• خانه
  • اخبار
  • آمازون در حال سرمایه گذاری در 37 پروژه جدید انرژی های تجدیدپذیر است

آمازون در حال سرمایه گذاری در 37 پروژه جدید انرژی های تجدیدپذیر است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
آمازون در حال سرمایه گذاری در 37 پروژه جدید انرژی های تجدیدپذیر است

همزمان با روز جهانی زمین، آمازون اعلام کرد که این شرکت تا سال 2025 برای تولید انرژی های تجدیدپذیر سرمایه گذاری خواهد کرد.

به گزارش سرویس فناوری و فناوری اخبار تکنا، هدف سرمایه گذاری های اخیر آمازون افزایش ظرفیت انرژی های تجدیدپذیر تا 30 درصد است. بنابراین این شرکت تولید انرژی پاک خود را از 12.2 گیگاوات به 15.7 گیگاوات افزایش داد. این شرکت قبلاً سرمایه گذاری زیادی در این زمینه انجام داده است و اکنون قصد دارد بر تولید انرژی از طریق منابع خورشیدی و بادی تمرکز کند. طبق برنامه ریزی های این شرکت، تمامی فعالیت های مرتبط با آمازون تا 5 سال آینده توسط این منابع تجدیدپذیر تامین می شود. آخرین پروژه این شرکت ساخت یک مزرعه خورشیدی بزرگ 500 مگاواتی در تگزاس است.

اهمیت بسیار زیاد منابع انرژی تجدیدپذیر، بسیاری از شرکت های بزرگ و شرکت های فناوری را به سرمایه گذاری روی این منابع سوق داده است. آمازون نیز مانند سایر شرکت ها 310 پروژه مشابه را در 19 کشور مختلف اجرا کرده است. بنابراین، اگر این پروژه ها به نتیجه برسند، 3.9 میلیون خانه می توانند با برق تامین شوند. انرژی بالای تولید شده توسط این پروژه ها، علاوه بر تولید انرژی پاک، از انتشار 17.3 میلیون تن کربن جلوگیری می کند. در همین حال، آمازون زودتر از موعد به اهداف پروژه خود نزدیک می شود.