• خانه
  • اخبار
  • آمازون پس از مخالفت اتحادیه ها و سایرین از هاب هوایی منطقه ای نیوجرسی خارج می شود

آمازون پس از مخالفت اتحادیه ها و سایرین از هاب هوایی منطقه ای نیوجرسی خارج می شود

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
آمازون پس از مخالفت اتحادیه ها و سایرین از هاب هوایی منطقه ای نیوجرسی خارج می شود

آمازون پس از مخالفت اتحادیه ها و سایرین از هاب هوایی منطقه ای نیوجرسی خارج می شود
(عکس فایل brooztechnology/کوین لیزوتا)

تلاش‌های آمازون برای گسترش به منطقه نیویورک دوباره خنثی شد، زیرا این غول فناوری از طرح‌های ایجاد یک مرکز بار در فرودگاه بین‌المللی لیبرتی نیوآرک در نیوجرسی عقب نشینی کرد.

نیویورک تایمز روز پنجشنبه گزارش داد که مشارکت آمازون در این پروژه با مخالفت گروه های کارگری و اجتماعی مواجه شده است.

آمازون در طول جست‌وجوی بسیار تبلیغاتی خود برای محل دفتر مرکزی دوم در سال 2019، طرح‌های ایجاد یک دفتر 25000 نفری در نیویورک را کنار گذاشت و مقامات منتخب و رهبران جامعه را که مخالف این قرارداد بودند، مقصر دانست.

بنا به گزارش تایمز، مرکز نیوآرک به اجاره ای 20 ساله به ارزش صدها میلیون دلار وابسته بود. آمازون تخمین زده است که این پروژه بیش از 1000 شغل ایجاد می کند.

کارشناسان صنعت به تایمز گفتند که این مکان برای نیازهای تحویل بسته آمازون در شمال شرقی، که اکنون با امکانات فرودگاهی در نزدیکی آلن‌تاون، پ. هارتفورد، کانکتیکات؛ و بالتیمور

هانتلی لارنس، مدیر عملیاتی اداره بندر نیویورک و نیوجرسی، در بیانیه ای گفت که آمازون و اداره بندر طی سال گذشته با حسن نیت مذاکره کرده اند.

لارنس گفت: متأسفانه اداره بندر و آمازون نتوانسته‌اند در مورد شرایط اجاره نهایی به توافق برسند و متقابلاً به این نتیجه رسیده‌اند که مذاکرات بیشتر مسائل باقی‌مانده را حل نخواهد کرد.

تایمز گزارش داد که گروه‌های مدافع و اتحادیه‌های درگیر خواستار مجموعه‌ای از امتیازات از آمازون هستند که شامل توافق‌نامه‌های کار و معیار انتشار صفر در این مرکز می‌شود. آمازون در برابر تلاش های اتحادیه کارگری در تاسیسات انبار خود مقاومت کرده و در یک رای اتحادیه کارگری در استیتن آیلند نیویورک در ماه آوریل شکست خورده است.

آمازون در بیانیه‌ای به brooztechnology اعلام کرد که از عدم دستیابی به توافق با اداره بندر ناامید شده است.

ماریا بوشتی، سخنگوی آمازون گفت: با وجود این نتیجه، ما برای روابط خود با اداره بندر ارزش قائل هستیم و به حضور قوی خود در نیوجرسی افتخار می کنیم و مشتاقانه منتظر ادامه سرمایه گذاری در این ایالت هستیم.