• خانه
  • اخبار
  • آمازون که از رای اتحادیه “ناامید” شده است، ممکن است بر اساس “نفوذ غیرقانونی” NLRB اعتراض کند

آمازون که از رای اتحادیه “ناامید” شده است، ممکن است بر اساس “نفوذ غیرقانونی” NLRB اعتراض کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
آمازون که از رای اتحادیه "ناامید" شده است، ممکن است بر اساس "نفوذ غیرقانونی" NLRB اعتراض کند

آمازون که از رای اتحادیه "ناامید" شده است، ممکن است بر اساس "نفوذ غیرقانونی" NLRB اعتراض کند
مرکز پیاده سازی آمازون (تصویر یک فایل brooztechnology)

گروهی از کارگران انبار آمازون به تازگی به تشکیل اتحادیه رای داده اند. اما نبرد تمام نشده است.

آمازون روز جمعه پس از نتایج تلاش‌های تاریخی اتحادیه‌سازی در انبار آمازون در استیتن آیلند، نیویورک، پاسخی صادر کرد، جایی که کارکنان با ۲۶۵۴ رای موافق در مقابل ۲۱۳۱ رای به پیوستن به اتحادیه کارگری آمازون دادند، سازمانی که توسط یک کارمند سابق رهبری می‌شد که پس از راهپیمایی اخراج شد. در مورد شرایط کار در تأسیسات مبتلا به COVID-19.

آمازون در بیانیه ای اعلام کرد: ما از نتیجه انتخابات استیتن آیلند ناامید هستیم زیرا معتقدیم که رابطه مستقیم با شرکت برای کارمندان ما بهترین است. ما از توانایی‌های خود، از جمله ارائه اعتراضات بر اساس نفوذ نامناسب و ناروا NLRB، که ما و سایرین (از جمله فدراسیون ملی خرده‌فروشی و اتاق بازرگانی ایالات متحده) در این انتخابات شاهد بوده‌ایم، قدردانی می‌کنیم.»

NLRB یا شورای ملی کار، انتخابات استاتن آیلند را زیر نظر داشت.

اعتراض آمازون ممکن است به شکایتی بستگی داشته باشد که NLRB در ماه گذشته ارائه کرده است. NLRB از آمازون در تلاش برای بازگرداندن یک کارمند اخراج شده در انبار استیتن آیلند شکایت کرده است.

آمازون در بیانیه‌ای روز جمعه نامه‌ای از فدراسیون ملی خرده‌فروشی ارسال کرد که روز جمعه به قانون‌گذاران ارسال شد و از آن خواست تا پرونده NLRB علیه این شرکت را بررسی کند. در این نامه آمده است: «به نظر می رسد این شکایت تلاشی آشکار برای تأثیرگذاری بر نتیجه انتخابات آینده است». آمازون قبلاً در تلاش‌های لابی با NRF شریک شده است.

آمازون همچنین به یک پست وبلاگی توسط اتاق بازرگانی ایالات متحده در مورد این شکایت اشاره می کند که اقدامات NLRB را “دیوانه” و “زمان کنجکاو” توصیف می کند.

سی ام لوئیس، سردبیر خبرنامه غیرانتفاعی Strikewave، توییت ها آمازون “راهی برای استیناف دارد که به دادگاه عالی می رود” که می تواند انتخابات را باطل کند و “یک سابقه قانونی فاجعه بار ایجاد کند.”

شارلوت گاردن، دانشیار حقوق در دانشگاه سیاتل که در زمینه قانون کار متخصص است، به brooztechnology گفت که پس از تایید NLRB پیروزی اتحادیه در استاتن آیلند، آمازون موظف است قانونی به میز مذاکره بیاید و با حسن نیت وارد بازار شود.

گاردن گفت: «اما تحریم‌ها برای شرکت‌هایی که به تعهدات خود عمل نمی‌کنند بسیار ضعیف است و آمازون انگیزه خواهد داشت تا آنجا که ممکن است کارها را انجام دهد.»

گاردن افزود: «این بدان معناست که انعقاد قرارداد احتمالاً به توانایی خود کارگران برای اعمال قدرت جمعی خود، همراه با حمایتی که از جامعه دریافت می‌کنند، خلاصه می‌شود. در این راستا، آمازون به عنوان یک کارفرمای مترقی و رده بالا شناخته می شود و امتناع از کار واقعی برای یک قرارداد نشان می دهد که چگونه این شرکت نتوانسته است این ایده آل را برآورده کند.

آمازون، که 1.1 میلیون نفر در ایالات متحده استخدام می کند، سخت با اینرسی اتحادیه می جنگد. این شرکت جلسات اجباری برگزار کرد و یک وب سایت ضد اتحادیه راه اندازی کرد، از جمله تاکتیک های دیگر. CNBC گزارش داد که آمازون یک شرکت بانفوذ نظرسنجی دموکرات را استخدام کرده است.

آمازون همچنین با تلاش‌های سندیکایی جداگانه در انباری در بسمر، آلاباما مواجه است. رای آلاباما دومین تلاش برای اتحاد در تاسیسات بسمر است.

درخواست برای برگزاری دومین انتخابات پس از آن مطرح شد که NLRB اعلام کرد که آمازون “با ایجاد نوعی بی نظمی در روند انتخابات مانع از انتخاب آزادانه و منطقی کارمندان می شود”. NLRB گفت یک صندوق پستی در مقابل ورودی اصلی آمازون نصب شده بود و کارمندان به اشتباه در مورد حمایتشان از اتحادیه در جلسات اجباری مصاحبه شده بودند.

در ماه اوت، یک افسر استماع NLRB حکم داد که آمازون فراتر از دستورالعمل‌های قابل قبول رفته است و کارگران انبار Bessemer را به طور غیرقابل توجیهی برای ادغام انبار تحت فشار قرار داده است. این مقام مسئول در گزارشی توصیه کرد که انتخابات تکرار شود.

مارگارت اومارا، مورخ، نویسنده و استاد دانشگاه واشنگتن که در تاریخ فناوری و سیاست تخصص دارد، به brooztechnology گفت که آمازون به دنبال کاهش گردش مالی، افزایش کارایی و توقف طرح های اتحادیه با افزایش پرداخت و افزایش مزایا است.

اومارا گفت: “اما استاتن آیلند نشان می دهد که پرداخت 18 دلار در ساعت ممکن است برای جبران محل کار ساخته شده برای کارایی و تحویل سریع به مشتریان، به قیمت سلامت و ایمنی برخی از کارگران کافی نباشد.”

اومارا گفت که کل صنعت فناوری ممکن است تحت تأثیر رویدادهای این هفته قرار گیرد.

او توضیح داد: «صنعت در عصری که قدرت اتحادیه‌های کارگری رو به زوال است و قوانین کار به نفع قوانین و مقررات دوست‌دار کارفرما در هر دو سطح ایالتی و فدرال تضعیف می‌شود، به بلوغ رسیده است». اتکا به نیروی کار ارزان بدون اتحادیه در حال حاضر در مدل‌های کسب‌وکار انواع مختلف شرکت‌های فناوری، اعم از شرکت‌های اشتراک‌گذاری وسایل نقلیه یا تولیدکنندگان سخت‌افزار یا خرده‌فروشی‌های الکترونیکی مانند آمازون، تعبیه شده است.