• خانه
  • اخبار
  • آیا آمازون رکن چهارم خود را پیدا کرد؟ بررسی یک موضوع کلیدی برای آینده شرکت

آیا آمازون رکن چهارم خود را پیدا کرد؟ بررسی یک موضوع کلیدی برای آینده شرکت

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
آیا آمازون رکن چهارم خود را پیدا کرد؟ بررسی یک موضوع کلیدی برای آینده شرکت

آیا آمازون رکن چهارم خود را پیدا کرد؟ بررسی یک موضوع کلیدی برای آینده شرکت
اندی جسی، سمت چپ، این هفته در اولین جلسه سالانه سهامداران خود به عنوان مدیر اجرایی آمازون شرکت خواهد کرد، تقریباً یک سال پس از جانشینی جف بزوس، که همچنان مدیر اجرایی شرکت است. (عکس های فایل brooztechnology)

یک سال پیش، آخرین سوالی که از جف بزوس، بنیانگذار آمازون در آخرین جلسه سهامدارانش به عنوان مدیرعامل این شرکت پرسیده شد، مهم بود. در اصل، این بود: آیا آمازون رکن چهارم تجارت خود را پیدا کرد؟

بزوس در آن زمان نه گفت. با این حال، او افزود که “مدعیان زیادی” وجود دارد.

یک سال بعد، پس از آن که آمازون جلسه سالانه سهامداران خود را در روز چهارشنبه برگزار کرد، به نظر می رسد مناسب باشد که در این موضوع تجدید نظر شود. در همین حال، مدعیان جدید جالبی ظاهر شده اند.

جلب توجه همه: این سوال به نامه سال 2014 بزوس به سهامداران برمی گردد، که در آن چهار ویژگی از آنچه او یک کسب و کار “رویایی” می نامید توصیف می کند: “مشتریان آن را دوست دارند، می تواند به اندازه بسیار بزرگی رشد کند، بازدهی قوی دارد. سرمایه است و در طول زمان بادوام است – با پتانسیل ماندگاری برای چندین دهه.

در سال 2014، او نوشت، آمازون سه سرویس داشت: Marketplace، Prime و Amazon Web Services.

به زودی به سال 2021 می رسیم، و بزوس تمایلی به بالا بردن هر چیزی به این وضعیت نداشت و گفت که آمازون دارای “استاندارد بسیار بالایی” برای اعلام این تجارت به عنوان یک ستون است.

وی در پایان این نشست گفت: فکر می کنم فعلاً اعلام چیزی برای رکن چهارم یا پنجم زود است. اما ما مدعیان زیادی داریم. فقط به ذکر چند مورد: می توانید به چیزهایی مانند آمازون الکسا و استودیو آمازون فکر کنید، و بسیاری دیگر وجود دارد. شما می توانید از یک چیز مطمئن باشید: ما بسیار سخت تلاش خواهیم کرد تا این چیزها را به ستون های بعدی خود تبدیل کنیم.

این موضوع مهمی است که سهامداران آمازون باید در نظر داشته باشند زیرا از توانایی این شرکت برای حفظ و رشد تجارت کلی خود در بلندمدت صحبت می کند.

در سال گذشته، در گفت‌وگو با مدیران سابق آمازون و سایرین در این صنعت، اغلب این موضوع را برای اطلاع از نظرات آنها مطرح کرده‌ام. نتیجه گیری من این است که هنوز مدعیان قدرتمندی وجود دارند، اما ستون چهارم مشخصی وجود ندارد.

  • استودیو آمازون اغلب نام برده می شود، به ویژه با توجه به اینکه این شرکت پس از اینکه بزوس آن را یک رقیب تجاری نامید، خرید MGM را متوقف کرد. (این معامله 8.5 میلیارد دلاری به تازگی قبل از نشست سالانه سال گذشته اعلام شد.) اما استودیو آمازون به عنوان یک مزیت برای مشترکان به قدری با Prime گره خورده است که به سختی می توان کادر “بازده قوی سرمایه” را بررسی کرد. . این بیشتر شبیه یک تکیه گاه برای یک ستون موجود است.
  • کسب و کار تبلیغاتی آمازون با بازگشت سرمایه مواجه می شود و بیش از 31 میلیارد دلار درآمد در سال 2021 ایجاد می کند. ما این را می دانیم زیرا آمازون در سال گذشته شروع به تجزیه نتایج تبلیغات در صورت های مالی خود کرد. اما آیا مشتریان این تجارت را دوست دارند؟ نه دقیقا. بسیاری از خرده‌فروشان شخص ثالث که در آمازون تبلیغ می‌کنند، این را به‌عنوان یک قیمت ضروری برای انجام کسب‌وکار فقط برای دستیابی به برابری در نتایج جستجو می‌دانند، و به همین دلیل برخی واقعاً آن را تحقیر می‌کنند.
  • بنابراین، در اینجا یک رقیب جدید وجود دارد: حمل و نقل و تدارکات. بله، این ارتباط نزدیک با دو رکن موجود، Marketplace و Prime دارد، اما آمازون روز به روز خود را برای ارائه خدمات تحویل خارج از Amazon.com قرار می دهد، همانطور که در برنامه خرید با پرایم این شرکت در ماه گذشته نشان داده شد. با توجه به میلیاردها سرمایه گذاری این شرکت در این زمینه، تنها منطقی است که آمازون از طرح AWS پیروی کند و زیرساخت داخلی خود را به یک تجارت مستقل تبدیل کند.

البته هیچ کس در این زمینه با تجربه تر از اندی جسی، مدیر عامل سابق AWS که صبح چهارشنبه در اولین جلسه سهامداران سالانه خود به عنوان مدیر عامل آمازون شرکت خواهد کرد، وجود ندارد.

امیدواریم این موضوع دوباره ظاهر شود. شنیدن پاسخ جسی روشنگر خواهد بود. برای پوشش فردای جلسه brooztechnology، دوباره بررسی کنید.