• خانه
  • اخبار
  • آمازون 53 میلیون دلار به شرکت های تحت رهبری زنان در زمینه فناوری آب و هوا اختصاص می دهد

آمازون 53 میلیون دلار به شرکت های تحت رهبری زنان در زمینه فناوری آب و هوا اختصاص می دهد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
آمازون 53 میلیون دلار به شرکت های تحت رهبری زنان در زمینه فناوری آب و هوا اختصاص می دهد

آمازون 53 میلیون دلار به شرکت های تحت رهبری زنان در زمینه فناوری آب و هوا اختصاص می دهد
آمازون در راه دیگری برای ترویج تلاش‌های خود در زمینه کربن، حق نامگذاری مکان ورزشی Climate Pledge Arena سیاتل را خریداری کرد. (عکس از brooztechnology/Kurt Schlosser)

آمازون روز پنجشنبه دو تلاش خود را برای حمایت از زنان شرکت های پیشرو در زمینه فناوری آب و هوا اعلام کرد:

  • غول فناوری مستقر در سیاتل شریک موسس صندوق جدید برابری جنسیتی اقلیم آژانس توسعه بین المللی ایالات متحده است که از زنان کارآفرین در زمینه فناوری آب و هوا حمایت می کند. آمازون 3 میلیون دلار به این تلاش کمک می کند. USAID هدیه خود را مطابقت می دهد. آمازون همچنین همکارانی را که تعهد آب و هوایی خود را امضا کرده اند تشویق می کند تا از این صندوق نیز حمایت کنند.
  • آمازون متعهد شده است که 50 میلیون دلار از صندوق تعهدات آب و هوایی خود در شرکت های فناوری آب و هوا که توسط زنان تأسیس شده اند، سرمایه گذاری کند.

فناوری آب و هوا – که شامل شرکت‌های گسترده‌ای است که راه‌های نوآورانه‌ای را برای کاهش انتشار کربن در حمل‌ونقل، انرژی، ساختمان‌ها، کشاورزی و تولید معرفی می‌کنند – در سال‌های اخیر شاهد سطوح بی‌سابقه سرمایه‌گذاری بوده است.

بر اساس گزارش PitchBook، در سال 2021، این بخش 34.5 میلیارد دلار سرمایه گذاری خطرپذیر را تنها در ایالات متحده جذب کرد. اما اگر فناوری آب و هوا از الگوهای کلی سرمایه‌گذاری پیروی کند، مقدار کمی از این پول نصیب مؤسسان زن می‌شود.

شرکت‌های آمریکایی که صرفاً توسط زنان تأسیس شده‌اند، تنها 2.4 درصد از کل سرمایه سرمایه‌گذاری شده در سال گذشته را جذب کردند – درصدی که در سال‌های اخیر با وجود افزایش آگاهی از شکاف جنسیتی در سرمایه مجازی، رشد نکرده است.

آمازون در حال برداشتن گام‌های بیشتری برای ارتقای نوآوری آب و هوا به طور کلی است، از جمله راه‌اندازی شتاب‌دهنده انرژی پاک AWS در سال 2021 و پشتیبانی این شرکت از آزمایشگاه‌های Greentown در ماساچوست، بزرگ‌ترین انکوباتور استارتاپ فناوری آب و هوا در ایالات متحده.

به عنوان یک گام مهم در حل تغییرات آب و هوایی، ما باید به نابرابری‌های جنسیتی که در امور مالی آب و هوا ادامه دارد رسیدگی کنیم و اطمینان حاصل کنیم که زنان کارآفرین از صندلی برابری در میز و دسترسی به بودجه، شبکه‌ها و پشتیبانی فنی برخوردار هستند، که آنها به آن نیاز دارند تا شرایط آب و هوایی را افزایش دهند. کارا هرست، معاون جهانی پایداری در آمازون، در بیانیه‌ای گفت.

تعهد 50 میلیون دلاری آمازون، 3 درصد از سرمایه 2 میلیارد دلاری Climate Pledge Fund را تشکیل می دهد.

این شرکت از طریق صندوق تا پایان سال گذشته در 13 شرکت سرمایه گذاری کرده است. این صندوق سرمایه گذاری خطرپذیر را در سال 2020 راه اندازی کرد تا از کسب و کارهایی که در حال توسعه فناوری هایی هستند که می توانند به آمازون و سایرین در کاهش انتشار کربن کمک کنند، حمایت کند. آمازون از سال 2019 رشد مداومی را در ردپای کربن خود نشان می دهد.