودگی در Superintelligence کمک کردند: کاریسا شونیک، مدیر مدیریت برنامه و ارتباطات در موسسه هوش مصنوعی آلن در سیاتل. و کرت شلوزر، مرد مورد علاقه brooztechnology برای پوشش فرهنگ فناوری سیاتل.

در اینجا یک تفکیک اسپویلر کوچک از Schoenick و Schlosser است، با کمی چرخش اضافی که واقعاً توسط شما ارائه شده است:

بلندگوی هوشمند … طرح گنگ؟

در این اسپیکر هوشمند که مخصوص کیمی طراحی شده است، پژواک قوی از هوش مصنوعی الکسا آمازون و دستیار سیری اپل وجود دارد. (همسر سابق سودربرگ، بتسی برانتلی، صدای آرام زن را که پیش نیاز بلندگوهای هوشمند است، ارائه می دهد.)

گزارش شده است که دیوید کوپ، فیلمنامه نویس، برای نوشتن فیلمنامه «کیمی» از یک پرونده قتل در آرکانزاس الهام گرفته است، که در آن دادستان ها به دنبال دسترسی به فایل های صوتی بودند که ممکن است توسط دستگاه آمازون اکو مظنون ضبط شده باشد. این پرونده در نهایت به دلیل کمبود شواهد منتفی شد، اما به طور خاص در فیلم ذکر شده است.

در برخی از صحنه‌های سیاتل، فلاش‌هایی از بیلبوردهای تبلیغاتی Kimi 6.0 را می‌بینیم، اما شونیک از اینکه ویژگی‌های این بلندگو ساده به نظر می‌رسد شگفت‌زده شد. او گفت: «همه چیز با اسپیکر هوشمند خانگی 101 استثنایی بود.

در ابتدای فیلم، مدیر عامل شرکت سازنده کیمی ادعا می کند که محصول او بهتر از الکسا و سیری است زیرا افراد واقعی استخدام می شوند تا صدایی را که کیمی نمی تواند درک کند، درک کنند. (این اثری است که شخصیت کراویتز دارد.)

شرکت های واقعی هوش مصنوعی احتمالا ادعای مدیرعامل را به چالش می کشند.

شونیک گفت: «من گزارش‌هایی درباره آمازون شنیده‌ام که از کارگران محتوا برای بررسی دستورات نادرست شنیده‌شده و کمک به حاشیه‌نویسی آنها برای تصحیح سیستم استفاده می‌کند. “این کاملاً معادل یک دوره هوش مصنوعی است. داشتن یک نفر در حلقه به این ترتیب راهی است که شما داده های حاشیه نویسی را برای بهبود مدل های خود دریافت می کنید.”

آیا کیمی کالا را تحویل می دهد؟ Thriller با هدف استفاده از الکسا، سیری ... و ذخیره فناوری سیاتل است
کارگردان استیون سودربرگ در طول فیلمبرداری «کیمی» از روی شانه زوئی کراویتز نگاه می کند. (عکس سرگرمی برادران وارنر / کلودت باریوس)

یک شرکت اخلاقی برای اطمینان از ناشناس ماندن کاربران، فایل های صوتی را پاکسازی می کند. اما از آنجایی که این یک فیلم است، شرکت سازنده کیمی به قوانین دنیای واقعی ملزم نیست. شونیک گفت: «آنها یک برنامه کوچک خوب و واقعاً روان در مورد نحوه جاسوسی از کاربران خود داشتند.

همین امر در مورد سایر روش‌های نظارتی سرزده نشان‌داده‌شده در کیمی، از جمله مثلث‌سازی سیگنال‌های تلفن همراه و جمع‌آوری اسکن شبکیه از کارمندان بدون رضایت آگاهانه آنها صادق است.

شونیک گفت: «این مثال خوبی است از اینکه چگونه یک شرکت فناوری می‌تواند با جمع‌آوری داده‌ها و مخفی کردن آن زبان در محیط خود از حقوق داده‌های شخصی سوء استفاده کند، زیرا این واقعیت که هیچ‌کس آن را نمی‌خواند درست است.» اینجاست که تنظیم اجرای هوش مصنوعی می تواند مهم باشد.

برخلاف بسیاری دیگر از فیلم‌های هیجان‌انگیز فناوری، هوش مصنوعی فرد بدی نیست. در عوض، طرح بر انسان شرور قدیمی تکیه دارد که همیشه به اندازه دستگاه هایی که در دست دارند باهوش نیستند. شونیک بدون پرداختن به اسپویلرهای داستانی گفت که تقابل اوج فیلم اعتبار را ضعیف کرده است.

شونیک گفت: “هیچکس کاری را که واقعاً در زندگی واقعی انجام می داد در این شرایط انجام نمی داد.” “از جمله افراد بد. آنها در کار خود بسیار بد به نظر می رسیدند.”

سیاتل می درخشد … شاید بیش از حد؟

یکی از جنبه‌های قابل قبول کیمی به این ایده مربوط می‌شود که شخصیت کراویتز واقعاً می‌تواند آپارتمانی را بپردازد که بیشتر اکشن‌ها در آن اتفاق می‌افتد.

شونیک گفت: «او یک مدیر مشهور محتوا است. “این کاری است که افراد جمع سپاری در دنیای واقعی انجام می دهند – می دانید، افرادی که در مزارع تعدیل محتوا هستند. این از سبک زندگی یک فرد در یک آپارتمان بزرگ اتاق زیر شیروانی پشتیبانی نمی کند.

