• خانه
  • اخبار
  • آیا کارگران فناوری به مرکز شهر سیاتل باز می گردند – و آیا اصلاً مهم است؟

آیا کارگران فناوری به مرکز شهر سیاتل باز می گردند – و آیا اصلاً مهم است؟

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
آیا کارگران فناوری به مرکز شهر سیاتل باز می گردند - و آیا اصلاً مهم است؟

آیا کارگران فناوری به مرکز شهر سیاتل باز می گردند - و آیا اصلاً مهم است؟
منظره ای از بالای ساختمان 2+U در مرکز شهر سیاتل، جایی که شرکت هایی مانند Qualtrics و Bungie هنوز دفتر دارند. (عکس از brooztechnology/Taylor Soper)

شان ترنر سال گذشته در لابی هتلی در مرکز شهر سیاتل با تلفن خود صحبت می کرد که زنی آی پد او را از روی میز انداخت و سپس قاب ایرپادش را برداشت. دلیل: او پول می‌خواست و ترنر به او گفت که پول ندارد.

ترنر، یکی از بنیانگذاران و مدیر ارشد فناوری Swiftly، یک ارائه دهنده نرم افزار خرده فروشی مستقر در سیاتل با ارزش بیش از 1 میلیارد دلار، گفت: “این واقعاً چیزی نیست که در شهرهای دیگری که من از آنها بازدید کرده ام با آن برخورد کنید.”

Swiftly قبلاً دفاتر مرکز شهر خود را در شروع همه‌گیری رها کرده بود و به حفاری‌های کوچک‌تر در محله First Hill نزدیک شده بود. 150 کارمند این شرکت اکنون تقریباً به طور انحصاری از راه دور کار می کنند. ترنر گفت، زمانی که تیم‌هایش نیاز به ملاقات رو در رو داشته باشند، این شرکت فضایی را در WeWork اجاره می‌کند.

تداوم نگرانی‌های ایمنی و افزایش دورکاری دو روندی هستند که کارگران فناوری را از بازگشت به مرکز شهر سیاتل در هر چیزی شبیه به اعداد قبل از همه‌گیری باز داشته است. بیش از 30 ماه پس از تخلیه برج‌های ادارات توسط کووید-19، هنوز مشخص نیست که آیا کارمندان برمی‌گردند یا نه – و آیا مرکز شهر سیاتل باید خود را بدون آنها دوباره تصور کند.

این بیماری همه گیر باعث تغییر شکل هاب های مرکزی در سراسر کشور شده است. برخی حتی قوی تر از گذشته بازگشته اند، در حالی که برخی دیگر در حال مبارزه هستند.

بر اساس داده های انجمن مرکز شهر سیاتل، ترافیک کارگران در مرکز شهر سیاتل در ماه گذشته کمتر از 40 درصد از آنچه در اکتبر 2019 بود بود، و این میزان از ماه اوت کاهش یافته است.

Kidder Matthews در گزارش اخیر خود نوشت، همانطور که شرکت‌ها به سمت کار ترکیبی پیش می‌روند، تقاضای آتی دفتر همچنان یک «سوال بزرگ» باقی می‌ماند و افزود که بازار دفتر سیاتل همچنان شاهد تعداد زیادی جای خالی است.

Broderick Group در گزارش سه ماهه سوم خود گفت: “یک تهدید جدید تجارت لیزینگ را فراگرفته است، به طوری که WFH به طور محکم در فرهنگ شرکتی در سراسر این حوزه جاسازی شده است.”

بسیاری از شرکت ها فضای مرکز شهر خود را رها می کنند یا به طور قابل توجهی کوچک می شوند. غول امنیت و شبکه F5 قبلاً تمام 515518 فوت مربع را در برج F5 داشت، اما اکنون شش طبقه را به اجاره می دهد و دفاتر خود را برای انجام کارهای هیبریدی دوباره طراحی می کند.

راب گرونینگ، مدیر ارشد ارتباطات شرکتی F5 گفت: اشغال دفاتر ما به طور قابل توجهی کمتر از سطوح قبل از همه گیری است.

آیا کارگران فناوری به مرکز شهر سیاتل باز می گردند - و آیا اصلاً مهم است؟
یک تراموا در سیاتل در خیابان Westlake می‌چرخد، با کره‌های آمازون در پس‌زمینه. (عکس از brooztechnology/Kurt Schlosser)

برخی از رهبران فناوری می گویند ادامه جنایت همچنین به وجهه مرکز شهر سیاتل به عنوان یک مرکز جذاب برای شرکت های فناوری آسیب می زند.

