• خانه
  • اخبار
  • آمازون در حال بستن Selz، استارتاپ تجارت الکترونیکی است که سال گذشته آن را خریداری کرد

آمازون در حال بستن Selz، استارتاپ تجارت الکترونیکی است که سال گذشته آن را خریداری کرد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
آمازون در حال بستن Selz، استارتاپ تجارت الکترونیکی است که سال گذشته آن را خریداری کرد

آمازون در حال بستن Selz، استارتاپ تجارت الکترونیکی است که سال گذشته آن را خریداری کرد
(تصویر سلز)

brooztechnology دریافت که آمازون حدود یک سال پس از خرید این استارتاپ کوچک تجارت الکترونیک، Selz را می بندد.

Selz در سال 2013 تأسیس شد و به کارآفرینان کمک می کند تا محصولات را به صورت آنلاین بفروشند. خرید آمازون نشان‌دهنده تمرکز مداوم آن بر فروشندگان شخص ثالث است و این گمانه‌زنی را برانگیخته است که آمازون در حال رقابت مستقیم‌تر با Shopify در ارائه خدمات تجارت الکترونیک است، چه خرده‌فروشان در Amazon.com یا در جاهای دیگر بفروشند.

یکی از سخنگویان آمازون به brooztechnology گفت: “ما قصد داشتیم به حمایت از خرده فروشان Selz ادامه دهیم، اما پس از بررسی کامل، تصمیم سختی گرفتیم که دیگر پیشنهاد Selz را به عنوان یک سرویس مستقل ارائه نکنیم.” ما متعهد هستیم که از طریق این فرآیند از تجار سلز با اخطار 60 روزه حمایت کنیم، انتقال آنها را به یکی از فروشندگان متعدد دیگر به انتخاب خود تسهیل کنیم و بلافاصله از هزینه های خدمات ماهانه و سالانه مربوطه چشم پوشی کنیم.”

آمازون تعداد کارمندان Selz را تایید نکرده است.

این سخنگو گفت: «این تصمیم بر کارکنان با استعداد و با تجربه Selz که سخت برای نوآوری و حمایت از تجارت خرده‌فروشان در فروشگاه‌های خود مستقیماً به مصرف‌کنندگان با راه‌اندازی «Buy with Prime» تلاش می‌کنند، تأثیری نمی‌گذارد.

ماه گذشته، آمازون از Buy with Prime رونمایی کرد، برنامه جدیدی که به اعضای Prime اجازه می‌دهد تا اقلامی را در سایت‌های تجارت الکترونیک غیر آمازون، درست مانند Amazon.com، از جمله پرداخت ساده و تحویل رایگان اقلام خریداری کنند. روز این به خرده فروشان اجازه می دهد تا دکمه «خرید با پرایم» را در کنار اقلام واجد شرایط در سایت های تجارت الکترونیکی خود قرار دهند.

برخی از تحلیلگران این حرکت را رقیب مستقیم Shopify می دانستند که در حال ساخت سرویس تحویل خود است. Shopify امروز اعلام کرد که 2.1 میلیارد دلار برای خرید استارتاپ لجستیک Deliverr پرداخت خواهد کرد.

در اوایل سال جاری، آمازون Veeqo، یک شرکت نرم افزاری مستقر در بریتانیا را خریداری کرد که ابزارهای موجودی و اجرایی را برای فروشندگان تجارت الکترونیک در Amazon.com و سایر پلتفرم ها ارائه می دهد.

بر اساس حساب کاربری خود در لینکدین، مارتین راشه، مدیرعامل و بنیانگذار Selz در حال حاضر مدیر آمازون است.