این آپارتمان، مجهز به کیمی، به عنوان سنگری برای مترجم صوتی عمل می کند، که ترس او از مکان های عمومی پس از یک تجربه آسیب زا پدیدار شد و با فاصله گذاری اجتماعی مرتبط با COVID تقویت شد. این محله در محله ای قرار دارد که شبیه کاپیتول هیل، میدان پایونیر یا بل تاون در سیاتل است، اما در واقع در لس آنجلس است.

شلوسر موافق بود که آپارتمان برای یک تکنسین معمولی سیاتل بسیار پیچیده به نظر می رسید، اما گفت که شخصیت مو آبی کراویتز با کاپوت با فضای شمال غربی اقیانوس آرام هماهنگ است.

او گفت: “او برای من عالی به نظر می رسید، سیاتل.” او دیدی جوان و سرگرم‌کننده و تکنولوژیک داشت و آپارتمانش با پوسترهای موسیقی لازم و چیزهایی از این قبیل تزئین شده بود.»

صحنه‌های زیادی در فضای باز وجود دارد که شهر زمرد را نشان می‌دهد – از جمله مناظر پارک Westlake، پل عابر پیاده هلیکس و ایستگاه‌های قطار سبک شهر. حتی یک اعتراض بی خانمان ها وجود دارد که صدها نفر اضافی را در طول عکس های سال گذشته به مرکز شهر سیاتل آورد.

آیا کیمی کالا را تحویل می دهد؟ Thriller با هدف استفاده از الکسا، سیری ... و ذخیره فناوری سیاتل است
شخصیت زوئی کراویتز در صحنه ای از «کیمی» با معترضان سیاتل تلاقی می کند. (HBO Max / Warner Bros.)

سیاتل در فیلم خوب به نظر می رسد. شلوسر گفت: شاید کمی خیلی خوب باشد. همانطور که او آن را می بیند، یک فیلم هیجان انگیز فناوری نوآر مانند “کیمی” می تواند از علامت تجاری تاریکی شمال غرب اقیانوس آرام استفاده بهتری کند.

او گفت: «نور خورشید کمی ناامیدکننده بود.

اما Schloser گفت که این واقعیت که فیلم‌های هوش مصنوعی مانند Superintelligence و Kimi در سیاتل ساخته شده‌اند، چیزی در مورد وضعیت شهر به عنوان پایتخت فناوری بیان می‌کند.

او گفت: «فقط فکر می‌کنم این موضوع جالب است که کارگردان‌ها اکنون از سیلیکون ولی چشم پوشی می‌کنند و سیاتل را به‌عنوان صحنه‌ای برای هر اتفاقی که در فناوری رخ می‌دهد تصور می‌کنند – چه بد به تصویر کشیده شود، چه عجیب به تصویر کشیده شود، چه خنده‌دار، هیجان‌انگیز یا زیبا برای تماشا.» . سیاتل در ذهن این افراد است که می گویند: “فناوری در کجا متمرکز است؟”

نمرات نهایی

کاریسا شونیک از AI2: «دستیار صوتی کیمی با هوش مصنوعی در صندلی عقب روانشناسی و اکشن داستان قرار می گیرد. کیمی به روش‌های غافلگیرکننده‌ای احضار نمی‌شود که دیگر با بلندگوهای هوشمند امروزی امکان‌پذیر نیست – در عوض، این فناوری یک وسیله داستانی است تا قهرمان داستان را برای مقابله با ترس‌هایش برانگیزد. این ایده که از افراد برای بررسی و تصحیح دستورات صوتی نادرست شنیده شده استفاده می شود، غیر واقعی نیست. در واقع، داده های حاشیه نویسی شده توسط انسان برای توسعه و بهبود الگوریتم های هوش مصنوعی ضروری است و شرکت هایی مانند آمازون در حال انجام این نوع ممیزی از دستورات صوتی برای فناوری تشخیص گفتار هستند. فیلم شروع کند و توسعه شخصیتی واقعاً ناهموار با یک نتیجه گیری تکان دهنده دارد، اما اگر به دنبال چیزی کوتاه و کمی عجیب هستید، یک ساعت کاملاً متوسط ​​است. امتیاز: C برای فناوری و C-منهای برای بیننده

کورت شلوزر گورو گیک لایف: “من دو سال است که در کووید و انزوای اجباری زندگی می کنم. من نیازی به فیلم نداشتم تا دو ساعت دیگر مرا در این همه گرفتار کند – مخصوصاً با یک بلندگوی هوشمند مانند تنها دوستم. من می خواهم فرار کنم! وقتی «کیمی» اکران می‌شود، در سیاتل است، که برای فیلمی که از نظر روان‌شناختی بسیار تیره و تار است، بسیار آفتابی است. امتیاز: C-minus.

آلن بویل دیوانه علم: شاید «کیمی» چندان مناسب «پنجره پشتی» نباشد، اما فکر می‌کنم هر کسی که طرفدار این ژانر فیلم‌های کلاستروفوبیک باشد (که شامل «زن در پنجره» سال گذشته و تقلید هجوی اخیر «زن در خانه» نیز می‌شود. ) روبروی خیابان دختر پشت پنجره») می خواهد این را بررسی کند. همین امر در مورد افرادی که درگیر مشکلات ناشی از نظارت دیجیتال هستند، یا فقط می خواهند ببینند که آیا چشم انداز سیاتل را می شناسند، صدق می کند. «کیمی» اولین فیلمی است که دیده‌ام که همه‌گیری کووید-۱۹ را در داستان خود می‌پیوندد و اولین فیلم بعد از «او» است که نقش اصلی را به عنوان دستیار صوتی با هوش مصنوعی بازی می‌کند. رتبه: B