• خانه
  • اخبار
  • آیا شرکت های رسانه های اجتماعی در بحران سلامت روان جوانان مقصر هستند؟ پاسخ پیچیده است

آیا شرکت های رسانه های اجتماعی در بحران سلامت روان جوانان مقصر هستند؟ پاسخ پیچیده است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
آیا شرکت های رسانه های اجتماعی در بحران سلامت روان جوانان مقصر هستند؟ پاسخ پیچیده است

آیا شرکت های رسانه های اجتماعی در بحران سلامت روان جوانان مقصر هستند؟ پاسخ پیچیده است
برنامه های رسانه های اجتماعی (عکس جرمی زیرو از طریق Unsplash)

شکایت‌هایی که در ماه جاری توسط دو ناحیه مدرسه ایالتی واشنگتن تنظیم شد، ادعا می‌کند که شرکت‌های بزرگ رسانه‌های اجتماعی، از جمله متا، تیک تاک، یوتیوب و دیگران، باعث ایجاد بحران سلامت روان در جوانان می‌شوند.

ولسوالی ها از غول های رسانه های اجتماعی برای دریافت خسارت برای کمک به پرداخت تقاضای فزاینده برای خدمات بهداشت روان در مدارس خود شکایت می کنند. آنها همچنین از شرکت‌ها می‌خواهند که اقداماتی را که ادعا می‌شود به بحران دامن می‌زند، متوقف کنند.

اما آیا انصاف است که غول های رسانه های اجتماعی را مقصر بدانیم؟

حتی کارشناسان اذعان می کنند که پیچیده است. تحقیقات زیادی در مورد استفاده روزافزون جوانان از چندین پلتفرم رسانه های اجتماعی و میزان زمان صرف آنها در این سایت ها وجود دارد. همچنین مطالعات متعددی در مورد افزایش افسردگی، اضطراب و خودکشی در بین جوانان وجود دارد. این دو روند با هم مرتبط هستند، اما گفتن اینکه آیا یکی باعث دیگری می شود یا خیر، دشوارتر است.

آیا شرکت های رسانه های اجتماعی در بحران سلامت روان جوانان مقصر هستند؟ پاسخ پیچیده است
لوسیا ماگیس واینبرگ، استادیار روانشناسی در دانشگاه واشنگتن و مدیر آزمایشگاه بین المللی ارتباطات و فناوری نوجوانان. (عکس UW)

لوسیا ماگیس واینبرگ، استادیار روانشناسی در دانشگاه واشنگتن و رئیس آزمایشگاه بین المللی ارتباطات و فناوری نوجوانان می گوید: «سلامت روان بسیار پیچیده است.

Magis-Weinberg گفت که طیف گسترده ای از عوامل به سلامت روان کمک می کنند، از جمله روابط ما، خانواده ها، مدارس، جامعه و همه گیری. او گفت که رسانه های اجتماعی نقش دارند، “اما این تمام ماجرا نیست.”

دوان روزن، استاد رسانه های نوظهور در کالج ایتاکا و ویراستار The Social Media Debate: Unpacking the Social, Psychological, and Cultural Effects of Social Media، از زاویه ای متفاوت به موضوع نگاه می کند.

ما در این زمینه هیچ توضیح دیگری برای اینکه چرا سیستمی می بینیم پیدا نکرده ایم [mental health] مشکلات در هر فرهنگ و هر کشوری. و تنها مورد سازگار [through] این دانشمند علوم اجتماعی در مصاحبه با brooztechnology گفت: line یک استفاده رایج و گاهی اعتیادآور از پلتفرم های رسانه های اجتماعی است.

روزن گفت، شرکت‌های رسانه‌های اجتماعی سه کتاب بازی شرکتی – تنباکوی بزرگ، داروسازی بزرگ و قمار بزرگ – را انتخاب کرده‌اند و “آنها را در یک کتاب له کرده‌اند.”

او گفت که نتیجه این است که پلتفرم‌های فناوری از استراتژی‌های اثبات‌شده استفاده می‌کنند تا کودکان را به استفاده از آنها معتاد کنند.

کارشناسان معتقدند مغز جوانان و بزرگسالان جوان هنوز در حال رشد است و آنها را به ویژه در برابر ویژگی های اعتیادآور سایت های رسانه های اجتماعی آسیب پذیر می کند. آنها هنوز ظرفیت “خودتنظیمی” را ندارند، که باعث می شود توقف پیمایش و پخش جریانی را برای آنها دشوارتر کند، حتی اگر بدانند که باید.