تیتر بلومبرگ در ماه آوریل می‌خواند: «جنایت سیاتل کارکنان فناوری را دور نگه می‌دارد، زیرا پلیس وارد عمل می‌شود».

تیراندازی در مرکز شهر امسال نسبت به سال 2021 20 درصد افزایش یافته است. جنایات خشونت آمیز در سال گذشته 20 درصد در سطح شهر افزایش یافته است.

آمازون در اوایل سال جاری به حدود 1800 کارمند در دفتری در مرکز شهر سیاتل گفت که به دلیل جرم و جنایت می توانند در مکان دیگری کار کنند. این شرکت که بیش از 50000 کارمند شرکتی در سیاتل دارد، فروشگاه آمازون گو در مرکز شهر را نیز در ماه آگوست تعطیل کرد – فضا در حال حاضر اجاره داده شده است – و یکی از مهندسان آن هنگام راه رفتن در بل تاون با چوب بیسبال به سرش ضربه خورد.

در نظرسنجی از 700 رای دهنده ثبت نام شده که به سفارش اتاق بازرگانی مترو سیاتل در پاییز امسال انجام شد، 70 درصد گفتند که نسبت به دو سال قبل احساس امنیت کمتری در شهر داشتند، در حالی که در نظرسنجی دیگری که در ماه مارس انجام شد، 73 درصد این آمار را نشان دادند. تنها 28 درصد از پاسخ دهندگان گفتند که با بازدید از مرکز شهر سیاتل در شب احساس امنیت می کنند.

هدر ردمن، شریک مدیر شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر سیاتل Flying Fish Partners گفت: سیاتل در بسیاری از مناطق مختلف در بحران است. من نمی توانم به شهری فکر کنم که در آن کمتر احساس امنیت کنم.

ردمن که بیش از یک دهه در مرکز شهر سیاتل زندگی کرده و قبلاً ریاست اتاق بازرگانی سیاتل را بر عهده داشته است، گفت که خشونت به حدی تشدید شده است که مقامات در حال بررسی هستند تا گارد ملی ایالات متحده را برای تقویت صفوف اداره پلیس در سیاتل با کارکنان کم کار وارد کنند. .

ساکنان به سیاتل تایمز گفتند، با این حال، افزایش حضور پلیس و سایر اقدامات به بهبود شرایط اخیر در مرکز شهر کمک کرده است.

گرگ گوتسمن، مدیر عامل آزمایشگاه پایونیر اسکوئر، گفت که منطقه امن تر است. PSL در طول همه گیری به سرقت رفته است، اما گوتسمن خوش بین است.

او گفت: «من واقعاً فکر می‌کنم امنیت در اعداد وجود دارد. با بازگشت افراد بیشتر به کار و فعالیت بیشتر، فکر می‌کنم این وضعیت بهتر خواهد شد.»

در حالی که برخی از شرکت ها از اجاره نامه خود چشم پوشی می کنند، برخی دیگر در حال افزایش ردپای خود در مرکز شهر یا افتتاح دفاتر جدید هستند.

Remitly، یک شرکت انتقال پول دیجیتال که سال گذشته عمومی شد، اخیراً دفتر خود را گسترش داده است. استارت آپ های سیاتل مانند Stackline و Tasso قراردادهای اجاره جدیدی امضا کرده اند. غول تحویل DoorDash به تازگی یک مرکز مهندسی جدید افتتاح کرده است.

Orchard Workspace، یک اپراتور فضایی که توسط غول املاک و مستغلات JLL اداره می شود، ماه گذشته یک مکان جدید به مساحت 35000 فوت مربع در برج Westlake در دو طبقه که قبلا توسط WeWork اشغال شده بود افتتاح کرد. از زمان افتتاح در اوایل اکتبر شاهد “تقاضای فوق العاده” بوده است.

تایلر هال، مدیر یونیکو که مالک آن است، گفت: «ما می دانیم که هنوز فضا برای بهبود درک امنیت عمومی در مرکز شهر وجود دارد، اما پیشرفتی که در سال 2022 شاهد بودیم و به پیشبرد گفتگو کمک می کند، دلگرم شدیم. ملکی که در آن Orchard فضایی را اجاره می کند.

اما افزایش اخیر در اخراج کارکنان شرکت های فناوری و کاهش سرعت استخدام می تواند رشد دفاتر جدید را حداقل در کوتاه مدت محدود کند.

آیا کارگران فناوری به مرکز شهر سیاتل باز می گردند - و آیا اصلاً مهم است؟
بازار Pike Place در سیاتل. (عکس از brooztechnology/Kurt Schlosser)

صرف نظر از این، ردمن گفت مرکز شهر سیاتل نمی تواند برای مرتبط ماندن به شرکت های فناوری تکیه کند. او معتقد است که کار ترکیبی باقی خواهد ماند و فضای اداری خالی خواهد ماند. او گفت که این مرکز باید دوباره تجسم شود و تمرکز باید از تلاش برای متقاعد کردن کارگران برای بازگشت منحرف شود.

