آمازون سرانجام در اواخر سال جاری برای اولین بار بسته های پهپاد را در ایالات متحده تحویل خواهد داد

آمازون سرانجام در اواخر سال جاری برای اولین بار بسته های پهپاد را در ایالات متحده تحویل خواهد داد

(تصویر آمازون)

تقریباً یک دهه پس از اولین رونمایی از طرح خود برای تحویل هواپیماهای بدون سرنشین، آمازون سرانجام در حال آزمایش فناوری خود با تحویل به مشتریان واقعی در ایالات متحده است.

این شرکت روز دوشنبه گفت که در حال همکاری با FAA و مقامات محلی برای دریافت مجوز برای عرضه هواپیماهای بدون سرنشین اواخر امسال در لاکفورد، کالیفرنیا، شهری کوچک در جنوب ساکرامنتو است.

آمازون در یک پست وبلاگی گفت: «به محض این که مشتریان Lockford درگیر شوند، اقلام واجد شرایط Prime Air را در آمازون خواهند دید. “آنها طبق معمول سفارش می دهند و زمان تقریبی ورود با وضعیت ردیابی سفارش خود را دریافت می کنند. برای این تحویل، پهپاد به محل تحویل تعیین شده پرواز می کند، به حیاط خلوت مشتری فرود می آید و در ارتفاع ایمن آویزان می شود. سپس با خیال راحت بسته را آزاد می کند و به ارتفاع برمی گردد.”

این یک نقطه عطف کلیدی برای آمازون است که برنامه توسعه پهپاد خود را در سال 2013 اعلام کرد، اما برآوردهای خود را از تحویل واقعی به مشتریان نادیده گرفت.

در سال 2019، آمازون یک پهپاد به اندازه گاری معرفی کرد که “بسته ها را برای ماه ها به مشتریان تحویل می دهد.” اما این جدول زمانی هرگز محقق نشد.

در همین حال، شرکت‌های دیگری از جمله UPS (که با داروخانه زنجیره‌ای CVS شریک است)، وینگ (شرکت هواپیماهای بدون سرنشین Alphabet، تأسیس شده توسط گوگل)، SkyDrop (که قبلاً با نام Flirtey شناخته می‌شد)، Zipline (که با Walmart در آرکانزاس شریک است) و DroneUp (همچنین در مشارکت با Walmart) آزمایشات خود را در مورد خدمات تحویل هواپیماهای بدون سرنشین گسترش داده اند.

آمازون می گوید با جدیدترین پهپاد خود که دارای سیستم سنجش و اجتناب است که هم موانع متحرک و هم موانع ساکن را تشخیص می دهد، «چیز متفاوتی ساخته است».

این شرکت در یک پست وبلاگی گفت: «سال‌ها اختراع، آزمایش و اصلاح برای توسعه این فناوری‌های انقلابی طول کشید و ما هیجان‌زده هستیم که از آنها برای ارائه به مشتریان استفاده کنیم.

مشخص نیست که چرا لاکفورد به عنوان اولین شهر برای عرضه هواپیماهای بدون سرنشین انتخاب شده است، اما آمازون خاطرنشان می کند که پیوندهای تاریخی با صنعت هوانوردی دارد و پیشگام هوانوردی، ولدون بی کوک، ساکن سابق آن بود.

آمازون در حال آزمایش پهپادها در واشنگتن و بریتیش کلمبیا است و تیم های توسعه هواپیماهای بدون سرنشین را در بریتانیا، فرانسه، اسرائیل و اتریش راه اندازی کرده است. در سال 2016، آمازون فاش کرد که در حال تحویل آزمایشی در منطقه ای در اطراف کمبریج در انگلستان است.

این شرکت گواهینامه رسمی FAA را به عنوان یک شرکت هواپیمایی در سال 2020 دریافت کرد. اما پیشرفت Amazon Prime Air به سمت تحویل واقعی مشتریان کند بوده است.

آزمایشگاه توسعه هواپیماهای بدون سرنشین آمازون برای تمرکز بر نوآوری برای مبارزه با همه‌گیری کووید-19 مجدداً مستقر شده است. در ماه آگوست، Wired UK اعلام کرد که تیم هواپیماهای بدون سرنشین بریتانیایی آمازون به دلیل مبارزه با چالش‌های مدیریتی و فنی، اخراج شده‌اند. و در ماه نوامبر، کارکنان مرکز تحقیق و توسعه هواپیماهای بدون سرنشین آمازون مستقر در پاریس به پروژه‌های دیگر منصوب شدند.

بلومبرگ در ماه آوریل اعلام کرد که برنامه هواپیماهای بدون سرنشین آمازون تحت تأثیر چالش‌های فنی، گردش مالی بالا و نگرانی‌های ایمنی قرار گرفته است، از جمله چندین تصادف در یک سایت آزمایشی در اورگان.

آمازون در حال حاضر بیش از 100 موقعیت باز را در Amazon Prime Air فهرست کرده است.