• خانه
  • اخبار
  • آمازون صندوق نوآوری صنعتی 1 میلیارد دلاری راه اندازی می کند – اولین استارت آپی که پول نقد دریافت می کند

آمازون صندوق نوآوری صنعتی 1 میلیارد دلاری راه اندازی می کند – اولین استارت آپی که پول نقد دریافت می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
آمازون صندوق نوآوری صنعتی 1 میلیارد دلاری راه اندازی می کند - اولین استارت آپی که پول نقد دریافت می کند

مرکز اجرا
رباتیک در مرکز عملکرد آمازون در دوپون، واشنگتن (عکس brooztechnology / کوین لیسوتا)

آمازون روز پنج‌شنبه یک صندوق سرمایه‌گذاری جدید 1 میلیارد دلاری را اعلام کرد که غول فناوری از آن برای حمایت از شرکت‌ها در تمام مراحل توسعه فناوری عملکرد مشتری، تدارکات و زنجیره تامین استفاده خواهد کرد.

اولین دسته از شرکت هایی که از صندوق نوآوری صنعتی آمازون بودجه دریافت می کنند، از جمله استارت آپ هایی که فناوری پوشیدنی را برای بهبود ایمنی در مراکز اجرا می سازند، و روباتیک طراحی شده برای کار با انسان ها.

با مقیاس ما، آمازون متعهد به سرمایه‌گذاری در شرکت‌هایی است که نوآوری در فناوری‌های نوظهور را که می‌توانند به بهبود تجربه و ایمنی کارکنان کمک کنند و در عین حال به طور یکپارچه با نیروی کار در زنجیره تأمین، تدارکات و سایر صنایع همزیستی کنند، متعهد است.» Alex Sebalos Encarnacion. معاون توسعه شرکت های جهانی آمازون در بیانیه ای گفت.

اندی جاسی، مدیر عامل آمازون به عنوان بخشی از اولین نامه سالانه خود به سهامداران که هفته گذشته منتشر شد، توجه را به نگرش نسبت به کارکنان و ایمنی کارگران انبار جلب کرد. جاسی گفت که این شرکت “علاقه مند به بهبود بیشتر ایمنی در شبکه عملکرد خود، با تمرکز بر کاهش تنش، رگ به رگ شدن، سقوط و آسیب های استرس مکرر است.”

آمازون که سال گذشته بیش از 300000 نفر را استخدام کرد، برای ایمنی و درمان کارگران انبار زیر ذره بین است. CNBC گزارش داد، یک مطالعه اخیر نشان داد که کارگران این شرکت در سال گذشته دو برابر بیشتر از شرکت‌های رقیب آسیب دیدند و مجموع صدمات از سال 2020 تا 2021 افزایش یافت.

جسی در نامه نوشت: «ما تحقیق کرده و فهرستی از 100 بهترین نقطه درد برای کارمندان را ایجاد کرده‌ایم و به طور سیستماتیک آنها را حل می‌کنیم.

این صندوق تعدادی شرکت ندارد که انتظار حمایت از آنها را داشته باشد. آمازون دارای بخش‌های پرریسک مشابهی برای سرمایه‌گذاری در شرکت‌های دیگر، از جمله Amazon Alexa Fund و Amazon Climate Pledge Fund است.

در اینجا اولین شرکت هایی هستند که از صندوق نوآوری صنعتی آمازون پول دریافت کردند، با توضیحات آمازون:

  • مدجول: Modjoul که در سال 2016 تأسیس شد و در گرین‌ویل، کارولینای جنوبی مستقر است، در حال توسعه فناوری لباس ایمنی است که هشدارها و توصیه‌های شخصی‌سازی شده در زمان واقعی را با هدف کاهش آسیب‌ها، به ویژه مشکلات اسکلتی عضلانی، امکان پذیر می‌سازد.
  • ویمان: Vimaan که در سال 2017 تأسیس شد و در سانتا کلارا، کالیفرنیا مستقر است، راه حل های بینایی کامپیوتری و هوش مصنوعی را توسعه می دهد که برای بهبود مدیریت موجودی طراحی شده اند.
  • رباتیک چابکی: Agility Robotics که در سال 2015 تأسیس شده و در کوروالیس، Ore. مستقر است، در حال توسعه یک ربات راه‌روی دو پدالی به نام Digit است که محدودیت‌های حرکتی روبات‌های سنتی را برطرف می‌کند تا ماشین‌ها بتوانند به مردم در هر کجا که هستند کمک کنند.
  • BionicHIVE: BionicHIVE که در سال 2014 تأسیس شد و در اسرائیل مستقر است، در حال توسعه یک راه حل رباتیک مستقل است که می تواند با قفسه ها و جعبه های موجود در انبارها سازگار شود و می تواند از کف تا سقف کار کند.
  • رباتیک آخوندک: Mantis Robotics که در سال 2020 تأسیس شده و در سانفرانسیسکو مستقر است، در حال توسعه یک بازوی رباتیک لمسی است که از فناوری حسگر برای کار با انسان ها استفاده می کند.