• خانه
  • اخبار
  • آمازون حدود 10000 شغل شرکتی و فناوری را کاهش می دهد که بزرگترین اخراج در تاریخ است

آمازون حدود 10000 شغل شرکتی و فناوری را کاهش می دهد که بزرگترین اخراج در تاریخ است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
آمازون حدود 10000 شغل شرکتی و فناوری را کاهش می دهد که بزرگترین اخراج در تاریخ است

آمازون حدود 10000 شغل شرکتی و فناوری را کاهش می دهد که بزرگترین اخراج در تاریخ است

بر اساس گزارش صبح امروز نیویورک تایمز، آمازون به جدیدترین شرکت فناوری تبدیل خواهد شد که مشاغل گسترده ای را کاهش می دهد و تخمین زده می شود 10000 نفر از نیروی کار شرکتی و فناوری خود را کاهش دهد.

این روزنامه به نقل از افراد ناشناس که با این طرح آشنا هستند، گزارش داد که این کاهش ها بر بخش تولید دستگاه های اکو و دستیار صوتی الکسا، عملیات خرده فروشی و منابع انسانی آمازون متمرکز خواهد شد.

افرادی که با این موضوع آشنا هستند به brooztechnology گفتند که این عدد ثابت است زیرا تصمیمات در بخش های جداگانه گرفته می شود. مردم گفتند در حالی که اخراج ها می تواند به 10000 نفر برسد، هدفی برای کل شرکت وجود ندارد. در حالی که اولین اخراج ممکن است در اوایل این هفته عمومی شود، اما همچنان ادامه خواهد داشت.

آمازون هنوز به طور عمومی در مورد این گزارش اظهار نظر نکرده است.

اگر این کاهش مشاغل طبق انتظار پیش برود، بزرگترین کاهش در تاریخ غول فناوری سیاتل خواهد بود. آمازون 75000 نفر را در منطقه سیاتل استخدام می کند که بسیاری از آنها کارکنان شرکتی و فنی هستند، به عنوان بخشی از نیروی کار 1.54 میلیون نفری در سراسر جهان، از جمله کارگران انبار که تحت تأثیر قرار نخواهند گرفت.

برایان اولساوسکی، مدیر مالی آمازون، در جریان تماس اخیر آمازون، به تحلیلگران گفت که این شرکت در حال آماده شدن برای “دوره ای با رشد آهسته تر” به دلیل افزایش باد مخالف ناشی از ارز خارجی، تورم جهانی، قیمت سوخت و افزایش هزینه های انرژی است.

این کاهش ها به دنبال یک دوره رشد سریع در طول همه گیری است. این شرکت دو هفته پیش به کارمندان اعلام کرد که استخدام شرکت ها را متوقف می کند.

شرکت‌های دیگری که اخیراً برنامه‌های خود را برای اخراج کارگران اعلام کرده‌اند عبارتند از Lyft، Twitter، Redfin، Meta، Opendoor، Stripe و بسیاری دیگر از شرکت‌های فناوری که در شمال غربی اقیانوس آرام حضور دارند.

یک داستان در حال تکامل، بیشتر در آینده است.