• خانه
  • اخبار
  • آنگلو امریکن قرارداد ترکیبی 200 میلیون دلاری را با First Mode اجرا می کند

آنگلو امریکن قرارداد ترکیبی 200 میلیون دلاری را با First Mode اجرا می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
آنگلو امریکن قرارداد ترکیبی 200 میلیون دلاری را با First Mode اجرا می کند

کامیون سنگ معدن انگلیسی-آمریکایی
اولین کامیون باری بدون آلایندگی آنگلو امریکن در ماه می رونمایی شد. (عکس انگلیسی-آمریکایی)

First Mode مستقر در سیاتل و شرکت معدنی Anglo American توافقنامه ای الزام آور برای ترکیب First Mode با تلاش های Anglo American nuGen برای توسعه یک سیستم بدون آلایندگی برای حمل و نقل سنگ امضا کرده اند.

این معامله که انتظار می‌رود ماه آینده بسته شود، ارزش کسب‌وکار تازه ترکیب شده را در حدود 1.5 میلیارد دلار دارد و شامل تزریق سرمایه 200 میلیون دلاری از آنگلو امریکن است.

خطوط کلی طرح ترکیب کسب و کار برای اولین بار در ژوئن اعلام شد. در آن زمان، آنگلو امریکن گفت که مفاد توافق نامه الزام آور نیست و جزئیات مالی فاش نشده است.

First Mode یک شرکت مهندسی است که در ابتدا بر روی ارائه تخصص برای پروژه های فضایی مانند ماموریت Perseverance ناسا و ماموریت Psyche به یک سیارک غنی از فلز تمرکز داشت. اما در سال‌های اخیر توجه بیشتری به فناوری‌های کاهش کربن برای صنایع سنگین شده است.

این شرکت نیروگاه هیبریدی هیدروژنی را برای کامیون ماینینگ nuGen شرکت Anglo American عرضه کرد که امسال در آفریقای جنوبی به عنوان بزرگترین وسیله نقلیه بدون آلایندگی جهان معرفی شد.

کریس وورهیس، رئیس و مدیر عامل First Mode امروز در یک بیانیه خبری گفت: “First Mode در سال 2018 با هدف ساختن چیزهای غیرممکن تاسیس شد.” ما دقیقاً این کار را انجام دادیم و اکنون مأموریت ما این است که با کاهش چشمگیر انتشار گازهای گلخانه ای مشتریان خود، به سرعت صنایع سنگین را کربن زدایی کنیم. نمی توانم تیمی را که برای این چالش فوری مناسب تر باشد تصور کنم.”

هنگامی که معامله بسته شود، Anglo American سهامدار عمده First Mode خواهد شد و باقی مانده سهام همچنان در اختیار کارکنان First Mode قرار دارد. Voorhees مدیر ارشد محصولات و فناوری برای تجارت ترکیبی خواهد شد و بر توسعه جهانی محصول و فناوری شرکت از دفاتر سیاتل نظارت خواهد کرد. جولیان سولز، رئیس توسعه فناوری در Anglo American، به عنوان مدیر اجرایی First Mode انتخاب خواهد شد و در دفتر مرکزی جدید First Mode در لندن مستقر خواهد شد.

سولس گفت: «ماموریت در حالت اول بسیار بزرگتر از یک کامیون یدک‌کش است. «معدن‌سازی این است که چگونه جهان مواد مورد نیاز خود را برای انتقال به انرژی پاک به دست می‌آورد، و از اینجاست که ردپای کربن شروع می‌شود. این جایی است که راه حل حالت اول شروع می شود. شروع از منبع، در معدن، برای جایگزینی دیزل و تسریع انتقال به انرژی پاک.”

هدف سرمایه گذاری Anglo American تسهیل رشد سریع جهانی First Mode، از جمله توسعه تاسیسات تولیدی در سیاتل و مراکز آزمایشی جدید در Centralia، واشنگتن است. سرمایه اضافه شده همچنین از اهداف کارکنان در سطح جهانی پشتیبانی می کند و به First Mode اجازه می دهد تا ردپای شرکتی خود را در پرث استرالیا گسترش دهد.

در پایان، First Mode قراردادی را برای عرضه چندین سیستم nuGen به Anglo American منعقد خواهد کرد. این پروژه شامل بازسازی حدود 400 کامیون فوق‌کلاس با پیشرانه هیبریدی First Mode، به علاوه ایجاد زیرساخت برای تولید هیدروژن، سوخت‌گیری و شارژ باتری است.