• خانه
  • اخبار
  • آمازون در تلاش برای کاهش ردپای کربن خود، راه اندازی ون های تحویل الکتریکی Rivian را در ایالات متحده آغاز کرده است

آمازون در تلاش برای کاهش ردپای کربن خود، راه اندازی ون های تحویل الکتریکی Rivian را در ایالات متحده آغاز کرده است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
آمازون در تلاش برای کاهش ردپای کربن خود، راه اندازی ون های تحویل الکتریکی Rivian را در ایالات متحده آغاز کرده است

آمازون در تلاش برای کاهش ردپای کربن خود، راه اندازی ون های تحویل الکتریکی Rivian را در ایالات متحده آغاز کرده است
وانت تحویل الکتریکی جدید آمازون ساخته شده توسط Rivian. (عکس آمازون)

آمازون در تلاشی برای پایدارتر کردن ناوگان خودروهای تحویلی خود و کاهش ردپای کربن خود، شروع به عرضه ون های تحویل الکتریکی سفارشی ساخته شده توسط Rivian کرد. این وسایل نقلیه در جاده های اطراف سیاتل و تعدادی از شهرهای دیگر ایالات متحده ظاهر می شوند

آمازون قصد دارد تا پایان سال هزاران ون در بیش از 100 شهر و تا سال 2030 100000 دستگاه در جاده‌ها داشته باشد.

اندی جاسی، مدیرعامل آمازون در بیانیه‌ای گفت: «مبارزه با اثرات تغییرات آب و هوایی مستلزم نوآوری و اقدام مداوم است و آمازون با شرکت‌هایی شریک می‌شود که اشتیاق ما را برای ابداع راه‌های جدید برای به حداقل رساندن تأثیر ما بر محیط‌زیست دارند.» این پیاده‌سازی را یک نقطه عطف مهم خواند. در تلاش های پایدار آمازون.

جاسی عکس‌هایی از او در حال گردش با ون در مقر آمازون در سیاتل همراه با مدیر عامل Rivian، RJ Scaringe، توییت کرد.

در سال 2019، غول فناوری متعهد شد تا سال 2040 کربن خنثی شود و دیگران را تشویق کرد تا با تأسیس و تبدیل شدن به اولین امضاکننده The Climate Pledge، همین کار را انجام دهند. با این حال، انتشار گازهای گلخانه ای آن از جمله آلودگی ناشی از حمل و نقل در طی آن زمان به افزایش خود ادامه داده است. این شرکت اطلاعاتی در مورد انتشار گازهای گلخانه ای برای سال 2021 منتشر نکرده است.

انتقال به وسایل نقلیه الکتریکی برای کاهش تاثیر کربن ضروری است. آمازون برای اولین بار سه سال پیش با Rivian همکاری کرد و به سرمایه گذاری خود از طریق Climate Pledge Fund به سازنده EV ادامه داد. سال گذشته، آمازون در میان سرمایه گذاران اصلی در دور سرمایه گذاری 2.5 میلیارد دلاری در این شرکت بود.

علاوه بر خرید خودروهای برقی ریویان، آمازون در ژانویه قراردادی را با خودروساز بین‌المللی Stellantis اعلام کرد. آمازون اولین مشتری تجاری برای وسیله نقلیه الکتریکی باتری Ram ProMaster این شرکت است. انتظار می رود این ون ها در سال 2023 عرضه شوند.

آمازون در حال آزمایش تحویل با خودروها و وسایل نقلیه ریوین 2021 پیش تولید است در اطراف سیاتل دیده شده اند و جاهای دیگر این شرکت اعلام کرد که بیش از 430000 بسته را تحویل داده و بیش از 90000 مایل را طی کرده است تا از نظر عملکرد، ایمنی و راحتی استفاده کند.

آمازون در تلاش برای کاهش ردپای کربن خود، راه اندازی ون های تحویل الکتریکی Rivian را در ایالات متحده آغاز کرده است
(عکس آمازون)

برخی از ویژگی های ون های جدید عبارتند از:

  • ویژگی های ایمنی از جمله تشخیص سنسور، فناوری کمکی بزرگراه و ترافیک، شیشه جلوی بزرگ برای بهبود دید راننده، ترمز اضطراری خودکار، کروز کنترل تطبیقی ​​و هشدارهای برخورد از جلو.
  • فناوری جاسازی شده برای ادغام گردش کار تحویل با وسیله نقلیه، مانند مسیریابی، ناوبری و پشتیبانی راننده.
  • ویژگی‌هایی برای بهبود تجربه راننده، مانند قفل/باز کردن خودکار درب هنگام نزدیک شدن یا خروج راننده از خودرو، و درب مانع برقی که با رسیدن رانندگان به محل تحویل باز می‌شود.

جاسی گفت: “این وسایل نقلیه جدید علاوه بر پایدار بودن، برای رانندگان نیز عالی هستند – آنها با نظرات و بازخورد راننده در جاده طراحی شده اند و امروزه جزو امن ترین و راحت ترین وسایل نقلیه تحویل در جاده ها هستند.”

آمازون همچنین گفت که هزاران ایستگاه شارژ را به ایستگاه های تحویل خود در سراسر کشور اضافه کرده است و به سرمایه گذاری در ساخت زیرساخت ها برای پشتیبانی از ناوگان ادامه خواهد داد.

Rivian مستقر در کالیفرنیا که در سال 2009 تأسیس شد و همچنین پیکاپ کامیون تولید می کند، تا به امروز حدود 10.5 میلیارد دلار جمع آوری کرده است. این شرکت دارای یک مرکز خدمات در Bellevue، واشنگتن است. ون های آمازون در کارخانه Rivian در ایلینوی تولید می شوند.

همراه با سیاتل، عرضه اولیه در بالتیمور، شیکاگو، دالاس، کانزاس سیتی، نشویل، فینیکس، سن دیگو، سنت لوئیس و دیگر شهرها انجام خواهد شد.