منو سایت

  • خانه
  • اخبار
  • آمازون همچنان بر بازار خدمات ابری تسلط خواهد داشت

آمازون همچنان بر بازار خدمات ابری تسلط خواهد داشت

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
آمازون همچنان بر بازار خدمات ابری تسلط خواهد داشت

گزارش های اخیر نشان می دهد که آمازون همچنان بزرگترین ارائه دهنده خدمات ابری است. البته مایکروسافت نیز در این فرآیند سعی دارد به آمازون نزدیک شود.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و فناوری تکنا، گزارش های اخیر درباره درآمدهای مالی سه شرکت بزرگ خدمات ابری مانند آمازون، مایکروسافت و گوگل نشان می دهد که آمازون همچنان بر بازار تسلط دارد. طبق تحقیقات Synergy، ارزش بازار خدمات ابری اکنون با 34 درصد افزایش به 53 میلیارد دلار رسیده است. اگرچه آمازون رتبه اول را در جهان دارد، مایکروسافت اخیراً توانسته است تا حد ممکن به آمازون نزدیک شود.

در طول سال ها، آمازون بیش از یک سوم بازار خدمات ابری را با درصد ثابتی از سهم بازار این شرکت در اختیار داشته است. اما سهم مایکروسافت به طور پیوسته در حال رشد است و این شرکت در حال حاضر موفق شده درآمد خود را از این بازار در سه ماه قبل نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود 20 درصد افزایش دهد. در همین حال، گوگل در تلاش است تا سهم بیشتری از بازار را به دست آورد. این شرکت همچنین 10 درصد از بازار خدمات ابری را در اختیار دارد. با این حال، آمازون همچنان در سطح بالاتری نسبت به دو رقیب خود قرار دارد. سایر آمارهای منتشر شده توسط Canalys این موضوع را تایید می کند.

درآمد آمازون از این بازار طی سه ماه گذشته حدود 17.67 میلیارد دلار بوده است. سهم مایکروسافت 11.6 میلیارد دلار و درآمد گوگل 5.3 میلیارد دلار تعیین شده است.