• خانه
 • اخبار
 • آموزش تست هارد دیسک سرور اچ پی معرفی نرم افزار و سخت افزار مرتبط

آموزش تست هارد دیسک سرور اچ پی معرفی نرم افزار و سخت افزار مرتبط

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
آموزش تست هارد دیسک سرور اچ پی معرفی نرم افزار و سخت افزار مرتبط

انتخاب سرور مناسب از سری سرورهای ارائه شده توسط اچ پی، نحوه راه اندازی، نگهداری و تست سرور یک چالش بزرگ برای مدیران شبکه های تجاری است. از طرفی حفاظت از داده ها و اطلاعات هر شبکه باعث شده تا به عیب یابی سرور hp و نحوه تست هارد سرور hp توجه بیشتری شود. مقاله زیر راهنمای مفیدی برای عیب یابی مشکلات سخت افزاری و نرم افزاری سرور HP است. او همچنین درباره یک برنامه تست سرور و نرم افزار تست سرور سخت صحبت می کند.

شناسایی ابزارهای عیب یابی در سرور hp راه را برای آزمایش قطعات سخت افزاری HP هموار می کند. با استفاده از این ابزار، علاوه بر یادگیری نحوه کار، مراحل تست سرور HP سریعتر، آسانتر و ارزانتر است. این ابزار در دو نسخه آفلاین و آنلاین موجود است. مدیران فناوری با این ابزار توانایی مدیریت عیب یابی نصب سرور و تایید تعمیرات را دارند.

برند hp در تولید سرورهای خود نیاز تمامی مشاغل را در نظر گرفته است و با اطلاعات کافی در مورد نیازهای کسب و کار خود می توانید سرور مناسب مورد نیاز خود را تهیه نمایید. اگر لیست خریدی از سرور HP دارید، فقط لیست خود را برای ما ارسال کنید تا قیمت روز تنظیمات مورد نظر را دریافت کنید. تلفن: 41902-021

نرم افزار مفید HP ProLiant Array Diagnostic Array

CD SmartStart شامل برنامه SmartStart، نرم افزار سیستم سرور و نرم افزار پشتیبانی سیستم عامل سرور می باشد. این نرم افزار مبتنی بر وب است. این ابزار تشخیص آرایه HP ProLiant گزارشی از تمام کنترل‌های ذخیره‌سازی و دستگاه‌های موجود در سرور HP ایجاد می‌کند. با استفاده از این گزارش می توان عیوب را شناسایی کرد. دو نسخه لینوکس و ویندوز برای این نوع آرایه اکتشافی وجود دارد. این ابزار آرایه HP ProLiant برای دانلود و دانلود از طریق وب سایت HP یا نرم افزار SmartStart در دسترس است.
اپلیکیشن SmartStart را می توان یک رابط گرافیکی و قابل مشاهده در نظر گرفت. به نصب نرم افزار تست سرور سخت و مدیریت فاکتور کمک می کند. با پشتیبانی از بسته HP، دائماً اعتبار نرم افزار سرور را آزمایش می کند و مجوز نصب آن را صادر می کند. با ارائه یک راه آسان برای پیکربندی، به استقرار سرور کمک می کند. SmartStart برنامه های کاربردی پشتیبانی از سرور را ارائه می دهد که به راحتی از طریق سی دی قابل دسترسی هستند. سیستم های کاربردی پیکربندی اضافی و به روز شده را ارائه می دهند. این کاربردها عبارتند از:

 • نرم افزار تست هارد دیسک سرور اچ پیبرنامه پیکربندی آرایه
 • برنامه تشخیص خرابی سرور
 • برنامه به روز رسانی رام و رام فلش که روشی سریع و تطبیقی ​​برای آپدیت سیستم و گزینه رام ارائه می دهد.

نرم افزار تست آنلاین سخت سرور HP Insight Diagnostics Offline

نسخه پیشگیرانه که بدون اینترنت کار می کند. فرآیند عیب یابی سرور hp و نحوه عیب یابی را تسهیل می کند. این نسخه دستگاه را تایید می کند و بدون راه اندازی آفلاین سیستم عامل مشکل را تشخیص می دهد. نصب دستگاه را در حین کار بررسی کنید. (سی دی SmartStart را برای استفاده از این ابزار راه اندازی کنید.)

نرم افزار تست آنلاین هارد سرور HP Insight Diagnostics (آفلاین)

اپلیکیشنی که با اینترنت کار می کند. مدیریت موثر سرور در بحث تست سرور اچ پی با نصب سیستم و جمع آوری اطلاعات لازم. در نسخه های مایکروسافت ویندوز و لینوکس موجود است. عملکرد سیستم را تایید می کند. این برنامه سرور hp را تعمیر می کند و بدون آفلاین کردن سرور، خرابی را برطرف می کند.

 • عیب یاب آنلاین بر عملکرد سرور نظارت می کند و زمان خرابی را کاهش می دهد.
 • این برنامه آنلاین همچنین دسترسی از راه دور به اطلاعات را فراهم می کند.
 • عیب یاب آنلاین تاریخچه ای از مراحل پیکربندی را ارائه می دهد که در صورت نیاز به طور خودکار ارسال می شوند.

