• خانه
  • اخبار
  • آمازون برای توقف تحویل رایگان Whole Foods به عنوان یک مزیت عمده شکایت کرده است

آمازون برای توقف تحویل رایگان Whole Foods به عنوان یک مزیت عمده شکایت کرده است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
آمازون برای توقف تحویل رایگان Whole Foods به عنوان یک مزیت عمده شکایت کرده است

آمازون برای توقف تحویل رایگان Whole Foods به عنوان یک مزیت عمده شکایت کرده است
در داخل یک بازار کامل مواد غذایی در نزدیکی مقر آمازون در سیاتل پس از خرید زنجیره غذایی غول فناوری در سال 2017 (عکس فایل brooztechnology / تیلور سوپر)

یک طرح دعوی حقوقی پیشنهادی ادعا می‌کند که آمازون قرارداد خود با اعضای Prime را در سال گذشته نقض کرده است، زیرا تحویل رایگان دو ساعته برای خریدهای Whole Foods به ارزش 35 دلار یا بیشتر را متوقف کرد.

این شکایت که روز سه شنبه در دادگاه منطقه سیاتل تنظیم شد، از دو تن از ساکنان کالیفرنیا به عنوان شاکی نام برد که می گویند مزایای تحویل Whole Foods انگیزه اصلی برای ثبت نام به عنوان اعضای Prime است.

آمازون که زنجیره خواربار فروشی 13.7 میلیارد دلاری را در آگوست 2017 به دست آورد، در فوریه 2018 تحویل مواد غذایی رایگان به Whole Foods را برای اعضای Prime آغاز کرد، قبل از اینکه در سپتامبر 2021 هزینه اضافی 9.95 دلار را دریافت کند.

این پرداخت مشترک پس از آن صورت گرفت که تقاضا برای تامین مواد غذایی در طول همه گیری جهانی افزایش یافت. اقتصاد تحویل غذا بسیار دشوار است و آمازون طی سال‌ها در تلاش برای ایجاد یک کسب‌وکار بادوام، تغییراتی را در هزینه‌های تحویل آمازون Fresh و مدل تجاری خود ایجاد کرده است.

در این دادخواست آمده است: «صدها هزار، اگر نگوییم میلیون‌ها عضو آمازون پرایم، برای عضویت پرداخت می‌کنند، زیرا می‌خواستند از خدمات رایگان ارسال کامل غذای پرایم استفاده کنند». “در نتیجه اقدامات تجاری ناعادلانه آمازون، مصرف کنندگان 119 دلار برای خدماتی که به طور ناعادلانه فسخ شده است، پرداخت می کنند.

ما برای اظهار نظر در مورد این پرونده با آمازون تماس گرفتیم.

در این شکایت آمده است که مشتریان تحویل Whole Foods که پس از معرفی هزینه اضافی توسط آمازون، عضویت Prime خود را خاتمه داده‌اند، نمی‌توانند طبق سیاست لغو پرایم آمازون، بازپرداخت کامل یا جزئی دریافت کنند.

این شکایت به دنبال خسارات مالی نامشخص، نقض قانون حمایت از مصرف کننده ایالت واشنگتن، نقض قرارداد، نقض وظیفه حسن نیت و تجارت منصفانه، و غنی سازی ناعادلانه است.

آمازون قیمت سالانه Prime را از 99 دلار به 119 دلار در ژوئن 2018 و به 139 دلار در مارس سال جاری افزایش داد و دلیل آن افزایش هزینه ها و افزایش مزایای اشتراک برای اعضای Prime است.