• خانه
  • اخبار
  • آمازون و واشنگتن AG در مورد اعلامیه های بررسی سوابق جنایی برای رانندگان فلکس به توافق رسیدند

آمازون و واشنگتن AG در مورد اعلامیه های بررسی سوابق جنایی برای رانندگان فلکس به توافق رسیدند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
آمازون و واشنگتن AG در مورد اعلامیه های بررسی سوابق جنایی برای رانندگان فلکس به توافق رسیدند

آمازون و واشنگتن AG در مورد اعلامیه های بررسی سوابق جنایی برای رانندگان فلکس به توافق رسیدند
عکس فایل brooztechnology

پرونده جدید دادگاه نشان می‌دهد که آمازون تغییرات داوطلبانه‌ای را در درخواست خود برای درایورهای تحویل فلکس در انطباق با قانون ایالت واشنگتن ایجاد کرده است که به منظور فراهم کردن زمینه بازی برابر برای متقاضیان کار با سوابق کیفری طراحی شده است.

طبق پرونده 17 نوامبر دستیار AG Marsha Chien در دادگاه عالی کینگ کانتی در سیاتل، این تغییرات تحقیقاتی را که دفتر دادستان کل ایالت واشنگتن باب فرگوسن در مارس 2020 آغاز کرد، حل می کند.

این تحقیقات بر روی انطباق آمازون با قانون فرصت‌های منصفانه ایالت واشنگتن متمرکز بود، که شرکت‌ها را از ذکر سوابق مجرمانه در آگهی‌های شغلی و فرم‌های درخواست، قبل از تعیین اینکه متقاضیان شغلی واجد شرایط برای یک نقش خاص هستند، باز می‌دارد.

بر اساس این پرونده، آمازون به اشتباه خود اعتراف نمی کند. این شرکت می‌گوید تا زمانی که فرآیند ثبت نام را تکمیل نکرده یا مشخص نکرده باشد که رانندگان فلکس واجد شرایط هستند، به دنبال اطلاعات سوابق جنایی در مورد رانندگان فلکس نبوده است.

با این حال، ایالت نمونه هایی را ذکر کرد، از جمله صفحه خوش آمدگویی در برنامه Flex که “توضیح می دهد که واجد شرایط بودن برای فرصت تحویل مشروط به گذراندن یک بررسی سوابق جنایی است.” ایالت می گوید اظهارات آمازون قبل از تعیین شایستگی پایه رانندگان فلکس آینده برای این نقش بیان شده است.

در این پرونده آمده است که آمازون همچنین واجد شرایط بودن به عنوان “کارفرمای” رانندگان فلکس را بر اساس قانون رد می کند. رانندگان فلکس که بسته ها را با وسایل نقلیه خود به آمازون تحویل می دهند توسط آمازون به عنوان پیمانکاران مستقل طبقه بندی می شوند.

با این وجود، به منظور حل و فصل تحقیقات، آمازون تغییراتی را در برنامه Flex ایجاد کرد که شامل حذف هر گونه الزام یا اشاره به نیاز به بررسی سوابق جنایی به عنوان بخشی از فرآیند ثبت نام برای یک احتمال بالقوه است. [Flex driver] قبل از جمع آوری اطلاعات لازم برای آمازون برای تعیین اینکه آیا فرد واجد شرایط دیگری برای فرصت تحویل است یا خیر.»

آمازون در رابطه با تشکیل پرونده قانونی که به عنوان “ضمانت توقف” شناخته می شود، 18714 دلار به واشنگتن AG پرداخت می کند که شامل 750 دلار جریمه می شود و هزینه های تحقیق در مورد پرونده و نظارت بر مطابقت را پوشش می دهد.

ما برای نظر دادن با آمازون تماس گرفتیم.

STATE OF WASHINGTON، شاکی، v. AMAZON.COM، INC. AND AMAZON LOGISTICS, Inc. توسط brooztechnology در Scribd