• خانه
  • اخبار
  • آمازون داروهای ژنریک را با هزینه ماهانه 5 دلار با Prime، یک واحد مراقبت های بهداشتی در حال گسترش، ارائه می دهد

آمازون داروهای ژنریک را با هزینه ماهانه 5 دلار با Prime، یک واحد مراقبت های بهداشتی در حال گسترش، ارائه می دهد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
آمازون داروهای ژنریک را با هزینه ماهانه 5 دلار با Prime، یک واحد مراقبت های بهداشتی در حال گسترش، ارائه می دهد

آمازون داروهای ژنریک را با هزینه ماهانه 5 دلار با Prime، یک واحد مراقبت های بهداشتی در حال گسترش، ارائه می دهد
رابط گوشی هوشمند RxPass. (عکس آمازون)

آمازون یک سرویس بهداشتی جدید به نام RxPass ارائه می‌کند که به اعضای آمازون پرایم اجازه می‌دهد با هزینه ماهانه ۵ دلار به مجموعه‌ای از داروهای ژنریک دسترسی داشته باشند.

این هزینه علاوه بر 139 دلار در سال یا 14.99 دلار در ماه هزینه آمازون پرایم است، طرح عضویتی که حمل و نقل سریع و مزایای دیگر را برای غول خرده فروشی آنلاین فراهم می کند. تحویل داروها در RxPass، بخشی از داروخانه آمازون، رایگان است.

این سرویس جدید که در 42 ایالت ایالات متحده موجود است، دسترسی به دارو را برای بیش از 80 بیماری رایج از جمله فشار خون بالا، کلسترول بالا و رفلاکس اسید فراهم می کند.

“ما در مورد تأثیر بالقوه ای که این داروها برای این افراد روی چندین دارو خواهد داشت هیجان زده هستیم. وین گوپتا، مدیر ارشد پزشکی داروخانه آمازون در مصاحبه ای با brooztechnology گفت: ما فکر می کنیم که این شخصی است که بیشترین بهره را از این خدمات خواهد برد.

RxPass جدیدترین ابتکار بهداشتی آمازون است که برنامه‌های خود را برای دستیابی به خدمات مراقبت اولیه One Medical به مبلغ 3.9 میلیارد دلار در ماه ژوئیه اعلام کرد و در نوامبر از کلینیک آمازون، یک سرویس بهداشتی مبتنی بر پیام‌رسانی که انواع بیماری‌ها از جمله COVID-19 را درمان می‌کند، رونمایی کرد.

آمازون همچنین سال گذشته Amazon Care، یک سرویس مراقبت اولیه را تعطیل کرد.

RxPass راهی را برای اعضای Prime فراهم می کند تا در مصرف داروها صرفه جویی کنند، علاوه بر مزایای موجود که در بیش از 60000 داروخانه از جمله داروخانه آمازون تخفیف ارائه می کند. طبق گفته آمازون، به عنوان بخشی از این مزیت، مشتریان می‌توانند تا 80 درصد از قیمت‌های استاندارد صنعت عمومی عمومی صرفه‌جویی کنند.

گوپتا گفت که RxPass “سادگی، مقرون به صرفه بودن و راحتی بیشتر” را ارائه می دهد. “ماه به ماه، سال به سال، می توانید آن را تنظیم کنید و آن را فراموش کنید.”

آمازون خدمات داروسازی آمازون خود را در نوامبر 2020 پس از خرید شرکت نسخه‌نویسی پستی PillPack به قیمت 753 میلیون دلار در سال 2018 راه‌اندازی کرد.

ناظران خارجی خاطرنشان کردند که با ایجاد قابلیت‌های جدید مراقبت‌های بهداشتی، پتانسیل آمازون برای ترکیب خدمات یا بسته‌بندی آنها در Prime در حال رشد است.

آمازون داروهای ژنریک را با هزینه ماهانه 5 دلار با Prime، یک واحد مراقبت های بهداشتی در حال گسترش، ارائه می دهد
وین گوپتا، مدیر ارشد پزشکی داروخانه آمازون. (عکس آمازون)

گوپتا گفت، حدود 150 میلیون آمریکایی حداقل یکی از داروهای موجود با RxPass را مصرف می کنند، و این سرویس راهی را برای افراد فاقد بیمه یا بیمه شده ارائه می دهد که با هزینه کم به آنها دسترسی داشته باشند.

یکی دیگر از شرکت‌های ارزان‌قیمت، GoodRx، کوپن‌های تخفیف و اطلاعات آنلاین قیمت دارو را در چندین داروخانه ارائه می‌کند. مدل درآمدی آن شامل پرداخت‌هایی از سوی مدیران داروخانه‌ها، واسطه‌هایی است که بین تولیدکنندگان و خرده‌فروشان کار می‌کنند.

شرکت‌های دیگری که شفافیت قیمت‌گذاری دارو و تخفیف ارائه می‌دهند عبارتند از PharmacyChecker، oneRx، SingleCare و استارت‌آپ Prescryptive Health در منطقه سیاتل. Mark Cuban’s Cost Plus Drugs بازیکن دیگری است.

گوپتا گفت، هزینه ثابت 5 دلاری آمازون برای طیف گسترده ای از داروها “بی نظیر است”. او گفت: «تا جایی که می‌دانیم، پیشنهادی به این شکل ندیده‌ایم.

گوپتا، که همچنین متخصص ریه، عضو هیئت علمی دانشگاه واشنگتن و تحلیلگر پزشکی برای NBC News و MSNBC است، گفت RxPass باید برای افرادی که از مصرف داروهای خود غفلت می‌کنند، آسان‌تر و مقرون به صرفه‌تر شود. گوپتا که در سال 2020 به آمازون پیوست، گفت RxPass “به ایجاد پایبندی بهتر و نتایج سلامتی بهتر کمک خواهد کرد.”

بر اساس یک پست وبلاگ آمازون که در روز سه شنبه RxPass را معرفی می کند، RxPass برای افرادی که در Medicare، Medicaid یا سایر برنامه های بهداشتی دولتی هستند در دسترس نیست و در اکثر ایالت های ایالات متحده در دسترس است.