• خانه
  • اخبار
  • آمازون “کلینیک آمازون” را راه اندازی کرد، یک سرویس سلامت مجازی که برای درمان انواع بیماری ها طراحی شده است

آمازون “کلینیک آمازون” را راه اندازی کرد، یک سرویس سلامت مجازی که برای درمان انواع بیماری ها طراحی شده است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
آمازون "کلینیک آمازون" را راه اندازی کرد، یک سرویس سلامت مجازی که برای درمان انواع بیماری ها طراحی شده است

آمازون "کلینیک آمازون" را راه اندازی کرد، یک سرویس سلامت مجازی که برای درمان انواع بیماری ها طراحی شده است
(تصویر در آمازون)

آمازون در حال تلاش برای خدمات بهداشتی دیگری است.

غول فناوری سیاتل روز سه‌شنبه اعلام کرد که «Amazon Clinic» را راه‌اندازی می‌کند، یک پلتفرم مراقبت مجازی جدید که از تعامل مبتنی بر پیام برای ارتباط مشتریان با ارائه‌دهندگان خدمات بهداشتی از راه دور شخص ثالث استفاده می‌کند. هدف این است که یک راه راحت برای جستجوی درمان برای بیش از 20 بیماری رایج از جمله آلرژی های فصلی، آکنه، میگرن و موارد دیگر ارائه شود.

ما بر این باوریم که بهبود تعامل گاه به گاه و مداوم برای بهبود چشمگیر مراقبت ضروری است. دکتر Nworah Ayogu، افسر ارشد پزشکی و مدیر کل کلینیک آمازون، در یک پست وبلاگ گفت: ما همچنین معتقدیم که مشتریان باید آژانسی داشته باشند تا بهترین را برای آنها انتخاب کنند.

راه‌اندازی کلینیک آمازون تنها چند ماه پس از آن صورت می‌گیرد که آمازون اعلام کرد که ارائه خدمات مراقبت‌های بهداشتی اولیه Amazon Care خود را در پایان سال جاری پس از تشخیص اینکه راه‌حل بلندمدت مناسبی برای مشتریان سازمانی نیست، متوقف می‌کند. این سرویس ترکیبی از خدمات مراقبت های اولیه مجازی و خانگی و مراقبت های فوری بود، بدون کلینیک فیزیکی یا مکان فیزیکی. در سال 2019 به عنوان یک برنامه آزمایشی برای کارمندان در منطقه سیاتل، جایی که مقر آمازون است، راه اندازی شد. سال گذشته، آن را به کارکنان غیر آمازون در سراسر کشور گسترش داد.

آمازون کلینیک جدا از One Medical، شرکت مراقبت های اولیه عمومی است که آمازون قصد دارد آن را به مبلغ 3.9 میلیارد دلار خریداری کند که سومین خرید بزرگ آن تا به امروز است.

بیماران کلینیک که از طریق آمازون کلینیک به دنبال مراقبت هستند، در Amazon.com یا در برنامه آمازون با انتخاب ایالت خود و سپس انتخاب ارائه دهنده ترجیحی شروع می شوند. آمازون می‌گوید این فروشندگان «ارزیابی‌های دقیق کیفیت بالینی و تجربه مشتری» را توسط تیم رهبری بالینی شرکت انجام داده‌اند.

پس از یک مشاوره مبتنی بر پیام، پزشک یک طرح درمانی شخصی را از طریق پورتال کلینیک آمازون ارسال می کند، که آمازون می گوید به سیاست های سختگیرانه حفظ حریم خصوصی مشتری پایبند است و با HIPAA و سایر قوانین و مقررات قابل اجرا مطابقت دارد.

هزینه مشاوره متفاوت خواهد بود و قیمت ها توسط ارائه دهندگان تعیین می شود، نه توسط کلینیک آمازون. ما برای جزئیات بیشتر در مورد نحوه درآمدزایی آمازون از کلینیک آمازون با آمازون تماس گرفتیم و پس از شنیدن پاسخ به روز رسانی خواهیم کرد.

این سرویس ابتدا در 32 ایالت فعالیت خواهد کرد و هنوز بیمه نمی پذیرد. مشتریان می توانند برای هر گونه نیاز به نسخه مربوط به درمان، داروخانه ای را انتخاب کنند. پیام های پیگیری تا دو هفته پس از مشاوره اولیه ادامه خواهد داشت.

آمازون انواع بیماری‌های احتمالی قابل درمان توسط کلینیک آمازون را فهرست می‌کند: آکنه، مکمل‌های آسم، کنترل بارداری، زخم‌های شانکر، ورم ملتحمه، شوره سر، اگزما، اختلال نعوظ، رشد مژه، تبخال تناسلی، بیماری رفلاکس معده به مری (GERD)، مکمل‌ها چربی خون، مکمل های فشار خون، مکمل های کم کاری تیروئید، طاسی با الگوی مردانه، میگرن، دریازدگی، روزاسه، آلرژی های فصلی، سینوزیت، ترک سیگار، عفونت های دستگاه ادراری (UTIs) و عفونت های قارچی.

آمازون در چند سال گذشته سرمایه گذاری زیادی در بخش مراقبت های بهداشتی انجام داده است. این شرکت خدمات داروسازی آمازون خود را در نوامبر 2020 راه اندازی کرد، پس از خرید شرکت نسخه نویسی پستی PillPack به قیمت 753 میلیون دلار در سال 2018.

آیوگو همچنین مدیر ارشد پزشکی داروخانه آمازون است.

تعداد زیادی بازیگر دیگر در صنعت بهداشت از راه دور وجود دارد. استارت‌آپ بهداشت از راه دور سیاتل 98point6 در سال 2015 راه اندازی شد تا ارتباط با یک پزشک را «به سادگی ارسال پیامک یا انجام جستجوی آنلاین» انجام دهد. این شرکت در ماه سپتامبر اعلام کرد که مجوز پلتفرم ارائه مراقبت مجازی خود را در قراردادی با سیستم سلامت MultiCare مستقر در تاکوما دریافت کرده است، زیرا بیش از 20 میلیون دلار در یک اسکناس قابل تبدیل به منظور تأمین بودجه توسعه جمع آوری کرده است.