منو سایت

  • خانه
  • اخبار
  • آمازون ثبت نام ابر AWS در روسیه و بلاروس را به حالت تعلیق درآورد. مشتریان فعلی تحت تأثیر قرار نمی گیرند

آمازون ثبت نام ابر AWS در روسیه و بلاروس را به حالت تعلیق درآورد. مشتریان فعلی تحت تأثیر قرار نمی گیرند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
آمازون ثبت نام ابر AWS در روسیه و بلاروس را به حالت تعلیق درآورد. مشتریان فعلی تحت تأثیر قرار نمی گیرند

آمازون ثبت نام ابر AWS در روسیه و بلاروس را به حالت تعلیق درآورد. مشتریان فعلی تحت تأثیر قرار نمی گیرند
فایل brooztechnology

آمازون پذیرش مشتریان ابری جدید در روسیه و بلاروس را متوقف کرده و واکنش خود را به حمله به اوکراین تشدید کرده است، اما به طور کلی خدمات ابری را در این کشور متوقف نکرده است.

درو هردرنر، سخنگوی شرکت، این تصمیم را به “رویدادهای جاری و عدم اطمینان و کمبود اعتبار در حال حاضر در روسیه” در بیانیه‌ای نسبت داد. نیویورک تایمزکه داستان را به هم ریخت

مایکروسافت، که پلتفرم محاسبات ابری رقابتی Azure را مدیریت می‌کند، هفته گذشته نیز اعلام کرد که «همه فروش‌های جدید محصولات و خدمات مایکروسافت در روسیه را به حالت تعلیق در می‌آورد».

تجارت الکترونیک آمازون در روسیه کار نمی کند.

آمازون هفته گذشته گفت: برخلاف سایر ارائه دهندگان فناوری در ایالات متحده، AWS هیچ مرکز داده، زیرساخت یا دفتری در روسیه ندارد و ما یک سیاست طولانی مدت مبنی بر عدم تجارت با دولت روسیه داریم.

هفته گذشته، میخائیل فدوروف، وزیر تحول دیجیتال و معاون نخست وزیر اوکراین، از آمازون و موسس آن، جف بزوس، خواست تا به خدمات ابری این شرکت در روسیه پایان دهند.

مدیران و تحلیلگران صنعت ابر به brooztechnology گفتند که چنین اقدامی توسط ارائه دهندگان بزرگ ابر برای شرکت های روسی فلج کننده خواهد بود. در عین حال، این امر سوالات دشواری را برای تعریف “شرکت روسی” و چالشی دشوار در تعیین بهترین ابزار فنی برای مسدود کردن دسترسی به خدمات ایجاد می کند.

پیش از این، آمازون گفته بود که بزرگترین مشتریانش که از AWS در روسیه استفاده می کنند، در جای دیگری مستقر هستند و تیم های توسعه در این کشور حضور دارند.

که در نیویورک تایمز اعلام کرد که تغییر قوانین ثبت نام AWS در آخر هفته اعمال شد. آمازون روز سه شنبه پس از دریافت درخواستی از روزنامه، صفحه راهنمای خود در اوکراین را با یادداشتی در مورد سیاست جدید به روز کرد.

او قبلاً گفت: “AWS شرایط خدمات واضحی دارد که بر اساس آن اگر مشتری از خدمات AWS برای تهدید، تحریک، تشویق یا ترویج فعال خشونت، تروریسم یا سایر آسیب های جدی استفاده کند، اجازه استفاده از خدمات ما را نخواهد داشت.” هر مشتری که در این نوع رفتار می‌شناسد، به AWS دسترسی خواهد داشت.»

آمازون به شرکت‌ها و سازمان‌های دولتی در اوکراین کمک‌های امنیتی سایبری می‌کند و کمک‌های بشردوستانه و حمایت از سازمان‌های غیردولتی در این کشور ارائه می‌کند.