• خانه
  • اخبار
  • آمازون 99000 کارگر را به دلیل بار بیش از حد انبار اخراج می کند که باعث کندی استخدام در دفتر می شود

آمازون 99000 کارگر را به دلیل بار بیش از حد انبار اخراج می کند که باعث کندی استخدام در دفتر می شود

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
آمازون 99000 کارگر را به دلیل بار بیش از حد انبار اخراج می کند که باعث کندی استخدام در دفتر می شود

آمازون 99000 کارگر را به دلیل بار بیش از حد انبار اخراج می کند که باعث کندی استخدام در دفتر می شود

نیروی کار مستقیم آمازون با 99000 کارمند از سه ماهه اول تا دوم به 1.52 میلیون نفر کاهش یافت که بزرگترین کاهش متوالی در تاریخ آن است، زیرا انبارها برای مقابله با تقاضای ناشی از بیماری همه گیر بیش از حد پرسنل بودند.

برایان اولساوسکی، مدیر ارشد مالی که پس از گزارش درآمد سه ماهه دوم آمازون با خبرنگاران صحبت می کرد، گفت: این کاهش تا حد زیادی به دلیل فرسودگی شبکه توزیع و تکمیل آمازون بود.

اولساوسکی گفت آمازون همچنین قصد دارد در مورد استخدام در دفتر مرکزی و سایر دفاتر محتاط تر عمل کند.

او با اشاره به دیگر شرکت‌های بزرگ فناوری که رشدشان را کند می‌کنند، گفت: «من فکر می‌کنم درست است که مردم عقب‌نشینی کنند و برنامه‌های استخدام خود را زیر سوال ببرند». “ما هم این کار را می کنیم. فکر نمی‌کنم با همان سرعتی که در سال گذشته یا یکی دو سال گذشته داشتیم، شاهد استخدام ما نباشید.”

او گفت که آمازون به اضافه کردن کارکنان به شیوه ای “بسیار هدفمند” از جمله موقعیت های مهندسی در خدمات وب آمازون و تبلیغات ادامه خواهد داد، در حالی که “بسیار مراقب” شرایط اقتصادی است.

کاهش متوالی سه ماهه اشتغال، نشانه قابل توجهی از گردش مالی در انبارهای آمازون است. معمولاً، شرکت برای پر کردن موقعیت‌ها استخدام می‌کند و خروج از آن را کمتر آشکار می‌کند.

استخدام مستقیم آمازون شامل کسانی نمی شود که برای تامین کنندگان، شرکا و پیمانکاران شخص ثالث این شرکت کار می کنند، مانند رانندگانی که برای شرکت های مستقل کار می کنند که بسته ها را در ون های مارک آمازون تحویل می دهند.

حتی با وجود کاهش سه ماهه نسبت به سه ماهه، اشتغال در آمازون همچنان 14 درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است، از 1.36 میلیون نفر در سه ماهه دوم سال 2021.

اندی جاسی، مدیرعامل آمازون در ماه مه به سرمایه گذاران گفت که این شرکت مصمم است پس از دوبرابر کردن ظرفیت تکمیل خود و استخدام صدها هزار کارگر برای پاسخگویی به تقاضای افزایش یافته برای زمان همه گیری، هزینه ها را کنترل کند و سودآوری را به تجارت مصرف کننده خود بازگرداند.

به‌عنوان معیاری برای کسب‌وکار مصرف‌کننده‌اش، این شرکت در سه ماهه دوم زیان عملیاتی 627 میلیون دلاری در بخش کلیدی آمریکای شمالی خود گزارش کرد که نسبت به سود عملیاتی سه‌ماهه 3.1 میلیارد دلاری در سال گذشته کاهش داشت، اما با زیان بیش از بیش از آن بهبود یافت. 1.5 میلیارد دلار در این بخش در سه ماهه اول سال جاری.