• خانه
  • اخبار
  • آمازون مدیر عامل جدید فروشگاه‌های جهانی، داگ هرینگتون، کهنه‌کار 17 ساله را منصوب کرد.

آمازون مدیر عامل جدید فروشگاه‌های جهانی، داگ هرینگتون، کهنه‌کار 17 ساله را منصوب کرد.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
آمازون مدیر عامل جدید فروشگاه‌های جهانی، داگ هرینگتون، کهنه‌کار 17 ساله را منصوب کرد.

آمازون مدیر عامل جدید فروشگاه‌های جهانی، داگ هرینگتون، کهنه‌کار 17 ساله را منصوب کرد.
داگ هرینگتون AmazonFresh را در سال 2007 راه اندازی کرد و از سال 2015 کسب و کار مصرف کننده آمازون در آمریکای شمالی را اداره کرده است (Amazon Photo)

داگ هرینگتون، کهنه کار تجارت مصرف کننده آمازون، پس از استعفای دیو کلارک، مدیر عامل شرکت آمازون، به عنوان مدیر عامل فروشگاه های جهانی آمازون ارتقا خواهد یافت.

اندی جاسی، مدیرعامل آمازون این خبر را روز سه شنبه در بیانیه ای به کارمندان اعلام کرد.

جسی گفت آمازون سازمان عامل خود را زیر نظر مدیر عامل قدیمی دیگری به نام جان فلتون ادغام خواهد کرد که در مورد ساختار جدید به هرینگتون گزارش می دهد.

آمازون مدیر عامل جدید فروشگاه‌های جهانی، داگ هرینگتون، کهنه‌کار 17 ساله را منصوب کرد.
جان فلتون از سال 2019 رهبری گروه خدمات تحویل جهانی آمازون را بر عهده داشته است و نزدیک به 18 سال در نقش های مالی و عملیاتی مختلفی در این شرکت خدمت کرده است. (عکس آمازون)

کلارک که مدیر اجرایی کسب‌وکار جهانی مصرف‌کننده آمازون بود، خروج غافلگیرکننده‌اش را در 3 ژوئن اعلام کرد و آخرین روز او برای اول جولای برنامه‌ریزی شده بود. او به سمت مدیرعاملی شرکت لجستیک فلکسپورت رفت.

کسب‌وکار مصرف‌کننده آمازون با مشکلات مالی مواجه است، زیرا این شرکت تعداد کارگران و ظرفیت انبارداری بیشتری را نسبت به آنچه در نهایت در پاسخ به همه‌گیری نیاز دارد، اضافه می‌کند. جاسی ماه گذشته به سهامداران گفت که “اطمینان دارد که ما به سطح سالم سودآوری در تجارت مصرف کننده خود باز خواهیم گشت.”

این شرکت دلیل خاصی برای تغییر عنوان از مدیر عامل Worldwide Consumer به مدیر عامل Worldwide Stores با این انتقال ارائه نکرد.

جاسی در بیانیه ای گفت که نسبت به آینده بلندمدت تجارت فروشگاه آمازون خوش بین است. او ادعای آمازون را تکرار کرد که حدود 1٪ از کل خرده فروشی جهانی را به خود اختصاص می دهد و 85٪ از بازار جهانی هنوز در فروشگاه های فیزیکی است.

“اگر معتقدید که معادله در طول زمان تغییر خواهد کرد (که من انجام می دهم)، پتانسیل زیادی برای ما وجود دارد، زیرا ما همچنان بر روی ارائه بهترین تجربه مشتری متمرکز هستیم ( وسیع ترین انتخاب، پایین ترین قیمت، سریع و راحت). تحویل) در حالی که روی ساختار هزینه خود کار می کنیم تا کسب و کار بلندمدت مناسبی داشته باشیم.

بر اساس اعلامیه، راس گراندینتی (فروشگاه های بین المللی)، کریستین بوچمپ (فروشگاه های آمریکای شمالی)، تونی هوگت (فروشگاه های فیزیکی)، دیو تردول (بنیاد تجارت الکترونیک)، نیل، سایر افرادی که تحت ساختار جدید به هرینگتون گزارش خواهند داد، خواهند بود. لیندزی (داروخانه / AmazonCare / بهداشت و درمان)، دارمش مهتا (فروشگاه وابسته)، پیتر لارسن (خرید با پرایم) و پت باجاری (اقتصاددان ارشد).