منو سایت

  • خانه
  • اخبار
  • آپدیت iOS 15.4 با وجود ماسک، هفته آینده با قابلیت تشخیص چهره منتشر خواهد شد

آپدیت iOS 15.4 با وجود ماسک، هفته آینده با قابلیت تشخیص چهره منتشر خواهد شد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
آپدیت iOS 15.4 با وجود ماسک، هفته آینده با قابلیت تشخیص چهره منتشر خواهد شد

بحران بهداشتی کووید 19 استفاده از ماسک را ترویج می کند. به همین دلیل است که اپل در آپدیت iOS 15.4 اقداماتی را برای رفع مشکلات تشخیص چهره در نظر گرفت. ماسکی که بینی و تمام قسمت پایین صورت را می پوشاند را می شناسید. بنابراین Face ID اپل برای چندین ماه غیر قابل استفاده بود. زیرا تشخیص چهره آیفون در واقع نیاز به اسکن کل چهره کاربر برای باز کردن قفل دستگاه دارد.

برای رعایت محدودیت‌های اپیدمی Crown، اپل چندین تغییر در کد iOS 14 ایجاد کرده است. برای مثال، اگر آیفون‌ها وجود ماسک را تشخیص دهند، به طور خودکار کد باز کردن قفل مورد نیاز است. علاوه بر این، اپل به کاربران اپل واچ اجازه می دهد تا قفل آیفون خود را با Face ID باز کنند، حتی اگر مبدل باشند.

آپدیت iOS 15.4 هفته آینده با قابلیت تشخیص چهره حتی با ماسک در دسترس خواهد بود

iOS 15.4 هنگام استفاده از ماسک با Face ID همراه است

با به‌روزرسانی iOS 15.4، اپل برای آسان‌تر کردن زندگی کاربرانی که اپل واچ ندارند، از این هم فراتر خواهد رفت. با این به‌روزرسانی، Face ID می‌تواند شما را شناسایی کند، حتی اگر پشت ماسک خود پنهان شده باشید. برای رسیدن به این هدف، آیفون شما با اسکن تنها بخشی از صورت، پایگاه داده تشخیص چهره خود را تکمیل می کند. در واقع این کار با تمرکز بر ناحیه قابل مشاهده انجام می شود. پس از ثبت نیمه بالایی صورت، Face ID قسمت بالایی صورت از جمله چشم ها را با اطلاعات پایگاه داده مقایسه می کند تا قفل آیفون را باز کند.

آپدیت iOS 15.4 در حال حاضر فقط به صورت بتا در دسترس است، اما از 14 مارس بر روی تمامی آیفون های سازگار اجرا خواهد شد. اپل در سخنرانی دیروز خود از انتشار آتی به روزرسانی خبر داد.

با نزدیک شدن به زمان انتشار نهایی، اپل نسخه آزمایشی که تقریباً نسخه نهایی تنظیم شده برای اعضای بتا است. تغییرات این آپدیت نشان می دهد که گزینه Face ID with mask برای آیفون 12 و آیفون 13 در دسترس خواهد بود بنابراین بعید است مدل های قبلی این ویژگی را دریافت کنند.

آپدیت iOS 15.4 هفته آینده با قابلیت تشخیص چهره حتی با ماسک در دسترس خواهد بود

به‌روزرسانی iOS 15.4 قوانین استفاده از AirTag را نیز بهبود می‌بخشد

اپل اخیراً مجموعه‌ای از به‌روزرسانی‌ها را برای ردیاب‌های AirTag خود اعلام کرده است که برای سخت‌تر کردن جاسوسی از افراد طراحی شده‌اند. از قبل مشخص شده است که این نوآوری ها در نسخه بتا iOS 15.4 ظاهر شده اند. به عنوان مثال، اکنون که آنها برای اولین بار AirTag را راه اندازی می کنند، کاربران هشداری می بینند که جاسوسی از این دستگاه غیرقانونی است.

پیش از این، مقامات اپل گفته بودند که این شرکت بارها با مجریان قانون برای گزارش سوء استفاده از ردیاب های AirTag همکاری کرده است. بنابراین، کاربران باید این واقعیت را جدی بگیرند که دستگاه نباید بدون رضایت آنها برای جاسوسی از افراد استفاده شود.

به گزارش سایت خبری گیزچینااین باگ در نسخه بتای iOS 15.4 نیز برطرف شده است. به همین دلیل، کاربران ممکن است پیام «لوازم جانبی ناشناس شناسایی شدند» را مشاهده کنند. بسیاری از کاربران آن را به عنوان یک ساعت AirTag می دیدند. اما در واقع چنین اعلانی ممکن است مربوط به دستگاه هایی از سایر سازندگان باشد که با شبکه سازگار هستند. این تغییرات و سایر تغییرات با هدف بهبود امنیت ردیاب‌های AirTag ممکن است بخشی از به‌روزرسانی نسخه پایدار iOS 15.4 باشد.

آیا تغییرات این به روز رسانی را دوست دارید؟ به شخصه فکر می کنم این روزها با وجود استفاده از ماسک، قسمت تشخیص چهره بسیار کاربردی است. شما چی فکر میکنید؟