آیا شرکت های رسانه های اجتماعی در بحران سلامت روان جوانان مقصر هستند؟ پاسخ پیچیده است
دوان روزن، استاد رسانه های نوظهور در کالج ایتاکا و ویراستار بحث رسانه های اجتماعی: بازگشایی اثرات اجتماعی، روانی و فرهنگی رسانه های اجتماعی. (عکس کالج ایتاکا)

“[T]ژان تونگ، استاد روانشناسی در دانشگاه ایالتی سن دیگو، بهار گذشته در مقاله ای نوشت: پارگی ها نشان می دهد که چیزی در زندگی نوجوانی حدود 10 سال پیش شروع به خراب شدن کرد.

او گفت: «در حالی که همه‌گیری توجه بسیار مورد نیاز را به موضوع سلامت روان نوجوانان جلب کرده است، افزایش مشکلات سلامت روان در میان نوجوانان سال‌ها قبل از همه‌گیری است.»

اولین شکایت روز جمعه توسط مدارس دولتی سیاتل، منطقه ای با حدود 49300 دانش آموز، مطرح شد. این منطقه با توصیف بحران سلامت روان خود، افزایش 30 درصدی را از سال 2009 تا 2019 در تعداد دانش‌آموزانی گزارش داد که تقریباً هر روز به مدت دو هفته یا بیشتر احساس غمگینی یا ناامیدی داشتند. [they] انجام برخی از فعالیت های معمول را متوقف کرد.

روز دوشنبه، ناحیه مدرسه کنت در نزدیکی آن به این موضوع پیوست و شکایت خود را در دادگاه منطقه ای ایالات متحده در سیاتل تنظیم کرد.

این شکایت‌ها به مطالعات متعددی اشاره می‌کنند که مشارکت رسانه‌های اجتماعی را به پیامدهای مضر برای کودکان مرتبط می‌کند. اما به طور کلی، نشریات علمی نتایج متفاوتی گرفته اند. در حالی که برخی از آسیب گزارش می دهند، محققان خاطرنشان می کنند که سایت های رسانه های اجتماعی همچنین می توانند تعاملات اجتماعی را تشویق کنند، سرگرمی ارائه دهند، تنهایی را کاهش دهند و به کودکان حاشیه نشین کمک کنند تا جامعه را پیدا کنند.

محققان هلندی و آلمانی در ماه آوریل مروری بر 25 بررسی قبلی از انتشارات اخیر منتشر کردند تا سعی کنند مشکل را درک کنند.

“تغییر آنقدر سریع است که ما حتی زمانی برای پرسیدن سوالات درست نداریم، چه رسد به اینکه قبل از انتشار چیز دیگری تحقیق کنیم.”

در حالی که اکثر بررسی‌ها تأثیرات «کوچک تا متوسط» استفاده از رسانه‌های اجتماعی را بر سلامت روان نشان دادند – عمدتاً بد اما خوب – برخی دیگر تأثیرات «جدی، قابل توجه یا مضر» را مشاهده کردند. برای نشان دادن چالش یافتن اجماع، مطالعه کلی خاطرنشان کرد که در یک مورد سه تفسیر متفاوت متضاد از یک مجموعه داده استخراج شده است.

تصویر بزرگ به دلایل زیادی تار می شود. برخی از مطالعات شامل فناوری های دیگری مانند بازی ها و ایمیل، در کنار استفاده از رسانه های اجتماعی است. برخی دیگر در نتایج سلامت روانی که مطالعه می کنند دقیق یا محدودتر هستند. این تحقیق توسط مطالعات طولی که افراد و استفاده آنها از رسانه های اجتماعی و تأثیر آن در طول زمان را دنبال می کند، پشتیبانی می شود.

اما واقعیت این است که بسیاری از محبوب‌ترین پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی امروزی میلیون‌ها کاربر جوان را در مدت زمان نسبتاً کوتاهی جذب کرده‌اند. اینستاگرام در سال 2010 راه اندازی شد و اسنپ چت یک سال بعد. Musical.ly، سلف TikTok، در سال 2014 وارد بازار شد.

روزن گفت: «تغییر آنقدر سریع است که ما حتی زمانی برای پرسیدن سؤالات درست نداریم، چه رسد به انجام تحقیق، قبل از انتشار چیز دیگری». “تحقیق حتی نمی تواند ادامه یابد.”