• خانه
  • اخبار
  • آمازون در حال آماده سازی کارخانه کرکلند به مساحت 172000 فوت مربع برای ساخت ماهواره کویپر است.

آمازون در حال آماده سازی کارخانه کرکلند به مساحت 172000 فوت مربع برای ساخت ماهواره کویپر است.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
آمازون در حال آماده سازی کارخانه کرکلند به مساحت 172000 فوت مربع برای ساخت ماهواره کویپر است.

آمازون در حال آماده سازی کارخانه کرکلند به مساحت 172000 فوت مربع برای ساخت ماهواره کویپر است.
کار توسعه ماهواره در دفتر مرکزی Project Kuiper در ردموند، واشنگتن انجام می شود (Amazon Photo)

آمازون می گوید یک مرکز تولیدی به مساحت 172000 فوت مربع در کرکلند، واشنگتن افتتاح خواهد کرد تا هزاران ماهواره برای مجموعه اینترنت باند پهن پروژه کویپر خود تولید کند.

دیو لیمپ، معاون ارشد دستگاه‌ها و خدمات آمازون، طی گفتگوی آنلاین با واشنگتن پست گفت: این کارخانه در نهایت یک تا سه ماهواره در روز تولید خواهد کرد. در نهایت، آمازون قصد دارد 3236 ماهواره در مدار پایین زمین داشته باشد و نیمی از این فضاپیماها باید تا سال 2026 به فضا پرتاب شوند تا الزامات مجوز FCC را برآورده کنند.

لیمپ توضیح داد: برای برآورده کردن این برنامه، «ما باید قابلیت‌های تولیدی بسازیم که بیشتر شبیه لوازم الکترونیکی مصرفی یا خودرو باشد و کمتر شبیه صنعت هوافضای سنتی باشد».

تاسیسات جدید نشان دهنده گسترش تاسیسات تحقیق و توسعه پروژه کویپر به مساحت 219000 فوت مربع در ردموند، واشنگتن است. لیمپ گفت که “فاز اول” ساخت ماهواره در حال حاضر در ردموند در حال انجام است.

او گفت: «ما یکپارچه سازی و مونتاژ نهایی دو نمونه اولیه ماهواره خود را آغاز کرده ایم. آنها باید تا پایان سه ماهه چهارم انجام شوند و ما در حال حاضر در حال آزمایش هستیم.

قرار است نمونه های اولیه برای پرتاب از فلوریدا با موشک Atlas 5 در اوایل سال آینده به United Launch Alliance تحویل داده شوند. در اوایل این ماه، آمازون یک برنامه استقرار را به روز کرد که خواستار ذخیره بیش از 90 پرتاب با ULA، Arianespace و Blue Origin (که به طور خصوصی متعلق به جف بزوس، بنیانگذار آمازون هستند) است.

پروژه کویپر آمازون، که برای اولین بار در سال 2019 مطرح شد، با هدف ارائه خدمات اینترنت پهن باند به میلیاردها نفر از افراد تحت خدمات بالقوه در سراسر جهان است. لیمپ گفت که انتظار دارد تا سال 2032 “ده ها میلیون مشتری کویپر” را ببیند – و او گفت که این صورت فلکی به تجارت ابری خدمات وب آمازون گره خواهد خورد.

او گفت: “در حال حاضر بسیاری از ویژگی های وب در آنجا وجود دارد – Netflix و Amazon Video و انواع دیگر.” این به ما این توانایی را می دهد که تأخیر کمتری برای چیزهای موجود در اینترنت داشته باشیم و امنیت بیشتری داشته باشیم.»

آمازون همچنین قراردادی با Verizon برای ارائه خدمات backhaul برای شبکه تلفن همراه زمینی خود منعقد کرد.

لیمپ اذعان کرد که شبکه استارلینک اسپیس ایکس با بیش از 3000 ماهواره در مدار و صدها هزار مشتری، پیشتاز بزرگی در پروژه کویپر است. اما او اصرار داشت که فضایی در بازار برای بیش از یک ارائه دهنده پهنای باند ماهواره ای وجود دارد.

او گفت: «فکر می‌کنم بیشتر صورت‌های فلکی به طور کلی خوب است. من فکر می کنم که ما مزایایی در خودمان داریم.

لیمپ گفت آمازون ماهواره‌های نسبتاً بزرگی خواهد ساخت که امکان آنتن‌های ارزان‌تر را فراهم می‌کند. او گفت: 3236 ماهواره وجود دارد، اما ده ها میلیون چیز به خانه های مردم می رود. “بنابراین با کاهش این هزینه و اکنون ما فکر می کنیم که در صورتحساب مصالح زیر 400 دلار هستیم، فکر می کنم این یک مزیت بزرگ برای معماری ما است.”

آمازون گفته است که بیش از 10 میلیارد دلار برای راه اندازی پروژه کویپر هزینه خواهد کرد. نیروی کار این پروژه به بیش از 1000 کارمند افزایش یافته است که اکثر آنها در منطقه سیاتل مستقر هستند.

Rajeev Badyal، معاون فناوری آمازون برای پروژه کویپر، در یک پست وبلاگی گفت که استقرار صورت فلکی کویپر “نیازمند دقت، تخصص و یک تیم در سطح جهانی متعهد به چشم انداز ما است.”

بدیل گفت: «این تأسیسات جدید تولید ماهواره ظرفیت تولید ما را با نزدیک شدن به پرتاب و استقرار به میزان قابل توجهی افزایش خواهد داد و ما را یک قدم به انجام ماموریت خود برای اتصال جوامع بدون خدمات و محروم در سراسر جهان نزدیک‌تر می‌کند.»

پنی سویت، شهردار کرکلند، گفت که از اینکه مرکز تولید ماهواره آمازون در جنگل است، هیجان زده است. او گفت: “چه بخواهید پای خود را در خانه باز کنید یا یک حرفه پیشرفته و سطح بالا را دنبال کنید، این فرصت اقتصادی بیشتری را برای متخصصانی که در اینجا زندگی می کنند و برای کسانی که هنوز کرکلند را به خانه خود نخوانده اند به ارمغان می آورد.”

آمازون دقیقاً محل قرارگیری این مرکز را مشخص نکرد، اما فهرست‌های املاک و مستغلات یک فضای صنعتی به مساحت 172000 فوت مربع را نشان می‌دهد که برای اجاره در مرکز خرید Totem Lake در 12521 128th Lane NE در Kirkland در دسترس بود. این فضا دیگر در بازار نیست. هنگامی که توسط brooztechnology تماس گرفت، کارگزار املاک و مستغلات از تایید اینکه چه کسی این تسهیلات را اجاره می‌کند خودداری کرد و آمازون نیز از تایید مکان ملک خودداری کرد.