او گفت: «ما به جای اینکه به آینده نگاه کنیم، در حال مبارزه با آخرین جنگ هستیم. ما باید تلاش خود را مضاعف کنیم تا مرکز شهر را به مکانی عالی برای زندگی تبدیل کنیم، نه اینکه آن را به مکانی تبدیل کنیم که در آن همه فضاهای اداری را پر کنیم.»

ریچارد فلوریدا، کارشناس شهری نیز نظر مشابهی دارد. فلوریدا طی یک سخنرانی کلیدی در ناهار سالانه انجمن مرکز شهر سیاتل در اوایل سال جاری استدلال کرد که یک مرکز شهری مدرن باید بیش از یک کار فقط در مورد اجتماع و اتصال باشد.

او گفت که این مرکز باید روی امکانات رفاهی موجود در محله های دیگر که مردم در آن معطل می شوند، مانند پارک ها و فضاهای باز مخلوط با مغازه ها کار کند. او گفت که آینده مرکز شهر این است که آن را به مکانی برای اقامت مردم تبدیل کند، نه مکانی که مردم فقط در آن کار کنند.

او گفت: «سیاتل در موقعیت مناسبی برای ایجاد این تغییر قرار دارد.

آیا کارگران فناوری به مرکز شهر سیاتل باز می گردند - و آیا اصلاً مهم است؟
بروس هارل شهردار سیاتل ماه گذشته در نشست brooztechnology در سیاتل سخنرانی کرد. (عکس از brooztechnology/Dan DeLong).

بروس هارل، شهردار سیاتل، در سخنرانی در نشست brooztechnology در ماه گذشته خاطرنشان کرد که مرکز شهر مانند قبل نخواهد بود.

هارل گفت: “من سعی می کنم کارفرمایان را تشویق کنم تا مردم را به عقب برگردانند، تا انرژی و هم افزایی مورد نیاز ما را توسعه دهند.” اما واقعیت این است که هرگز روزهای خوش گذشته که همه در مرکز شهر کار می کنند، وجود نخواهد داشت.

هارل گفت که او در تلاش است تا دریابد که چگونه مردم را برای حضور در مرکز شهر در دوره جدید کار ترکیبی تشویق کند.

شهردار با بیان اینکه نگران از دست رفتن درآمد مالیاتی ناشی از دورکاری است، گفت: «من نمی توانم به مردم بگویم که به مرکز شهر بیایند مگر اینکه چیزی برای رساندن آنها به آنجا وجود داشته باشد.

هارل در اوایل سال جاری با گروهی از مدیران فناوری ملاقات کرد تا در مورد وضعیت مرکز شهر سیاتل گفتگو کند. فیصل مسعود، مدیرعامل استارت آپ تجارت الکترونیک سیاتل Fabric، گفت که از این جلسه و برخی از تلاش های شهردار برای بهبود ایمنی تشویق شده است.

ماسول گفت: «او به هم نمی ریزد. او در واقع کار خوبی انجام می دهد. من احساس می‌کنم که او حرف‌هایش را دنبال می‌کند.»

اما ممکن است برای ترغیب شرکت‌های فناوری به ماندن در مرکز شهر یا نقل مکان به آن منطقه کافی نباشد. برای مثال Fabric را در نظر بگیرید. این استارت آپ قصد دارد از نزدیکی Bellevue به سیاتل نقل مکان کند، اما اکنون دفتر دائمی ندارد و خارج از یک فضای کاری مشترک فعالیت می کند.

مایکل شوتزلر، مدیر عامل انجمن صنعت فناوری واشنگتن، از شورای شهر خواست تا رستوران ها و صحنه های هنری مرکز شهر را احیا کند.

شوتزلر درباره شرکت‌های فناوری در مرکز گفت: «آن‌ها کوچک‌تر می‌شوند و گزینه‌های زیادی دارند». آنها فردا نمی روند. حالا کنده کاری نشده است. اما پنج سال به آن فرصت دهید و ظاهر بسیار بدی خواهد داشت.»

باید دید مرکز شهر سیاتل چگونه به توسعه خود ادامه خواهد داد، با یا بدون شرکت های فناوری و کارگران.

جان اسکولز، رئیس و مدیر عامل انجمن مرکز شهر سیاتل گفت: «ما در اینجا کاملاً در مسیر درستی هستیم. اما ما هنوز در یک نقطه شکننده هستیم.»