• خانه
  • اخبار
  • آمازون مکان پیکاپ تازه خود در سیاتل را می بندد و عصر جدیدی را در خرید مواد غذایی آغاز می کند.

آمازون مکان پیکاپ تازه خود در سیاتل را می بندد و عصر جدیدی را در خرید مواد غذایی آغاز می کند.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
آمازون مکان پیکاپ تازه خود در سیاتل را می بندد و عصر جدیدی را در خرید مواد غذایی آغاز می کند.

آمازون مکان پیکاپ تازه خود در سیاتل را می بندد و عصر جدیدی را در خرید مواد غذایی آغاز می کند.
پیکاپ تازه آمازون در محله بالارد سیاتل. (عکس فایل brooztechnology/کوین لیزوتا)

آمازون در حال بستن یک مکان پیکاپ تازه آمازون در محله بالارد سیاتل است که نشان دهنده حرکت دیگری از سوی غول فناوری برای عقب نشینی از عملیات آجر و ملات است.

برخی از کاربران یکی از گروه‌های فیس‌بوک محله گفتند که کارمندان آن محل به آنها گفته‌اند که در حال بسته شدن است و آمازون روز چهارشنبه به brooztechnology تأیید کرد که آخرین روز آن 31 ژانویه خواهد بود.

این مرکز در خیابان 15 5100. NW برای اولین بار در می 2017 افتتاح شد و به عنوان یک سرویس تحویل خواربار در فروشگاه برای اعضای آمازون پرایم و همچنین مکانی برای تحویل بسته‌های برگشتی عمل می‌کند.

آمازون در بیانیه‌ای اعلام کرد که تعطیلی‌ها به شرکت اجازه می‌دهد تا “تمرکز بیشتری بر سایر فروشگاه‌های مواد غذایی آمازون Fresh در نزدیکی خود داشته باشد” و مشتریان در آن منطقه می‌توانند از تحویل آنلاین آمازون Fresh یا تحویل گرفتن در فروشگاه دیگری استفاده کنند. بازگشت ممکن است در مکان های دیگر قفل آمازون باقی بماند.

این شرکت گفت به همه کارکنان آسیب دیده “فرصت هایی در مکان های نزدیک آمازون ارائه شده است.”

آمازون مکان پیکاپ تازه خود در سیاتل را می بندد و عصر جدیدی را در خرید مواد غذایی آغاز می کند.
(عکس فایل brooztechnology/کوین لیزوتا)

این سایت فقط وانت یکی از تنها دو سایت در ایالات متحده بود. مکان دیگر، در محله SoDo سیاتل در مرکز استارباکس، باز است.

اسناد برنامه ریزی برای تاسیسات جدید اولین بار توسط brooztechnology در تابستان 2016 با نام مرموز “Project X” کشف شد. تیم پروژه که در محل یک رستوران چینی سابق توسعه یافته بود، آن را “مدل جدیدی از خرید مواد غذایی” نامید.

زمانی که یک سال بعد افتتاح شد، هجوم گسترده‌تر آمازون به خرده‌فروشی فیزیکی به خوبی در حال انجام بود و مکان‌های Amazon Books در سراسر کشور افتتاح شد.

brooztechnology این مرکز را در می 2017 آزمایش کرد و مواد غذایی را به صورت آنلاین سفارش داد و سپس برای تحویل گرفتن آنها به یک پارکینگ در جلو رفت.

در طول سال‌ها، آمازون تازه پیکاپ با تعدادی از خدمات پیکاپ کلیک و رفتن در خواربارفروشی‌های سنتی مانند فرد مایر رقابت کرده است. این روند در طول همه‌گیری COVID-19 شتاب گرفت زیرا مردم به خرید آنلاین و راه‌های اجتناب از فروشگاه‌های شلوغ روی آوردند.

آمازون مکان پیکاپ تازه خود در سیاتل را می بندد و عصر جدیدی را در خرید مواد غذایی آغاز می کند.
مواد غذایی در یک وسیله نقلیه در آمازون Fresh Pickup در محله بالارد سیاتل بارگیری می شود. (عکس فایل brooztechnology/کوین لیزوتا)

اما در مارس 2022، جاه‌طلبی‌های آمازون تغییر شگفت‌آوری پیدا کرد، زمانی که این شرکت اعلام کرد که 68 فروشگاه آجر و ملات، از جمله تمام فروشگاه‌های آمازون، کتاب‌ها و پاپ‌آپ‌های 4 ستاره‌اش را برای همیشه می‌بندد.

در ماه‌ها و هفته‌های اخیر، آمازون با همان بلاتکلیفی اقتصادی که تعدادی از شرکت‌های بزرگ فناوری ضربه خورده است. این شرکت 18000 کارمند شرکتی و فناوری را اخراج کرد و اندی جاسی، مدیر عامل شرکت، در یادداشتی به کارمندان در اوایل ماه جاری، تغییری در طرز فکر با پیامدهای قابل توجهی برای آینده شرکت و تلاش‌های گذشته آن برای همه کاره بودن نشان داد.

هنگامی که آمازون از خروج کتاب‌ها و فروشگاه‌های دیگر خبر داد، در آن زمان آمازون گفت که این شرکت بیشتر بر روی Amazon Fresh، Whole Foods Market و Amazon Go تمرکز خواهد کرد.

اطلاعات در ماه دسامبر گزارش داد که حداقل هفت مکان تازه‌ساخته آمازون Fresh در ایالات متحده با توقف افتتاح فروشگاه‌ها خالی هستند. او این مکان‌ها را فروشگاه‌های مواد غذایی «زامبی» می‌نامد و می‌گوید نگهداری آنها در تاریکی می‌تواند یک تاکتیک کاهش هزینه برای غول فناوری باشد.

علاوه بر این، بلومبرگ در پاییز گذشته گزارش داد که آمازون در حال بستن یا کنار گذاشتن برنامه‌های ده‌ها انبار در ایالات متحده است زیرا غول تجارت الکترونیک برخی از تلاش‌های توسعه دوران همه‌گیری را متوقف کرده است.