• خانه
  • اخبار
  • آمازون شرکت مراقبت های اولیه One Medical را به مبلغ 3.9 میلیارد دلار خریداری می کند

آمازون شرکت مراقبت های اولیه One Medical را به مبلغ 3.9 میلیارد دلار خریداری می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
آمازون شرکت مراقبت های اولیه One Medical را به مبلغ 3.9 میلیارد دلار خریداری می کند

آمازون شرکت مراقبت های اولیه One Medical را به مبلغ 3.9 میلیارد دلار خریداری می کند

آمازون قراردادی را برای خرید شرکت مراقبت های اولیه One Medical به مبلغ 3.9 میلیارد دلار اعلام کرده است که به جاه طلبی های غول فناوری مراقبت های بهداشتی مستقر در سیاتل دامن می زند.

پس از خرید 13.7 میلیارد دلاری Whole Foods در سال 2017 و خرید 8.5 میلیارد دلاری استودیوی هالیوود MGM در سال جاری، این معامله کاملاً نقدی، سومین خرید بزرگ در تاریخ آمازون خواهد بود.

وان مدیکال در سال 2007 توسط تام لی، پزشکی که در منطقه سیاتل بزرگ شد و دکترای خود را از دانشکده پزشکی دانشگاه واشنگتن دریافت کرد، تاسیس شد. IPO این شرکت در ژانویه 2020 بود.

وان مدیکال مستقر در سانفرانسیسکو در پایان ماه مارس دارای 767000 عضو و 188 دفتر پزشکی با بیش از 8500 مشتری شرکتی در ایالات متحده بود. درآمد خالص 623 میلیون دلار در سال 2021 با ضرر خالص 255 میلیون دلار گزارش شد.

بر اساس گزارش بلومبرگ در 5 ژوئیه، One Medical که تحت شرکت مادر 1Life Healthcare فعالیت می کند، علاقه خرید غول مراقبت های بهداشتی و دارویی CVS Health را نیز به خود جلب کرده است.

آمازون شرکت مراقبت های اولیه One Medical را به مبلغ 3.9 میلیارد دلار خریداری می کند
لابی دفتر One Medical در مرکز شهر سیاتل. (یک عکس پزشکی)

بیشتر در مورد معامله:

  • پیشنهاد آمازون برای خرید وان مدیکال با قیمت 18 دلار به ازای هر سهم، 77 درصد بیش از قیمت بسته شدن شرکت در روز چهارشنبه است.
  • این معامله منوط به تایید رگولاتورها و سهامداران One Medical است. این شرکت ها جدول زمانی تخمینی برای بستن معامله ارائه نکردند.
  • پیشنهاد آمازون شامل فرض بدهی خالص One Medical است. One Medical موجودی 310 میلیون دلاری اسکناس‌های قابل تبدیل در پایان ماه مارس را گزارش کرد.
  • به گفته این شرکت‌ها، امیر دان روبین، مدیرعامل وان مدیکال در پنج سال گذشته، پس از بسته شدن قرارداد، در سمت خود باقی خواهد ماند.
  • گروه کارلایل که قصد خود را برای سرمایه گذاری 350 میلیون دلاری در وان مدیکال در سال 2018 اعلام کرده بود، انتظار می رود سهام خود را در این شرکت به عنوان بخشی از خرید آمازون واگذار کند.

آمازون با ابتکار آمازون Care خود جای پایی در مراقبت های اولیه ایجاد کرده است. این شرکت در ماه فوریه اعلام کرد که خدمات مراقبت مجازی Amazon Care را در سراسر کشور گسترش می‌دهد و خدمات حضوری را در بیش از 20 شهر جدید در سال جاری راه‌اندازی می‌کند. در سال 2019 به عنوان یک برنامه آزمایشی برای کارمندان آمازون در منطقه سیاتل شروع به کار کرد.

این شرکت خدمات داروسازی آمازون خود را در نوامبر 2020 راه اندازی کرد، پس از خرید شرکت نسخه نویسی پستی PillPack به قیمت 753 میلیون دلار در سال 2018.

آمازون قبلاً در این زمینه شکست بزرگی داشته است. این شرکت و شرکای آن Berkshire Hathaway و JP Morgan Chase سرمایه گذاری مشترک مراقبت های بهداشتی Haven خود را در سال گذشته تعطیل کردند.

با این حال، فرصت بازاریابی بسیار بزرگ است، به طوری که انتظار می رود هزینه های ملی مراقبت های بهداشتی تا سال 2028 به 6.2 تریلیون دلار برسد.

نیل لیندسی، معاون ارشد خدمات سلامت آمازون، در بیانیه‌ای که این معامله را اعلام کرد، گفت: مراقبت‌های بهداشتی “در فهرست تجربیاتی که نیاز به اختراع مجدد دارند، در جایگاه بالایی قرار دارد.” او زمان انتظار طولانی برای قرار ملاقات، تدارکات دست و پا گیر و مراجعه عجولانه به پزشکان را از دیگر چالش هایی که اغلب بیماران با آن مواجه هستند ذکر می کند.

لیندزی که یکی از چهره‌های کلیدی در کسب‌وکارهایی از جمله آمازون پرایم و کیندل بوده است، سال گذشته به‌عنوان رهبری طرح‌های بهداشتی ترکیبی این شرکت انتخاب شد. او گفت که با قرارداد One Medical، آمازون می خواهد “یکی از شرکت هایی باشد که به بهبود چشمگیر تجربه مراقبت های بهداشتی در چند سال آینده کمک می کند.”