• خانه
  • اخبار
  • آمازون و اپل متهم به توطئه برای محدود کردن رقابت با افزایش قیمت آیفون و آیپد هستند

آمازون و اپل متهم به توطئه برای محدود کردن رقابت با افزایش قیمت آیفون و آیپد هستند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
آمازون و اپل متهم به توطئه برای محدود کردن رقابت با افزایش قیمت آیفون و آیپد هستند

لوگوی اپل و آمازون

یک دادخواست جدید ادعا می کند که توافق بین آمازون و اپل، که ظاهراً با هدف سرکوب جعل کنندگان است، رقابت را به طور غیرقانونی محدود کرده و قیمت آیفون، آی پد و سایر دستگاه های اپل را در بازار آنلاین آمازون افزایش می دهد.

طرح دعوای دسته جمعی پیشنهادی که روز چهارشنبه در دادگاه فدرال سیاتل ارائه شد، بر اساس تحقیقات ضد انحصار ایتالیایی در مورد حل و فصل است.

اپل و آمازون در گذشته این اتهامات را رد کرده اند. جریمه اولیه 225 میلیون دلاری علیه آنها در ایتالیا توسط دادگاه اداری لغو شد.

طبق این دادخواست، این پیمان که در سال 2018 امضا شد، تعداد نمایندگی‌های فروش اپل در آمازون را از بیش از 600 به تقریباً هفت کاهش داد. آمازون تخفیف های عمده فروشی را تا 10 درصد از اپل دریافت کرد، در حالی که در این پرونده ادعا می شود که “برای توزیع آنها بدون تقریباً همه رقبای این پلتفرم، یک صفحه تمیز دریافت می کند.”

چه چیزی در آن برای اپل بود؟ در این شکایت ادعا شده است که این معامله “احتمال خرید مشتریان اپل از فروشگاه آنلاین خود اپل را افزایش داده است.”

این لباس از مجموعه‌ای از نمودارها، از جمله این نمودار، برای نشان دادن تأثیر بر قیمت دستگاه‌های اپل استفاده می‌کند، اما همه تخفیف‌های موجود را حذف می‌کند.

آمازون و اپل متهم به توطئه برای محدود کردن رقابت با افزایش قیمت آیفون و آیپد هستند

در این دعوا آمده است: «بنابراین، این توافق به طور موثر شرایط رقابتی در پلت فرم آمازون را معکوس کرد. در حالی که فروشندگان شخص ثالث قبلاً بر فروش آیفون و آیپد در بازار آمازون تسلط داشتند، این توافقنامه این تهدید رقابتی را از بین می برد و فروش آن بازار را به آمازون هدایت می کند.

اپل و آمازون به درخواست برای اظهار نظر در مورد شکایت جدید پاسخ ندادند. این شکایت از طرف استیون فلوید، ساکن ویلیام اسپورت، پنسیلوانیا، توسط شرکت حقوقی حقوق مصرف کنندگان سیاتل هاگنس برمن تنظیم شده است.