• خانه
  • اخبار
  • آمازون “کارگزاران اسکن جعلی” را با اتهامات کلاهبرداری و کلاهبرداری هدف قرار می دهد

آمازون “کارگزاران اسکن جعلی” را با اتهامات کلاهبرداری و کلاهبرداری هدف قرار می دهد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
آمازون "کارگزاران اسکن جعلی" را با اتهامات کلاهبرداری و کلاهبرداری هدف قرار می دهد

شکایت آمازون به شواهدی اشاره می کند، از جمله این ویدیوی Rebatest، که ادعا می کند “گزارش های آزمایشی” محصول سایت در واقع بررسی های نادرست است.

آمازون به دنبال بستن دو سایت است که ادعا می‌کند با ارائه پول و سایر مشوق‌ها، مانند محصولات رایگان، به افرادی که آنها را نوشته‌اند، تعداد زیادی از بررسی‌های جعلی و گمراه‌کننده محصولات را واسطه کرده‌اند.

این شرکت صبح روز سه شنبه علیه شرکت Rebatest شکایت کرد. و AppSally در درخواست تجدید نظر جداگانه به دادگاه عالی سیاتل کینگ. به گفته این شرکت، در مجموع، این دو سایت ادعا می کنند که بیش از 900000 عضو دارند که مایل به نوشتن نقدهای جعلی هستند که این امر برخلاف سیاست های آمازون است.

دارمش مهتا، نایب رئیس بخش اعتماد مشتریان و پشتیبانی شرکای جهانی آمازون، در بیانیه‌ای مطبوعاتی گفت: «کارگزاران تقلبی با گمراه کردن مصرف‌کنندگان ناشناس و ایجاد مزیت رقابتی ناعادلانه که به شرکای فروش ما آسیب می‌زند، تلاش می‌کنند برنده شوند. “ما می دانیم که نقدهایی که برای مشتریان ما قابل اعتماد هستند چقدر ارزشمند هستند. به همین دلیل است که ما این کلاهبرداران را پاسخگو می‌دانیم.»

این شکایت ها کمپین حقوقی خود را با قدمت نزدیک به هفت سال ادامه می دهد. آمازون اولین شکایت تقلبی خود را در آوریل 2015 ارائه کرد.

در سال‌های پس از آن، آمازون می‌گوید که ده‌ها حکم را علیه کارگزاران جعلی برای بررسی به دست آورده است. به عنوان مثال، این شرکت به شکایت اخیر علیه سایت هایی در آلمان و بریتانیا اشاره کرد که در اواخر سال 2021 تعطیل شدند.

آمازون می گوید که بیش از 10000 کارمند دارد که روی کلاهبرداری و سوء استفاده از جمله بررسی های جعلی کار می کنند. همچنین از یادگیری ماشینی برای کمک به شناسایی، پیشگیری و حذف بازخورد نادرست استفاده می کند. این شرکت می گوید بیش از 200 میلیون بررسی جعلی ادعا شده را در سال 2020 قبل از اینکه توسط مشتریان مشاهده شود، مسدود کرده است.

آمازون نیز با تشکیل و انتشار دادخواست در کمپین روابط عمومی شرکت دارد. این شکایت ها ادعا می کنند که بررسی های جعلی “شهرت آمازون را تهدید می کند و اعتماد مصرف کننده را تضعیف می کند.”

هر دو شکایت به عنوان مثال به مقاله ای در ژوئن 2021 وال استریت ژورنال اشاره می کنند: “بررسی های جعلی و رتبه بندی های متورم هنوز برای آمازون مشکل است.”

دو روز پس از انتشار مقاله، در شکایت آمده است: “آمازون اولین تحقیق کنگره خود را از سناتور راجر ویکر، عضو کمیته تجارت سنا، در مورد کار آمازون برای اطمینان از معتبر بودن بررسی ها و معتبر بودن بررسی ها دریافت کرد. مورد سوء استفاده در آمازون قرار گرفت. فروشگاه ها که در مقاله ای در وال استریت ژورنال به تفصیل شرح داده شده اند، گسترده هستند.