• خانه
  • اخبار
  • آمازون و مایکروسافت استفاده از عکس‌های فلیکر برای تشخیص چهره را تکذیب کردند زیرا محدودیت‌های قانون حفظ حریم خصوصی را رعایت می‌کنند.

آمازون و مایکروسافت استفاده از عکس‌های فلیکر برای تشخیص چهره را تکذیب کردند زیرا محدودیت‌های قانون حفظ حریم خصوصی را رعایت می‌کنند.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
آمازون و مایکروسافت استفاده از عکس‌های فلیکر برای تشخیص چهره را تکذیب کردند زیرا محدودیت‌های قانون حفظ حریم خصوصی را رعایت می‌کنند.

آمازون و مایکروسافت استفاده از عکس‌های فلیکر برای تشخیص چهره را تکذیب کردند زیرا محدودیت‌های قانون حفظ حریم خصوصی را رعایت می‌کنند.
نمودار نمونه ای که توسط IBM در سال 2019 منتشر شد، نشانگرهای بیومتریک موجود در مجموعه داده Diversity in Faces را نشان می دهد که با استفاده از تصاویر آپلود شده توسط کاربران فلیکر تحت مجوز Creative Commons جمع آوری شده است.

آمازون و مایکروسافت در مواجهه با دو شکایت قضایی اعتراف کرده‌اند که افرادی که روی فناوری‌های تشخیص چهره مربوطه خود کار می‌کنند، پایگاه داده عکس «تنوع در چهره‌ها» IBM – متشکل از 1 میلیون عکس آپلود شده توسط کاربران فلیکر – را دانلود کرده‌اند تا ببینند آیا تصاویر بهبود یافته و به هوش مصنوعی آنها کمک می‌کند یا خیر. الگوریتم ها

هر دو شرکت اصرار دارند که پاسخ منفی بوده است.

وکلای این شرکت ها در پرونده های جداگانه ای در دادگاه فدرال در سیاتل گفتند، محققان و سایرین در آمازون و مایکروسافت به طور مستقل در سال 2019 تشخیص دادند که پایگاه داده به دقت فناوری های تشخیص چهره آنها کمک نمی کند و تصمیم گرفتند از آن استفاده نکنند.

اما شاکیان، دو مرد منطقه شیکاگو که هزاران عکس را تحت مجوز Creative Commons در حساب‌های فلیکر خود آپلود کرده‌اند، می‌گویند که شواهد نشان می‌دهد که مایکروسافت و آمازون بدون اخطار و رضایت کتبی از تصاویر خود استفاده نادرست کرده‌اند و حقوق خود را تحت قانون حفظ حریم خصوصی اطلاعات بیومتریک ایلینویز نقض کرده‌اند.

و این همه آن چیزی نیست که آنها ادعا می کنند: این دعواها به دنبال وضعیت اقامه دعوا هستند، و پیشنهاد وکالت هزاران نفری که عکس هایشان بدون اطلاع آنها در پایگاه داده گنجانده شده است.

پیامدهای بزرگتر: این کت و شلوارها مجموعه ای از مسائل گسترده تری را که صنعت فناوری و جامعه با آن مواجه است، از جمله فقدان قانون ملی حفظ حریم خصوصی در ایالات متحده را نشان می دهد. معاوضه های ذاتی در توسعه مدل های دقیق هوش مصنوعی؛ و محو شدن خطوط قضایی به دلیل ظهور محاسبات ابری.

آمازون و مایکروسافت استدلال می کنند حتی اگر آنها از داده ها استفاده کرده باشند، مشمول قانون حفظ حریم خصوصی ایلینوی نیستند زیرا شواهد نشان نمی دهد که داده ها بارگیری و در سرورهای این ایالت ذخیره شده است.

شاکیان مخالفت می کنند که به هر حال قانون اعمال می شود زیرا آنها در ایالت زندگی می کنند.

هزینه های جدید: هر دو شکایت در ژوئیه 2020 در دادگاه منطقه ای ایالات متحده در سیاتل ثبت شد، اما آخرین پرونده ها چین و چروک های جدیدی را اضافه کردند که تا حدی بر اساس شهادت و اسنادی است که شرکت ها در کشف آن ها تحویل داده اند.

