• خانه
  • اخبار
  • آمازون در حال راه اندازی ناوگانی از دوچرخه های باری برقی برای تحویل کالا در بریتانیا است

آمازون در حال راه اندازی ناوگانی از دوچرخه های باری برقی برای تحویل کالا در بریتانیا است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
آمازون در حال راه اندازی ناوگانی از دوچرخه های باری برقی برای تحویل کالا در بریتانیا است

آمازون در حال راه اندازی ناوگانی از دوچرخه های باری برقی برای تحویل کالا در بریتانیا است
یکی از دوچرخه های حمل بار با کمک برقی که آمازون در حال عرضه در بریتانیا است. (عکس آمازون)

آمازون به عنوان بخشی از تلاش‌های خود برای کاهش انتشار کربن، ناوگانی از دوچرخه‌های بار الکتریکی و کارکنان تحویل پیاده‌روی را در بریتانیا راه‌اندازی می‌کند.

با اعلام این طرح، غول تجارت الکترونیک گفت که نیروی جدید حمل و نقل دوچرخه و عابران پیاده – همراه با ون های برقی موجود – سالانه بیش از 5 میلیون بار در مرکز لندن تحویل مایل آخر خواهد شد. آمازون گفت این ابتکار 10 درصد از منطقه بسیار کم انتشار شهر را پوشش می دهد و از ازدحام در این روند کاهش می یابد.

این بخشی از تلاش گسترده آمازون برای مقابله با افزایش انتشار کربن است که با رشد سهم بازار در سراسر جهان همراه شده است. به عنوان مثال، در سال 2020، انتشار گازهای گلخانه ای شرکت 19٪ افزایش یافت که همزمان با رشد سریع فروش به دلیل قرنطینه های همه گیر بود. با این حال، آمازون اعلام کرد که انتشار کربن را به ازای هر دلاری که در سال جاری به دست آورده، کاهش داده است.

تعدادی از شرکت‌های تحویل و تدارکات نیز در حال آزمایش جایگزین‌های میکروموبیلیتی مانند دوچرخه‌های برقی و تحویل پایی برای کاهش ازدحام و مبارزه با اثرات زیست‌محیطی تحویل‌های گازسوز هستند.

به عنوان مثال، در سال 2018، UPS یک پروژه آزمایشی برای تحویل دوچرخه های الکترونیکی باری در سیاتل راه اندازی کرد. چند هفته پیش، UPS اعلام کرد که در حال آزمایش پروژه مشابهی در نیویورک با استفاده از به اصطلاح “eQuads” است. Rad Power Bikes مستقر در سیاتل در سال 2019 با مشارکت انحصاری خود با Domino’s برای استفاده از دوچرخه های الکترونیکی خود برای تحویل پیتزا در سراسر کشور خبرساز شد.

طبق گزارش‌ها، آمازون در ابتکار جدید خود در بریتانیا، دوچرخه‌ها را راه‌اندازی نمی‌کند، بلکه به شرکای شخص ثالث متکی است.

این شرکت می گوید که در حال حاضر بیش از 1000 ون برقی را در بریتانیا کار می کند و قصد دارد در ماه های آینده دوچرخه های بار الکترونیکی و مراکز تحویل عابران پیاده را در سراسر کشور راه اندازی کند. این شرکت همچنین قصد دارد طیف وسیعی از ون های ساخت ریوین را در ایالات متحده راه اندازی کند، بسته به توانایی ریوین برای انجام این سفارش.