• خانه
  • اخبار
  • آمازون به شدت سرعت استخدام خود را کاهش می دهد

آمازون به شدت سرعت استخدام خود را کاهش می دهد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
آمازون به شدت سرعت استخدام خود را کاهش می دهد

آمازون به شدت سرعت استخدام خود را کاهش می دهد

استخدام آمازون در بحبوحه همه گیری همه گیر به پایان رسیده است زیرا این غول فناوری به دنبال کاهش هزینه ها در بحبوحه کاهش تقاضا و افزایش هزینه ها در تجارت خود است.

همانطور که در آخرین گزارش درآمد آن فاش شده است، تعداد کارکنان این شرکت در سه ماهه سوم 21000 کارمند افزایش یافته است.

این در مقایسه با دوره مشابه در سال 2021، زمانی که آمازون 133000 کارمند اضافه کرد و در سال 2020، زمانی که 248،500 نفر اضافه کرد، کمرنگ است.

کل نیروی کار مستقیم آمازون در حال حاضر 1.54 میلیون نفر است که نسبت به سال قبل 5 درصد افزایش یافته است.

غول فناوری سیاتل پس از انتشار دستورالعمل های کمتر از حد انتظار برای سه ماهه تعطیلات، روز پنجشنبه شاهد سقوط تقریبا 20 درصدی سهام خود بود.

برایان اولساوسکی، مدیر مالی آمازون در تماسی با خبرنگاران گفت که این شرکت در حال آماده شدن برای “دوره ای با رشد کندتر” به دلیل افزایش باد مخالف ارز، تورم جهانی، افزایش قیمت سوخت و افزایش هزینه های انرژی است.

اولساوسکی گفت که آمازون برای کمک به کاهش رکود فروش، “اقداماتی را برای بستن کمربند” انجام می دهد، از جمله توقف استخدام در برخی مشاغل و تعلیق محصولات و خدمات.

او گفت: “ما در مورد استخدام بسیار مراقب خواهیم بود.”

اولساوسکی همچنین گفت که “ما در سال جاری شاهد تورم در حقوق خود بودیم، به ویژه در بین کادر فنی.

گزارش شده است که آمازون استخدام برای موقعیت های شرکتی در تجارت خرده فروشی خود را متوقف می کند.

نیروی کار مستقیم آمازون از سه ماهه اول تا سه ماهه دوم 99000 نفر کاهش یافت که بزرگترین کاهش متوالی در تاریخ آن است، زیرا انبارها برای مقابله با تقاضای ناشی از بیماری همه گیر پر از نیروی کار بودند. این کاهش در درجه اول به دلیل فرسودگی در شبکه توزیع و تکمیل آمازون بود.

کاهش متوالی سه ماهه اشتغال، نشانه قابل توجهی از گردش مالی در انبارهای آمازون است. معمولاً، شرکت برای پر کردن موقعیت‌ها استخدام می‌کند و خروج از آن را کمتر آشکار می‌کند.

دیگر غول‌های فناوری که در طول همه‌گیری به سرعت افزایش یافته‌اند، استخدام را کند یا متوقف می‌کنند، از جمله مایکروسافت، که این هفته اعلام کرد رشد تعداد کارمندان در سه‌ماهه جاری «حداقل» خواهد بود.

استخدام مستقیم آمازون شامل کسانی نمی شود که برای تامین کنندگان، شرکا و پیمانکاران شخص ثالث این شرکت کار می کنند، مانند رانندگانی که برای شرکت های مستقل کار می کنند که بسته ها را در ون های مارک آمازون تحویل می دهند.