وکلای شاکیان، استفان ونس و تیم جانسیک از تینلی پارک، ایلینوی، هفته گذشته در دو پرونده ادعا کردند که افرادی که برای آمازون و مایکروسافت کار می‌کنند، بیشتر از آنچه این دو شرکت در ابتدا اعتراف کرده بودند، با پایگاه‌های داده کار می‌کنند.

شاکیان می گویند که محققان خدمات وب آمازون “از داده های بیومتریک” به دست آمده از عکس ها استفاده گسترده ای کرده اند و استدلال می کنند که استدلال های شرکت “بر یک نسخه تحریف شده از سوابق واقعی است.”

آنها ادعا می کنند که استفاده مایکروسافت از پایگاه داده “قابل توجه است”، “شامل، اما نه محدود به، استفاده از ابرداده موجود در مجموعه داده، دانلود تمام 1 میلیون عکس مرتبط با آن، اجرای فناوری تشخیص چهره در زیرمجموعه ای از آن چهره ها و استفاده احتمالی آن را برای ارزیابی سیستم تشخیص چهره دیگری که می خواست به دست آورد.

آمازون و مایکروسافت استفاده از عکس‌های فلیکر برای تشخیص چهره را تکذیب کردند زیرا محدودیت‌های قانون حفظ حریم خصوصی را رعایت می‌کنند.
نمونه هایی از اصلاحات در اسناد اخیر دادگاه، مانند این مورد در مورد فناوری شناسایی آمازون.

اما از قضا، مایکروسافت و آمازون قضات پرونده را متقاعد کرده‌اند که درجه حریم خصوصی خود را به آنها اعطا کنند. نسخه‌های عمومی آخرین اسناد دادگاه احکامی را که ظاهراً برای جلوگیری از علنی شدن اسرار شرکت‌ها توسط شاکیان جمع‌آوری شده بود، اصلاح می‌کرد.

حریم خصوصی در مقابل دقت: مواردی که علیه آمازون و مایکروسافت و اقدامات مرتبط علیه IBM در ایلینوی و گوگل در کالیفرنیا وجود دارد، مبادله بین حریم خصوصی و دقت در توسعه مدل‌های هوش مصنوعی تشنه داده را نشان می‌دهد.

IBM در ابتدا پایگاه داده Diversity in Faces را در ژانویه 2019 با هدف اعلام شده عادلانه تر کردن هوش مصنوعی و منصفانه تر کردن جنسیت و رنگ پوست راه اندازی کرد.

ما معتقدیم که با استخراج و اجرای این حاشیه‌نویسی‌های طرح‌های کدگذاری چهره بر روی مجموعه داده بزرگی از ۱ میلیون تصویر چهره، کاوش در تنوع و پوشش داده‌ها برای سیستم‌های تشخیص چهره هوش مصنوعی را تسریع می‌کنیم تا منصفانه‌تر و دقیق‌تر ارائه کنیم. سیستم‌های هوش مصنوعی، این شرکت در آن زمان گفت.

چالش‌های بزرگ‌تر در تشخیص چهره از آن زمان باعث شده شرکت‌های این صنعت عقب‌نشینی کنند.

  • پس از افشای سوگیری و عدم دقت، IBM فناوری تشخیص چهره همه منظوره خود را در سال 2020 کنار گذاشت.
  • هر دو آمازون و مایکروسافت متعاقباً فروش ابزارهای تشخیص چهره خود را به مجریان قانون متوقف کردند.
  • در اطلاعیه اخیر، مایکروسافت پا را فراتر گذاشت و قول داد محدودیت‌ها و کنترل‌های جدیدی برای استفاده از تشخیص چهره به عنوان بخشی از مجموعه گسترده‌تری از اصول هوش مصنوعی قرار دهد.

IBM به The Verge گفت که فقط تصاویر در دسترس عموم در پایگاه داده گنجانده شده است، که فقط برای محققان تایید شده در دسترس است و به گفته این شرکت، امکان انصراف افراد از مجموعه داده ها وجود دارد.

بر اساس اسناد دادگاه، ناهماهنگی در عکس ها یکی از دلایلی است که پایگاه داده برای محققان مایکروسافت و آمازون مفید نبوده است، زیرا افراد به جهات مختلف نگاه می کنند و از فواصل و زوایای مختلف عکس می گیرند.

فقدان قانون ملی حفظ حریم خصوصی: پرونده‌های قضایی میزان دسترسی قانون حفظ حریم خصوصی یک ایالت را آزمایش می‌کنند و پیچیدگی‌های ایجاد شده توسط قوانین متعدد ایالتی را نشان می‌دهند که در غیاب قانون حفظ حریم خصوصی ملی به وجود آمده‌اند.

