• خانه
  • اخبار
  • “آمازون را بیرون نگه دارید”: معترضان از غول فناوری خواستند مجوز انبار احتمالی سیاتل را پس بگیرد

“آمازون را بیرون نگه دارید”: معترضان از غول فناوری خواستند مجوز انبار احتمالی سیاتل را پس بگیرد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
"آمازون را بیرون نگه دارید": معترضان از غول فناوری خواستند مجوز انبار احتمالی سیاتل را پس بگیرد

"آمازون را بیرون نگه دارید": معترضان از غول فناوری خواستند مجوز انبار احتمالی سیاتل را پس بگیرد
معترضان روز شنبه در محله رینیر ولی سیاتل تظاهراتی برگزار کردند. (عکس از brooztechnology/Charlotte Schubert)

اخبار: سازمان‌دهندگان جامعه در یک راهپیمایی روز شنبه در سیاتل از آمازون خواستند برنامه‌های گزارش شده خود برای ایجاد یک مرکز توزیع در سایتی در منطقه دره رینیر در جنوب مرکز شهر را لغو کند.

چرا مهم است: بر اساس تحلیل Consumer Reports در سال گذشته، آمازون بیشتر انبارهای خود را در محله‌هایی با تعداد نسبتاً بالای رنگین پوستان و در جوامعی با ساکنان کم درآمدتر از میانگین شهر می‌سازد. طبق گفته شهر سیاتل، دره رینیر “یکی از محله های متنوع از نظر فرهنگی و اقتصادی در منطقه است و همچنین محله ای است که با فشارهای جابجایی قابل توجهی مواجه است.”

شرط: خبرنگاران در آوریل 2021 اسناد مجاز را مشاهده کردند که نشانه هایی از علاقه آمازون به سایت دره رینیر را نشان می داد. brooztechnology در اوایل این هفته پس از انتشار یک بیانیه مطبوعاتی از سوی سازمان دهندگان پیش از تجمع، با آمازون تماس گرفت. آمازون، مستقر در سیاتل، پاسخ داد و گفت که “هیچ سایتی را در دره رینیر دنبال نمی کند.” با این حال، تجمع طبق برنامه با حدود 50 نفر برگزار شد. تراوونا تامپسون وایلی، برگزارکننده این تظاهرات گفت: “من از آنها می خواهم مجوز را بگیرند.”

صداهای اعتراضی: سخنرانان در این تجمع به مسائل ترافیکی، ایمنی، آلودگی و موارد دیگر در این محل که در نزدیکی ایستگاه قطار سبک Mount Baker است اشاره کردند. لورن هالووی، معلمی در دبیرستان فرانکلین نزدیک، ابراز نگرانی کرد که دانش آموزان برای کار در انبار استخدام شوند. هالووی گفت: «آنها از منطقه ای که در آن بزرگ شده اند بیرون رانده شده اند و مطمئناً به مشاغل کم دستمزد بیشتری در انبارهای آمازون نیاز ندارند که زمان و استعداد آنها را بیشتر تقسیم کند.» برخی دیگر قبلاً خاطرنشان کردند که 4000 آپارتمان می تواند در این سایت ساخته شود.

"آمازون را بیرون نگه دارید": معترضان از غول فناوری خواستند مجوز انبار احتمالی سیاتل را پس بگیرد
این تجمع در مقابل ایستگاه قطار سبک Mount Baker برگزار شد. (عکس از brooztechnology/Charlotte Schubert)

زمینه بیشتر: اسناد مجوزی که در آوریل 2021 به شهر ارسال شد، پیشنهادی را برای دو انبار در زمینی که در حال حاضر توسط یک فروشگاه Lowe و یک سایت سابق پپسی متعلق به Prologis، یک شرکت تدارکاتی که با آمازون برای ساخت انبارهایش شریک شده است، نشان می‌دهد.

سخنگوی دپارتمان ساختمان و بازرسی سیاتل گفت که این یک درخواست اولیه بود که هرگز نهایی و ارائه نشد.

سخنگوی Prologis جزئیات یا به‌روزرسانی‌های بیشتری را در سایت ارائه نکرده است، سایتی که به‌عنوان «اکنون در دسترس» و «محل ایده‌آل برای هر تأسیسات تدارکاتی» در وب‌سایت Prologis فهرست شده است.

آلیسا کارول، سخنگوی آمازون در بیانیه ای گفت: ما هیچ سایتی را در دره راینیر دنبال نمی کنیم. ما هنگام تصمیم گیری در مورد مکان توسعه سایت های آینده برای ارائه بهترین خدمات به مشتریان، عوامل مختلفی را در نظر می گیریم. ما اغلب چندین مکان را به طور همزمان بررسی می کنیم و بر اساس نیازهای عملیاتی خود تنظیمات را انجام می دهیم.

ردپای انبار آمازون: این غول لجستیک در سال های اخیر شبکه توزیع خود را گسترش داده است زیرا به دنبال سرعت بخشیدن به تحویل سفارشات مشتریان است. اما آمازون اخیراً اعلام کرده است که فضای انبار را سریعتر از آنچه در نهایت نیاز داشت در پاسخ به چالش های همه گیر اضافه کرده است و در سه ماهه اول 2 میلیارد دلار هزینه اضافی برای آن باقی می گذارد.

شایان ذکر است: آمازون از ساخت 155 واحد در ایستگاه راه آهن سبک Mount Baker به عنوان بخشی از سهام مسکن با درآمد متوسط ​​تا کم حمایت می کند.