• خانه
  • اخبار
  • آمازون با Grubhub شریک می شود و مزایای جدید تحویل غذای Prime را اضافه می کند

آمازون با Grubhub شریک می شود و مزایای جدید تحویل غذای Prime را اضافه می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
آمازون با Grubhub شریک می شود و مزایای جدید تحویل غذای Prime را اضافه می کند

آمازون با Grubhub شریک می شود و مزایای جدید تحویل غذای Prime را اضافه می کند
(عکس گرابهاب)

سه سال پس از کنار گذاشتن خدمات تحویل غذا، آمازون با شراکت با شرکت ارسال غذای Grubhub و ارائه عضویت رایگان و یک ساله Grubhub+ به عنوان بخشی از تبلیغات “Prime Day” تاکتیک جدیدی را امتحان می کند.

آمازون این طرح را روز چهارشنبه در معامله ای با بازار تحویل آنلاین غذای اروپایی Just Eat Takeaway اعلام کرد که Grubhub را در سال 2021 به مبلغ 7.3 میلیارد دلار خریداری کرد.

اعضای Prime یک عضویت 9.99 دلاری Grubhub+ دریافت خواهند کرد. این پیشنهاد شامل ارسال رایگان برای سفارش‌های بیش از 12 دلار در بیش از 4000 شهر ایالات متحده است که Grubhub در آنها فعالیت می‌کند.

Grubhub با DoorDash، Uber Eats و دیگران در تحویل غذا در رستوران رقابت می‌کند – جایگاهی که آمازون در سال 2019 با تعطیل کردن رستوران‌های آمازون خالی کرد.

رستوران های آمازون برای اولین بار در سیاتل در سال 2015 راه اندازی شد و به بیش از 20 شهر در ایالات متحده و بعداً به لندن گسترش یافت. این سرویس به اعضای Prime راهی می‌دهد تا با استفاده از وب‌سایت Amazon Restaurants یا از طریق برنامه خرید Prime Now، غذا را درب منزل تحویل دهند.

این اقدام برای بسته شدن کمتر از یک ماه پس از آن انجام شد که آمازون یک دور سرمایه گذاری 575 میلیون دلاری برای Deliveroo، یک شرکت تحویل غذا در بریتانیا را رهبری کرد.

در معامله Just Eat Takeaway (JET)، آمازون این گزینه را دارد که در Grubhub سرمایه گذاری کند. بر اساس گزارش JET و رویترز، او ضمانت‌نامه‌هایی را دریافت خواهد کرد که نشان دهنده 2 درصد از سهام Grubhub و 13 درصد اضافی از سهام است، مشروط بر اینکه این معامله مشتریان کافی برای Grubhub را تضمین کند.

آدام دی ویت، مدیر عامل گرابهاب در بیانیه ای گفت: «آمازون در حال تعریف مجدد راحتی با Prime است و ما مطمئن هستیم که این پیشنهاد بسیاری از رستوران های جدید را در معرض ارزش Grubhub+ قرار می دهد و در عین حال باعث ایجاد تجارت بیشتر برای شرکای رستوران و رانندگان ما می شود.

JET Grubhub را در قراردادی که اولین بار در سال 2020 اعلام شد، خریداری کرد، زمانی که تجارت تحویل غذا در اوج همه‌گیری COVID-19 در اوج بود. اما از آن زمان، JET در حال بررسی فروش جزئی یا کامل به Grubhub است، که چهارشنبه گفت به طور فعال به اکتشاف ادامه می دهد.

برایان یاربرو، تحلیلگر ادوارد جونز، به brooztechnology گفت که این معامله تنها مجموعه پیشنهادات پرایم آمازون را تقویت می کند و آن را از رقبا پیشی می گیرد.

یاربرو گفت: «نرخ تمدید عضویت پرایم در حال حاضر بیش از 90 درصد است، اما ما معتقدیم پیشنهادات اضافی مانند تحویل غذا، پلتفرم را تقویت می‌کند و وفاداری مصرف‌کننده به Prime را افزایش می‌دهد.» “به طور کلی، ما معتقدیم که این یکی دیگر از پیشنهادات عضویت Prime است که باید به رشد بلندمدت و وفاداری مشتری کمک کند.”

پس از انتشار اخبار Amazon/Grubhub در روز چهارشنبه، سهام DoorDash بیش از 7 درصد سقوط کرد.