ابزارهای اکتشاف و نگهداری از راه دور خدمات ضروری

تست سرور HP نیز با ابزارهای احراز هویت از راه دور شناخته شده امکان پذیر است. این ابزارهای خدماتی با اعلام وضعیت هشدار، اجزای سخت افزاری سرورهای HP را کنترل می کنند. با تشخیص دقیق خطا در صورت وجود خطا در برنامه تست هارد اچ پی یا نرم افزار تست هارد اچ پی مراحل لازم برای رفع آن را ارسال می کند.این نرم افزار از طریق نمایندگی نرم افزار پشتیبانی از راه دور قابل نصب می باشد. این نرم افزار از طریق HP SIM Installer نصب می شود.

پشتیبانی شبکه

به طور کلی، پشتیبانی شبکه به فعالیت هایی اشاره دارد که یک کسب و کار را فعال و به روز نگه می دارد. پشتیبانی شبکه به شما اطمینان می دهد که دستگاه ها، سخت افزار و نرم افزار شما ایمن و کار می کنند. پشتیبانی شبکه مسئول غلبه بر موانع در شبکه های کامپیوتری است. پشتیبانی شبکه سرعت کاربران را افزایش می دهد. پشتیبانی شبکه به اهدافی مانند تعمیر و نگهداری منظم، آزمایش و عیب یابی دست می یابد. بهره وری نیروی کار را افزایش می دهد. شبکه سازی با نوآوری و خلاقیت، طرح های جدیدی را برای افزایش کارایی کسب و کار ارائه می دهد.

نحوه تست هارد روی سرور hp

نسخه آنلاین برنامه HP Server Test برای شناسایی و تست سرور hp استفاده می شود. هارد دیسک های SCSI، SATA و SAS به یک کنترلر SCSI برای آرایه هوشمند متصل می شوند. این برنامه دارای قابلیتی است که با پشتیبانی از هارد دیسک، وضعیت قبلی دستگاه و وضعیت خرابی کنترلرها را تست می کند. تشخیص سریع زمان خرابی را کاهش می دهد.

به طور کلی مراحل زیر برای تست سرور سخت انجام می شود:

 1. در رایانه، ابتدا Main Menu Check and Advanced Diagnostics را از تب اصلی انتخاب کنید.
 2. از قسمت Advanced Diagnostics قسمت Hard Disks را انتخاب کنید.
 3. هارد دیسک مورد نظر را از منوی Select Drive انتخاب کنید.

پنجره ای باز می شود که اطلاعاتی را که برای هارد دیسک انتخاب کرده اید نشان می دهد. منوی تست هارد دیسک گزینه های زیر را نشان می دهد:

 • Drive را انتخاب کنید
 • تنظیم تست
 • نوع آزمون را بخوانید
 • تست را برای تایید بخوانید
 • تست ضبط غیر مخرب
 • تست نوشتن مخرب
 • تست استرس مکانیکی
 • تست نقدی داخلی
 • بررسی گزارش خطا
 • منوی ابزار
 • برو بیرون

دو نوع تست برای سرورهای هارد دیسک وجود دارد. تست های رسانه ای که سخت افزار را تست می کنند. تست هایی که فشار مکانیکی یا حافظه پنهان دستگاه ها را آزمایش می کند. گزینه های پیکربندی تست عبارتند از:

 1. تنظیمات تست رسانه: زمان، قطعات مورد آزمایش روی هارد دیسک و درصد فضای هارد دیسک را انتخاب می کند.
 2. تنظیمات تست دستگاه: به شما امکان می دهد سطح و مدت زمان آزمون را انتخاب کنید.
 3. تعداد تلاش های مجدد: قبل از پایان تست دستگاه، امکان انتخاب تعداد تست مجدد وجود دارد.
 4. حداکثر خطا: به شما امکان می دهد تعداد خطاهای مجاز را قبل از پایان آزمون انتخاب کنید.
 5. تست هوشمند اولیه: بر اساس گزارشی که توسط آنالیز مانیتورینگ هوشمند تهیه شده است، علاوه بر مانیتورینگ هوشمند و خودکار، می تواند گزارشی از سلامت هارد و مشکل آن نیز ارائه دهد.
 6. منطقه حفاظت شد HPA: به کاربر اجازه می دهد تا ناحیه محافظت شده دیسک را ذخیره کند.

نتیجه

استفاده از سرورهای پیشرفته اچ پی نیاز به تست سرور و عیب یابی را در بین مدیران شبکه های تجاری افزایش داده است. ابزارها و نرم افزارهای عملکرد HP Insight Diagnostics ویژگی های مفید بسیاری را برای تست سرور HP و عیب یابی سرور HP در اختیار کاربران قرار می دهند. به راحتی خرابی ها را برطرف کنید، چه سرور آفلاین باشد و چه آنلاین.

گردآورنده: گروه شبکه ارغوان (https://arghavannet.com/)

آموزش تست هارد دیسک سرور اچ پی معرفی نرم افزار و سخت افزار مرتبط