قانون شفافیت و کنترل حریم خصوصی، یک لایحه ملی حفظ حریم خصوصی که سال گذشته توسط نماینده ایالات متحده، سوزان دلبین، از D-Wa. ارائه شد، به دنبال اجتناب از آنچه دلباین “موزاییک” قوانین حریم خصوصی ایالتی نامید.

آمازون و مایکروسافت استفاده از عکس‌های فلیکر برای تشخیص چهره را تکذیب کردند زیرا محدودیت‌های قانون حفظ حریم خصوصی را رعایت می‌کنند.
سوزان دلبین، نماینده ایالات متحده، قوانین ملی حفظ حریم خصوصی را معرفی کرده است. (عکس فایل brooztechnology/Todd Bishop)

با این حال، این لایحه نتوانست به مسئله مهم تشخیص چهره رسیدگی کند. دلبن، یکی از مدیران سابق مایکروسافت، در آن زمان گفت که امیدوار است این قانون شانس بیشتری برای تصویب به عنوان یک قانون مهم حفظ حریم خصوصی داشته باشد و مسائل پیچیده‌تری را برای آینده حفظ کند. قانون به هر حال متوقف شد.

مایکروسافت و آمازون از جمله شرکت هایی هستند که خواستار قوانین ملی حفظ حریم خصوصی برای ارائه مجموعه ای از قوانین ثابت در سراسر کشور شده اند.

اگرچه عکس‌ها تحت مجوز Creative Commons آپلود شده‌اند، وکلای شاکیان می‌گویند که از نسخه‌هایی از مجوز استفاده کرده‌اند که استفاده تجاری را ممنوع می‌کند و نیاز به ذکر منبع تصاویر دارد.

صلاحیت قانونی در عصر ابر: در پرونده های دادگاه، مایکروسافت می گوید که یک پیمانکار و کارآموز شرکت، مجموعه داده های IBM “DiF” را از مکان هایی در ایالت واشنگتن و نیویورک دانلود کرده است، “به سرعت تصمیم گرفت که برای اهداف تحقیقاتی مایکروسافت بی فایده است، و بنابراین از آن استفاده نکرد – بیهوده.”

این شرکت تصدیق می‌کند که اگر توسط پیمانکار یا کارآموز در OneDrive آپلود شود، می‌توان بخشی از پایگاه داده رمزگذاری شده فرضی را در یک مرکز داده در شیکاگو ذخیره کرد. با این حال، این شرکت می‌گوید که «هیچ دلیلی برای این باور ندارد که مجموعه داده‌های DiF هرگز در OneDrive ذخیره شده است».

حتی اگر بخشی از پایگاه داده در ایلینویز ذخیره شده باشد، شرکت استدلال می‌کند که مقررات مربوطه قانون حفظ حریم خصوصی ایالت «فقط بر کسب داده‌ها از طریق رفتار اصولاً و اساساً در ایلینوی نظارت می‌کند، نه ذخیره‌سازی رمزگذاری شده داده‌های تکه تکه‌شده پس از کسب، بدون ایجاد ایجاد». صلاحیت قانونی به گفته وی.

دفاع آمازون در این مورد واضح‌تر است و می‌گوید پایگاه داده توسط محققان در ایالت واشنگتن و جورجیا دانلود شده و در خدمات وب آمازون در منطقه غربی ایالات متحده در اورگان بارگذاری شده است.

وکلای شاکیان با هر دو شرکت در این مورد موافق نبودند، و به استناد حکم دادگاه تجدیدنظر ناحیه نهم در پرونده جداگانه‌ای علیه فیس‌بوک که در آن دادگاه تجدیدنظر آن را «معقول استنباط» خواند که قانونگذار ایلینوی می‌خواست این قانون برای ساکنان ایلینویز اعمال شود. “حتی اگر برخی از فعالیت های مرتبط در خارج از ایالت انجام شود.”

سرنوشت دعاوی ممکن است به دیدگاه دادگاه در مورد صلاحیت قانونی بستگی داشته باشد. درخواست‌های جداگانه‌ای برای قضاوت خلاصه توسط مایکروسافت و آمازون اکنون نزد قاضی ناحیه ایالات متحده، جیمز روبارت در سیاتل در حال بررسی است.