آمازون Cloud Cam، 2017-2022: غول فناوری دوربین امنیتی خانه را قطع می کند

آمازون Cloud Cam، 2017-2022: غول فناوری دوربین امنیتی خانه را قطع می کند

Cloud Cam من با ضربه و خراش پنج سال بعد هنوز کار می کند. (عکس از brooztechnology / تاد بیشاپ)

راستش را بخواهید، امروز بعد از اینکه متوجه شدم آمازون در حال خاموش کردن دستگاه است، مدتی طول کشید تا Cloud Cam قدیمی آمازون را در پایین سطل ذخیره سازی پیدا کنم.

Cloud Cam که در سال 2017 راه اندازی شد، در آن زمان مفید بود، اما به دلیل عدم ادغام با سیستم Ring آمازون، تا حد زیادی در خانه ما منسوخ شده است. ما از آن به عنوان یک دوربین اضافی برای نظارت بر گردن گربه در طول تعطیلات یا ثبت نام بدون مزاحمت برای قرار ملاقات در زیرزمین استفاده کردیم، اما در بیشتر موارد خاموش و بدون استفاده باقی می ماند.

آمازون به مشتریان Cloud Cam در مورد مرگ قریب الوقوع خود در 27 مه اطلاع داده است.

در این ایمیل آمده است: «از آنجایی که تعداد دستگاه‌های خانه هوشمند الکسا همچنان در حال افزایش است، ما بر روی Ring، Blink و دیگر فناوری‌هایی تمرکز می‌کنیم که خانه شما را هوشمندتر می‌کنند و کارهای روزمره شما را ساده می‌کنند. بنابراین تصمیم گرفتیم به پشتیبانی از آمازون کلود کم و برنامه های همراه آن ادامه ندهیم.

اما آمازون فقط پشتیبانی را قطع نمی کند – بلکه این موارد را حذف می کند.

در این ایمیل افزوده شده است: “در 2 دسامبر 2022، دیگر نمی توانید از دستگاه Cloud Cam یا برنامه های همراه خود استفاده کنید.” «تا آن زمان، در صورت وجود، می‌توانید انواع ویدیوها را دانلود کنید. کل داستان ویدیویی در 2 دسامبر 2022 حذف خواهد شد.

چند ماه پس از انتشار Cloud Cam and Ring، آمازون Blink را خریداری کرد و بدون به‌روزرسانی در خط تولید Cloud Cam، مدتی است که این عنوان روی دیوار باقی مانده است.

با این اعلامیه، امتیاز این است که آمازون به دارندگان فعلی Cloud Cam یک دوربین Blink Mini به صورت رایگان و با یک برنامه اشتراک یک ساله رایگان برای Blink Plus ارائه می دهد.

نکته بد این است که پلتفرم‌های Blink و Ring یکپارچه نیستند، بنابراین ارزش افرادی (مثل من) که روی دستگاه‌های Ring سرمایه‌گذاری کرده‌اند بسیار کم است – به عبارت دیگر، این دقیقاً همان چیزی است که من در آن زمان از Cloud Cam دریافت می‌کردم. پس شاید درست باشد. من قصد دارم از پیشنهاد آمازون استفاده کنم، چرا که نه.

در همین حال، Cloud Cam من گنجانده شده است و پخش ویدیو در تلفن من به خوبی کار می کند، اما برای این جهان در دوره ای که پنج سال به معنای واقعی کلمه یک عمر است، مدت زیادی نیست.